Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 9 Μαϊου 2006.

?

Θα χρησιμοποιούσατε ένα τέτοιο μηχάνημα , έστω και για μία φορά ;

  1. Ναι

    34 vote(s)
    53,1%
  2. Όχι

    30 vote(s)
    46,9%
  1. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Φυσικα και ναι!!!  
     
  2. Χαχαχαχαααχαχαααααααα....μπραβο ρε φιλε με καλυψες πλήρως   και με την αναλογη δοση χιουμορ  
     
  3. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Δεν έχει ενδιαφέρον...
     
  4. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    πολύ θα ήθελα ένα τέτοιο machine στα ανήσυχα χέρια μου, έτσι απλά για να το δοκιμάσω, χωρίς δόλο φυσικά.

    άλλωστε έχω ήδη εντοπίσει το πεδίο δοκιμής...
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Για έναν περίεργο λόγο, έχω μια τάση να απαντώ με ερωτήσεις... well...

    --Όταν λέμε έλεγχο σε τι αναφερόμαστε? σε check ή σε control?

    ΑΝ
    * είναι check, τότε δε διαφέρει σε τίποτα από τα personality tests που κάνουν οι ψυχολόγοι και που η εγκυρότητά τους τίθεται διαρκώς υπό αμφισβήτηση. Άρα σε αυτή την περίπτωση η απάντηση είναι αρνητική.
    ΑΛΛΙΩΣ_ΑΝ
    * είναι control, τότε ποιός έδωσε το δικαίωμα σε ποιόν να ελέγχει την προσωπικότητα κάποιου και από πότε είναι γοητευτικό να δημιουργείς "πλαστικές κούκλες"? Άρα και σε αυτή την περίπτωση η απάντηση είναι αρνητική.
    ΤΕΛΟΣ_ΑΝ

    Εν κατακλείδι το θέμα είναι ηθικό και έγκειται στην ψυχή του καθενός τι θα έκανε και για ποιό λόγο θα το έκανε.
     
  6. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    καλή μου sapfw, το πήρες πολύ στα σοβαρά το θέμα και γιατί όχι βεβαίως.

    αν όχι απο ηθική , απο ανθρωπιστική πλευρά δεν νοείται να ελέγξεις την προσωπικότητα και τις πράξεις ενός ανθρώπου.

    αν και πειράματα γίνονται και έχουν αναπτυχθεί τεχνικές πλήρους ελέγχου έως και την πρόκληση της αυτοκτονίας, κατα την διάρκεια του ψυχρού πολέμου και συνεχίζονται και σήμερα.

    δεν αμφιβάλλω οτι στο μέλλον θα πωλιούνται και προγραμματισμένοι σύντροφοι, κλώνοι πιθανόν από κοπέλες του τρίτου κόσμου.

    μάθε μάλιστα ότι η πρώτη πετυχημένη εμφύτευση βιοτσίπ στον ενγκέφαλο για σοβαρό κινητικό πρόβλημα ( ο κορμός από την λεκάνη και πάνω είχε κλίση 90 μοίρες) έγινε στην Ελλάδα περίπου Ιούνιο 2006. Επιτυχία στην κίνηση 100%.

    αντιλαμβάνόμαστε λοιπόν τις δυνατότητες αλλά και την φρίκη...

    Προτείνω τέλος για την περίπτωση, ταινιάκι must για τους cineφιλ, το The Manchurian Candidate με τον Denzel Whasington σε ρόλο, τινα πω, το δράμα στο μεγαλείο του.
     
  7. kinky

    kinky New Member

    Αυτό το μηχάνημα υπάρχει ...
    και ας μην το έχουν σκεφτεί και πολλοί.
    Με μικρή γνώση ψυχολογίας και αρκετή υπομονή μπορεί κανείς να ψάξει και να βρεί πάρα πολλά στοιχεία της προσωπικότητας - και κυρίως της απόκρυφης -ενός ατόμου.

    Μιλάω βέβαια για τον προσωπικό υπολογιστή και για το κινητό τηλέφωνο. Είναι πλέον αδιανόητο να μην έχεις ένα από τα δύο - κυρίως κινητό - και μέσα σε αυτά όσο και να προσπαθήσουμε να σβήσουμε οποιαδήποτε ίχνη που να μας αποκαλύπτουν , πάντα θα υπάρχουν εκείνα τα στοιχεία που θα σκιαγραφούν την προσωπικότητά μας.
     
  8. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    Γειά σας, είμαι καινούριος στην παρέα και αντί αυτοπαρουσίασης θα δικαιολογήσω την ψήφο μου στο δημοψήφισμα:

    Όλη η χαρά είναι στο να κερδίζουμε κάτι! Ό,τι βρίσκουμε έτοιμο το περιφρονούμε, έτσι δε γίνεται; Μια κουρδιστή κούκλα τι συναίσθημα να σου δημιουργήσει;
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Καλώς ήρθες Ανατολικέ . Θα το χρησιμοποιούσες έστω και για μία φορά ; Έστω και μόνο ως παιχνίδι ;
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Ηλια θα σου κανω δυο ερωτησεις,και θελω να μου απαντησεις. 1] Με το μηχανηνα αυτο ,μπορω να κανω ολλα τα θυλικα σκλαβες, ακομα και τοις ΜΙΣΤΡΕΣ.........[Καλα εσεις οι υπο αντρες μην διαμαρτηρεσται......θα αφησω μερικες μιστρες στην υπαρχουσα μαρφη τους] 2]Μπορω τον ΜΠΟΥΣ....στη της αμερικης , να τον κανω γκευ και να τον πηδαη ο μπιν λαντεν.....[εκη να δης χαος ηλια .........] Εαν ναι φερτω τωραααααααααααααααααααααα...........       
     
  11. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Συγνώμη για το θράσος μου, αλλά οι απαντήσεις και το έως τώρα αποτέλεσμα της ψηφοφορίας πραγματικά μου προκαλούν έκπληξη για να μην πω τίποτε άλλο.. Ίσως γιατί είχα άλλη άποψη, για σχέσεις ΒDSM
    Πίστευα, ότι ακόμη και αυτός ή αυτή που θέλουν να βιώσουν σχέση υποταγής ή κυριαρχίας αποφασίζουν το ρόλο τους με ελεύθερα.
    Στο υποθετικό λοιπόν ερώτημα έχουμε την μετατροπή ενός ελεύθερου ατόμου σε πράγμα.
    Αυτό πραγματικά επιθυμείτε;
    Αυτές πραγματικά είναι οι BDSM σχέσεις;
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μηχάνημα ελέγχου προσωπικότητας

    Γιατι οχι αν το θελουν και οι δυο φιλε Konman . Αλοστε στο BDSM μπορης να δης τα πιο ακραια πραγματα, αλλα να ξερης οτι γινονται με την σηνενεση ολλον οσων εμπλεκοται στο παιχνιδη αυτο, και ΚΥΡΙΑΡΧΩΝ και υποτακτικων ατομων.
     
    Last edited by a moderator: 22 Μαϊου 2007