Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 12 Δεκεμβρίου 2005.

  1. lexy

    lexy .ti.va.

    Ναι, φυσικά  
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Γιατί εξαιρείτε το "ούτε θέλει " (να κάνει αλλιώς) ;
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    μου φαίνεται γενίκευση.
    μπορώ να κάνω στον γάτο μου διάφορα, και δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, αλλά δεν με αφορά, και δεν θα αποφασίσει ο γάτος.

    στην τοματιά μου κάνω τελείως διαφορετικά πράγματα από τα ζιζάνια γύρω της, παρ οτι μπορώ να κάνω ακριβώς τα ίδια και στην τοματιά και στην κολοκυθιά και στα ζιζάνια.
    και δεν μπορούν καθόλου να κάνουν αλλιώς.
    διαλέγω, δεν τα μπερδεύω. γι άλλη δουλειά θέλω την τοματιά, γι άλλη δουλειά την τσουκνίδα.

    μπορώ να έχω τους εχθρούς μου και τα πράγματά μου ξεχωρισμένα. δεν είναι ίδιοι. ούτε εγώ και τα πράγματά μου είμαστε ίδιοι.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ειδοποιός διαφορά!
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @tithon Δεν θεωρώ ότι διαφωνούμε επί της ουσίας.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν το εξαιρώ, το θεωρώ υποσύνολο.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πως δεν το εξαιρείς αφού σύμφωνα μ΄αυτά που λες αυτό δεν είναι κυριαρχία, αφού είναι συναίνεση.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Του "δεν μπορεί"; νόμιζα πως δεν μιλούσαμε για είλωτες. <χ>

    Σε σοβαρότερο ύφος: κατανοώ την επίδραση του σαδισμού αφ' ενός του ρεαλισμού αφ' ετέρου στη θέση σας, λησμονείτε όμως (η αγνοείτε, όχι την ύπαρξη αλλά τη σημαντικότητα) της επίδρασης του ψυχισμού των ατόμων που συμμετέχουν στις διαδικασίες που συζητάμε. Ειδικότερα το γεγονός πως το υ επιθυμεί (διακαώς) να βιώνει την κατίσχυση. Δεν ανέφερα το "Dm me damn it!!" τυχαία. Αυτή η επιθυμία είναι που καθιστά τα όσα αναφέρει ο @tithon περί εκπαίδευσης όχι απλώς εφικτά αλλά και επιβεβλημένα.

    Για να εκφραστώ ... ποιητικά, υφίσταται ένα σφιχταγκαλιασμένο ταγκό μεταξύ του "δεν μπορεί" και του "δεν θέλει", ρωτήστε και το σύνδρομο της Στοκχόλμης με τη συναίνεση για καταλύτη.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για τον κυρίαρχο που έχει βάλει αμετι μουχαμέτι να να επιβληθεί η θέληση του άλλου είναι αδιάφορη, το ίδιο θα έπρατε είτε έβρισκε μπροστά του λεγεώνες είτε ανοιχτές πύλες.

    Σαφώς και πιο οικονομικό το δεύτερο αλλά αν θες κάτι πραγματικά φροντίζεις ώστε να σε παίρνει οικονομικά και το πρώτο.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    σ αυτό για το οποίο συζητάμε αρκεί ένα "μπουουου", δεν υπάρχουν λεγεωνες. δεν συγκρούονται αντίπαλοι. γίνεται υποδοχή του φυσικού αυθέντη. ενίοτε πανηγυρική, ενίοτε με αντιστάσεις. πόλεμος σπανιότατα χρειάστηκε, είναι και βαρετός ο πόλεμος, αλλά και εύκολος.

    υγ: παραδέχομαι ότι για πεισματα και παρορμησεις και επιβεβαίωση δεν ξέρω πολλά. σε ερημονησι δεν βρέθηκα, αλλά υποθέτω ότι χάρη δεν θα έκανα ούτε εκεί.
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Το νήμα το έχετε τελειώσει , παντως.....
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καταλύτη θέλει...