Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστιγώματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 1 Νοεμβρίου 2006.

  1. Kατα τη γνωμη σου, ποσος χρονος χρειαζεται για 2000 χτυπηματα με μαστιγιο ή ζωνη;
     
  2. Wild

    Wild Regular Member

    Και χαίρομαι γιαυτό
    Το τι κατέχω η όχι άσε να το ξέρω εγώ και αυτοί που πρέπει
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Δεν ξέρω και τα δύο είναι πολύ χρονοβόρα και κουραστικά για το χέρι, γιατί πρέπει να κάνει ολόκληρο κύκλο για να δωθεί ένα χτύπημα. Ποτέ δεν χρησιμοποιώ για ώρα την ζώνη.
    Δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 20 με ζώνη και πάνω από 50 με εύκαμπτο κρόπ και με καλόδιο κάμια δεκαριά. Τόσο ξέρω τόσο λέω.
    Με βέργα "ουκ έστιν αριθμός".
    Σε Florentine flogging δεν μπορείς να μετρήσεις, εκεί είναι πολλά τα χτυπήματα.
     
    Last edited: 24 Απριλίου 2020
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για τη ζώνη τα είπα και παραπάνω, το σταμάτησα γύρω στα 110-120 (δε θυμάμαι) γιατί το χέρι απλά δεν άντεχε άλλο. Με το καλώδιο δεν είχα θέμα, τουλάχιστον την 30άρα την φτάναμε στο χαλαρό, ωστόσο παραδέχομαι ότι τα χτυπήματα με το καλώδιο δεν ήταν δυνατά, το καλώδιο και το whip δε χρειάζονται ιδιαίτερη δύναμη για να κάνουν τον άλλον να βελάξει. Ομοίως με το κροπ, δεν είχα πρόβλημα να φτάσουμε την 50άδα.

    Whip δεν έχω δοκιμάσει συστηματικά (μόνο να ρίξω μερικές ως guest και υπό καθοδήγηση) γιατί δεν έχω πείρα σε αυτό και δε με εμπιστεύομαι.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Σε τέτοιες περιπτώσεις πριν από το σέσσιον είναι απαραίτητο να ορίζεις safeword.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μια χαρά είχαμε, αλλά το χρειάστηκα εγώ που τις έριχνα και όχι η @Keiko Mika που τις έτρωγε!
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αυτό είπα. Εσύ πρέπει να πεις αυτό είναι το safeword μου.

    Να ξέρει το κορίτσι πότε να σταματήσει.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ήταν σουεραλιστική σκηνή και σα να μην έφτανε αυτό με έπιασε και η μέση μου και όταν γυρίσαμε σπίτι (μας είχε πιάσει το βουκολικό μας και κάναμε το σκηνικό στο δάσος) μου τράβηξε και μια ένεση, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Εμ...
    Όταν εγώ έλεγα ότι ο σαδιστής είναι ο χαμάλης του μαζοχιστή κανείς δεν με άκουγε.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Άτιμα ζωντανά, μία ώρα βάραγα, εγώ χρειάστηκα ρεκτιφιέ στο τέλος κύριε Διευθυντά μου.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Αχουτό μωλε, το πονεμένο το Κ, καντε του μάκια το χεράκι το αποκαμωμένο από τα 1776 μαστιγώματα, γιατί αυτό είχε ειπωθεί, ούτε came ούτε κάτι άλλο, που πήρατε φόρα ούλοι οι αιμοσταγείς και αιμοδιψείς Κ και έχετε λυσιάξει να μας πείσετε.
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Αντιλαμβάνομαι μία χρόνια παρεξήγηση γύρω από το μαστίγωμα. Το μαστίγωμα εφευρέθηκε για να προκαλεί πόνο. Δεν μαστιγώνεις ούτε για να κάνεις γυμναστική ούτε για να προκαλείς ευφορία και ευχαρίστηση. Εάν το κύριο χαρακτηριστικό του μαστιγώματος δεν είναι ο πόνος τότε πρέπει να αντικατασταθεί με κάτι που είναι.