Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα τι θέλω τέλος πάντων;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος alnair, στις 14 Ιανουαρίου 2007.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Μιας που λέμε για μαγειρική, θυμάμαι μια φορά που πήρα ότι είχα στο ψυγείο και έφτιαξα ένα εκπληκτικό κοτόπουλο με ρυζότο. Δεν το ξανάφτιαξα ποτέ, γνωρίζοντας ότι οι καλές στιγμές, αποτελούμενες από διαθέσεις, υλικά και ανθρώπους, μια φορά συμβαίνουν.

    Στην ερώτηση του νήματος "μα τι θέλω τέλος πάντων;" θα απαντούσα "δεν ξέρω".
    Όσες φορές προσπάθησα να ορίσω και να περιορίσω ταυτόχρονα τα "θέλω" μου, ερχόταν η στιγμή που έβγαινα ψεύτρα. Ως αερικό πετάω και τσιμπάω από εδώ και από εκεί.
    Μπορεί να μην ξέρω τι θέλω αλλά όσο ταξιδεύω μαθαίνω τι δεν θέλω. Και αυτό σίγουρα είναι να μην πάψω ποτέ να νιώθω ζωντανή και ελεύθερη.
     
  2. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Είπα εγώ πουθενά ότι υπάρχουν για τον καθένα, κάπου ανεξάρτητα, τα "δικά του" θέλω;

    Τον μύθο του Ταρζάν σε όλες τις παραλλαγές (Νίτσε, Καζαντζάκης, κλπ.) τον έχω εμπεδώσει. Αλλά δεν τον ασπάζομαι. Μπορεί να λαθεύω, αλλά αν ρωτήσεις τους τοίχους θα σου πουν ότι τα πιο πολλά βαθουλώματα που έχουν είναι από αυτούς που τον ασπάζονται.
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Τι λέει ο μύθος του Ταρζάν; Έχω μείνει στον μύθο του Ελ Ντοράντο γμτ!
    Όσο και να τρώω δεν χορταίνω με αυτή την γνώση!
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Mα τι θέλω τέλος πάντων;

     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Ο μύθος του Ταρζάν, μικρή μου τσίτα (="πειραχτήρι", ως αντιδιαστολή με το ιταλικό τσίτα που θα πει "ήσυχη"), υποστηρίζει ότι μπορεί να υπάρξει άνθρωπος που θα μεγαλώσει και θα ζήσει μακριά από τους ανθρώπους και παρόλα αυτά θα είναι άνθρωπος, γιατί η "ουσία" του ανθρώπου είναι μέσα του.

    Αν τώρα πω ότι αυτό είναι "θεολογία" από την πίσω πόρτα, θα με κράξουν γιατί αυτό το νήμα είναι μόνο για "θελωλογία"  
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Σε ευχαριστώ καλέ μου. Είχε παγιωθεί μέσα μου με το Μόγλη αυτή η "θεολογική" άποψη;-)
     
  7. απαντώντας στο ερώτημα (πιθανολογόντας):

    Un Homme???
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Mα τι θέλω τέλος πάντων;

    Υπάρχει σεξουαλική κυκλοθυμία;
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Με την άδεια Σας θα συνυπογράψω Κύριε.
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Mα τι θέλω τέλος πάντων;

    Incomplete, πολύ ενδιαφέρουσα οπτική. Κυκλοθυμικός σε σχέση με την αποδοχή της ταυτότητάς του; Κυκλοθυμικός σε σχέση με τον σύντροφό του; Θέλεις να μου εξηγήσεις πώς το εννοείς;
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Mα τι θέλω τέλος πάντων;

    Κυκλοθυμικότητα στην επιθυμία και στο διαφορετικό που θα τη χαρακτηρίζει κάθε φορά...

    Κυρίως οι pervs,oι switch και οι kinky θα τη γνωρίζουν καλύτερα.. 
     
  12. female

    female Contributor


    Τι θέλω ή και πώς το θέλω;

    Είμαι βέβαιη οτι σε κάποιο βαθμό όλοι ξέρουν τι θέλουν. Όμως ακόμα και τον εαυτό του κανείς τον μαθαίνει και με τον καιρό και στην πορεία, δοκιμάζοντας και αποτυγχάνοντας.

    Στο σεξουαλικό, αλλά και όχι μόνο πεδίο, οι φαντασιώσεις που προκαλούν διέγερση είναι ένας καλός οδηγός. (Και δεν εννοώ πρακτικές και τεχνικές μόνο αλλά και συναισθήματα και καταστάσεις.) Τι σε φτιάχνει και τι σε ξενερώνει; Τι σε κορυφώνει και τι σε κόβει; Υποθέτω οτι αυτό είναι γνωστό τοις πάσι.

    Πόσα θέλω όμως υπάρχουν ακόμα.. πόσες λεπτές αποχρώσεις... Πολλές φορές δεν είναι το "τι" θέλω αλλά το "πώς" που παίζει το μεγάλο ρόλο. Οι λεπτομέρειες είναι η ουσία. Όλοι, φαντάζομαι θέλουν να είναι ευτυχισμένοι, το πως είναι υποκειμενικό. Δοκιμάζεις να κάνεις πράξη μια φαντασίωση και σου βγαίνει φούσκα. Πιστεύω πως ο τρόπος πραγμάτωσης ευθύνεται για την πλήρωση ή μη. Τι θα ειπωθεί πριν, ποια ατμόσφαιρα θα δημιουργηθεί, ποια ακριβώς είναι η κατάλληλη στιγμή, ποια ένταση είναι απαραίτητη, πόσο ακριβώς θα διαρκέσει, τι θα επακολουθήσει... Όλα αυτά μαζί που συνιστούν τη μαγεία... της σωματικής και ψυχικής πτήσης...

    Αν μιλάμε για σχέση, απαραίτητη επίσης προϋπόθεση η από κοινού συνειδητοποίηση κοινών θέλω. Κάποιας αναλογίας. Τα "θέλω" εξαρτώνται και από τα "θέλουμε" και τα "μπορούμε". Ακόμα και για one-night stands ή one-night sessions.