Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια ερώτηση για το trampling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 13 Φεβρουαρίου 2011.

  1. zwg

    zwg Regular Member

    Μια απλή και ξεκάθαρη ερώτηση.... μπορεί να γίνει trampling με τον εξής τρόπο: Να ανεβεί κάποια πάνω στο πρόσωπο του άλλου και με τα 2 πόδια;;;
     
  2. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Σαφώς και μπορεί...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling




    Κάποτε υπήρχαν στο φόρουμ μερικοί άνθρωποι που ήταν πολύ έμπειροι στο trampling, που θα μπορούσαν πιθανότατα, να δώσουν σοβαρές κι εμπεριστατωμένες απαντήσεις. Εδώ και πολύν καιρό δυστυχώς, δεν εμφανίζονται πιά...

    Εγώ θα έλεγα πάντως να μην βαρεθείς να το ψάξεις πάρα πολύ καλά (στη θέση σου εάν ήταν να κάτσω να μου κάνουν κάτι που θα είχε έστω και την απειροελάχιστη πιθανότητα να κάνει το κεφάλι μου να σκάσει σαν καρπούζι, θα αναζητούσα πέρα από γνώμες και εμπειρίες φίλων και γνωστών και επιστημονική βιβλιογραφία, γιά να μη σου πω ότι θα έκανα και την καρδιά μου πέτρα, και θα ρωτούσα και κάποιον ορθοπεδικό)...

    Από μιά πρόχειρη διαδικτυακή έρευνα βέβαια, φαίνεται πως το να υποχωρήσει το κρανίο, δεν είναι και πολύ εύκολο (η wikipedia αναφέρει ότι γιά να συμπιεσθεί κατά 1 εκατοστό, χρειάζεται να δεχθεί βάρος ενός περίπου τόνου)... Αυτό όμως αφορά το θόλο που περιέχει τον εγκέφαλο, ενώ τραυματισμοί (κατάγματα) μπορούν να προκύψουν σε άλλα σημεία (ζυγωματικά, ρινική χώρα, γνάθους κλπ), με αισθητά έως και δραματικά μικρότερες πιέσεις...

    Στο παρακάτω λινκ, εκτός από το κείμενο που αν και μεγάλο και περίπλοκο θα το μελετούσα προσεκτικά εάν με ενδιέφερε το trampling, υπάρχει ένας πίνακας με τα όρια πιέσεων ανά περιοχή του κεφαλιού (είναι σε Newton ανά τετραγωνικό χιλιοστό, που -χοντρικά- σημαίνει περίπου ένα κιλό ανά τετραγωνικό χιλιοστό).

    http://theageneioentclinic.blogspot.com/2010/08/blog-post_31.html


     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Ναι μπορεί, δεν σημαίνει ότι δεν είναι εξαιρετικά επικίνδυνο και δεν είναι θέμα εμπειρίας το συγκεκριμένο.
    Αν θες πολύ να στο κάνουν για να νιώσεις την αίσθηση, πρότεινε στο άτομο να κρατιέται με τα χέρια από μια μπάρα (που θα βρίσκεται από πάνω του) και να ξεκινήσει πατώντας σιγά - σιγά στο πρόσωπό σου σταδιακά αφήνοντάς την, με πολλή προσοχή πάντα.
    Με κόλασες μεσημεριάτικο.
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Κι οι...κολασμένοι έχουν ψυχή  
     
  6. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Είναι επικύνδινο Zwg, πρέπει να έχει εμπεριρία αυτή που θα σε πατάει.
     
  7. Kingsun

    Kingsun New Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Εγώ έβαλα μια φίλη μου να σταθεί ξυπόλυτη στο πλάι του κεφαλιού μου, με μαξιλάρι από κάτω και δεν πόνεσε καθόλου, αν και περίμενα το αντίθετο...ούτε καν τρομερή πίεση! Η πλάκα ήταν όμως ότι από τη μιά το μαξιλάρι, απ την άλλη τα πόδια της δεν άκουγα τίποτα  
     
  8. zwg

    zwg Regular Member

    ωραίες φίλες έχεις !! Θα μου τις γνωρίσεις;; Έτσι για την πλάκα να σου κάνουν trample  
     
  9. Kingsun

    Kingsun New Member

    Απάντηση: Μια ερώτηση για το trampling

    Χαχαχαχα όχι ακριβώς, έχει φετίχ με τα χέρια, οπότε ανταλάσσουμε φετιχο-χάρες....  
     
  10. καλο ειναι να μην γινεται και με τα δυο ποδια ακομη και αν ειναι εμπειρη