Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μεταφορά σε άλλον Master/άλλη Mistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 14 Ιανουαρίου 2023.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με αφορμή τη συζήτηση στο νήμα "Σκλάβα: άβουλο ον ή όχι;" και τον διάλογο μεταξύ της @Dark_Explorer και εμού, βρήκα την ευκαιρία να ανοίξω αυτό το νήμα για κατάθεση εμπειριών από όποια μεριά υπάρχει μια τέτοια εμπειρία.

    Προσωπικά δεν το έχω δει με τα μάτια μου να συμβαίνει, το έχω ακούσει όπως από δύο διαφορετικούς ανθρώπους τους οποίους θεωρώ εξαιρετικά αξιόπιστους. Ο πρώτος μου το είχε αναφέρει ότι το έχει δει να γίνεται, χωρίς να μου αναφέρει κάποιο παράδειγμα, ενώ ο δεύτερος μου είχε δώσει, χωρίς να αναφερθεί σε ονόματα.

    Ο Αφέντης <Χ> είχε δύο σκλάβες όταν τον χτύπησε τερματικός καρκίνος. Προετοίμασε και τις δυο τους όσο μπορούσε και όσο προλάβαινε και μετά παρακάλεσε δύο έμπιστους φίλους τους, επίσης Masters, να αναλάβουν μετά το θάνατό του, ο καθένας μία από τις σκλάβες του μέχρι να μπορέσουν να πατήσουν στα πόδια τους.

    Μου είπε ότι η πρώτη έμεινε γύρω στο εξάμηνο και μετά ζήτησε αποδέσμευση ενώ η δεύτερη έμεινε στον Master που την είχε μεταφέρει ο συγχωρεμένος.

    Δεν προχώρησε σε περισσότερες λεπτομέρειες και -όσον αφορά εμένα- εδώ ξεκινούν οι εικασίες. Στη δεύτερη περίπτωση υπήρξε εκ νέου κατίσχυση ενώ στην πρώτη όχι; Ήταν άλλοι οι λόγοι;

    Γνωρίζετε εσείς κάποια τέτοια περίπτωση;

    • Αν είστε Αφέντης/Αφέντρα, είχατε ποτέ μεταφέρει μόνιμα σκλάβο/σκλάβα σας σε κάποιον άλλο;
      • Γιατί το είχατε κάνει; Πόσο κράτησε;
    • Αν είστε σκλάβος/σκλάβα είχατε ποτέ τέτοια εμπειρία;
      • Παραμείνατε σε αυτόν που είχατε μεταφερθεί και αν ναι με ποιο τρόπο λειτούργησε;
      • Υπήρξε εκ νέου κατίσχυση ή δε χρειάστηκε, υπό την έννοια ότι αρκεί που είχε γίνει από τον πρώτο και από εκεί και πέρα σταμάτησε να σας πέφτει οποιοσδήποτε λόγος;
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Arioch
    Θα μπορούσες να τροποποιήσεις τον τίτλο ώστε να επιτυγχάνεται η έμφυλη συμπεριληπτικότητα;
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Προσωπικά, όπως έγραψα και στο νήμα αφόρμησης, θα επιθυμούσα να ακούσω την πλευρά του Κ προσώπου που δέχτηκε την ανάθεση του σκλαβιού από το έτερο Κ.
     
  4. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Εγω προσωπικα, εχω την αναγκη να νοιωσω οτι το υποτακτικο ατομο ειναι "δικο μου" πριν καν γινει. Δεν δεχομαι υποτακτικο καποιον επειδη θελει ο ιδιος, η θα ηθελε καποιος αλλος.
    Για εμενα η αισθηση οτι εχει "γατζωθει" σε μενα ειναι συνθηκη αναγκαια για να τον δεχτω. Γι αυτο ο δανεισμος δεν με συγκινησε. Με αφησε αρκετα αδιαφορη.
    Οπως του λεω συχνα, δεν μου αρκει να κανεις ο,τι λεω, θελω να θελεις να κανεις ο,τι λεω.
     
    Last edited: 15 Ιανουαρίου 2023
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    @Arioch συγχαρητήρια για το νήμα.

    Χαίρομαι για το παραπάνω για δύο λόγους.

    Ο ένας είναι ότι το γνωρίζετε και το επιβεβαιώνετε με τη μαρτυρία σας και ο δεύτερος είναι ότι εδώ βλέπουμε έναν μη προσωποπαγή συσχετισμό να λειτουργεί.

    Όσον αφορά τον δεύτερο λόγο χαίρομαι διπλά γιατί επιβεβαιώνεται ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζουν σε μη προσωποπαγείς συσχετισμούς, και δεν είναι κάποιοι φαντασιόπληκτοι υπαρμένοι όπως κατά καιρούς έχουν λοιδωρηθεί, με αισχρό μάλιστα τρόπο κάποιες φορές, σε συζητήσεις που αφορούσαν στην προσωποπαγή Κυριαρχία.

    Χαίρομαι επίσης που τώρα μπορούμε επιτέλους να μιλάμε σε ένα άλλο επίπεδο χωρίς παρεμβολές.

    Όσον αφορά αυτό που εικάζετε εδώ.

    δεν Είμαι σίγουρος ότι είναι έτσι ακριβώς.

    Όπως και να Έχει για Εμένα έχει περισσότερη σημασία το γεγονός της μεταφοράς από την κατάληξη μιας σχέσης.

    Θεωρώ ότι αν εστιάσουμε στην κατάληξη μειώνουμε την βαρύτητα της πράξης της μεταφοράς όπως την λέτε...

    Στο τελευταίο σας ερώτημα Έχω να πω ότι δεν Έχω ακούσει αλλά γνωρίζω προσωπικά slave που έχει μπει σε M/s επειδή Κάποιος αποφάσισε ότι έτσι Επιθυμεί να γίνει.
     
    Last edited: 15 Ιανουαρίου 2023
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ το γνωρίζω, εικασία είναι, δεν αποκλείεται καθόλου να υπάρχουν και άλλοι λόγοι.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Συμμερίζομαι αυτό που αναφέρεις.
     
  8. CoffeeGamer

    CoffeeGamer New Member

    Δεν μπορώ να φανταστώ το γιατί να συμβεί αυτό, να γνώρισεις σε άλλον αφέντη/α που εμπιστεύεσαι μια σχέση σου γιατί τελειώσατε ίσος, αλλά αυτό μου φαίνεται ακραίο.
     
  9. zoie

    zoie New Member

    Νομίζω ότι υπάρχει και ένα ακόμα σχετικό νήμα που λέγεται η διαθήκη του Μάστερ.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Απέχει πολύ αυτό που πραγματεύεται ο νηματοθέτης από αυτό...