Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    αν και ακομα δε το χω δοκιμασει πιστευω οτι ενα flogger θα ταν ο,τι πρεπει για το δικο μου δερμα....
     
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Flogger ή φραγκελιο ελληνιστί για παιχνιδι και single tail για συμμορφωση.

    Σαν συμβουλη ξεκινηστε εαν δεν εχετε εμπειρια ξανα (αναφερομενος σε καινουργιους στο χωρο) με ενα flogger το οποιο εχει "ουρες" απο suede δερμα.Ειναι λιγοτερο επιπονο και θα βοηθησει να του παρετε τον αερα.Αποφυγετε τις λαστιχενιες ουρες μεχρι να συνηθισετε το flogger,ποναει αρκετα.Επισης με βοηθησε παρα πολυ οταν ξεκινησα να παιζω με floggers,η τοποθετηση ενος μαξιλαριου απο τιν αρχη της ουρας και προς την πλατη και ενος ακομα αναμεσα στα ποδια της συντροφου μου την ωρα που καθοταν σε σταση doggie.Ετσι αποφευγεις χτυπηματα που λογικο ειναι να "ξεφυγουν" ελλειψη εμπειριας.

    Οσον αφορα το single tail χρειαζεται αρκετος χωρος και προσοχη διοτι οπως σωστα προειπαν ειναι παρα πολυ σκληρο το καινουριο και χρειαζεται "μαλακωμα" και να ειναι πιο φυσιολογικο στις "αντιδρασεις" του .Παρολα αυτα δεν θα το συνιστουσα σε καποιον που δεν εχει εμπειρια με whips γενικοτερα καθοτι αισθανομαι πολυ τυχερος που ειχα καποια να με μαθει πως να το χρησιμοποιησω και με γλυτωσε απο αρκετα ακουσια χτυπηματα πανω μου  

    Μην αισθανεστε αβολα να ρωτησετε καποιον που γνωριζει,ειδικοτερα για το single tail διοτι ποναει αρκετα
     
  3. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    cane...
     
  4. Απάντηση: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Νομίζω πως θα διαλέξω αυτό :    

    http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/1570/350_5805.jpg

    Το μαστίγιο δε της ιππασίας, μαρέσει πολύ σαν εικόνα αλλά με τρομάζει μπορώ να πω...  
     
  5. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Παρ' όλον ότι η συζήτηση είναι παλιά, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Τα σημάδια που προκαλούνται, μετά από πόσο καιρό φεύγουν (αν φεύγουν)? Από τα χτυπήματα με flogger που έχω δεχτεί δεν καταλαβαίνω και πολλά. Για την ακρίβεια μου φαίνεται σαν παιχνίδι. θα ήθελα να αυξήσω την ένταση, αλλά δεν ξέρω τις επιπτώσεις από τα σημάδια. Αν το flogger έχει μικρό επίπεδο έντασης, μήπως να ζητούσα whip? Αν πρόκειται για σημάδια που φεύγουν μετά από λίγες ώρες, είναι καλή περίπτωση. Περιμένω τις διευκρινίσεις σας. Ευχαριστώ.
     
  6. knight 69

    knight 69 New Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Έχω λίγο μπερδευθεί.
    Το μαστίγιο ιππασίας λέγεται και single tail;
    Και ως flogger εννοούμε όποιο έχει πολλές ουρές;
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις


    Όχι. Λέγεται riding crop.

     



    Ναι.

     
     
  8. knight 69

    knight 69 New Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Ευχαριστώ, η εκπαίδευση διέθετε και οπτικό υλικό  
     
  9. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    Εγώ προτιμώ της ιππασίας και η χρήση του είναι μία. Απλά είναι ολίγον ακριβά.  
     
  10. voluptas

    voluptas Regular Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    το συχνό μαστίγωμα μπορεί να κάνει το δέρμα γενικά πιο σκληρό ? ξέρει κανείς που να το έχει κάνει ?
     
  11. Emiris

    Emiris Regular Member

    ΜΑΣΤΙΓΙΟ:
     


    ΒΟΥΡΔΟΥΛΑΣ:
     


    ΚΑΜΤΣΙΚΙ:
     


    ΒΙΤΣΑ:
     



    Καλή διασκέδαση ...
     
  12. BABINOS1

    BABINOS1 New Member

    Απάντηση: Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

    υπαρχει ειδικο μαστιγιο για κωλο???ρωταω ο ασχετος!