Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 23 Φεβρουαρίου 2009.

  1. cider

    cider Kitchen master

    (Χμμμ, στους τίτλους πάσχω. Χοντρά. Συγχωρέστε με)

    Τις προάλλες είχα μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση με μια φίλη για το ζήτημα της συμμετοχής σε εκδηλώσεις του χώρου κ.λπ. Κάποια στιγμή μου έθεσε και το εξής ερώτημα:

    "Αν δηλαδή σε ένα μπαράκι παίζει βδσμ φάση δεν θα πας;"

    Το σκέφτηκα και συνειδητοποίησα πως όταν είναι να πάω σε μπαρ, το νούμερο ένα κριτήριο είναι η μουσική που παίζεται. Π.χ. ακόμα και ένα ελληνικό να πέσει βγάζω σπυριά. Αντιθέτως, σε ένα μπαρ με ωραίο ροκ πρόγραμμα μπορεί να ανεχτώ πολλά. Απάντησα λοιπόν ότι αν έχω να διαλέξω ανάμεσα σε δύο μαγαζιά, όπου το ένα παίζει γαμώ τις μουσικές, και το άλλο παίζει μάπα μουσική, αλλά σε μια γωνιά του γίνεται και ένα βδσμ σκηνικό, δεν υπάρχει συζήτηση ότι θα προτιμήσω το πρώτο.
    Από την άλλη, ανάμεσα σε δύο μαγαζιά με ωραία μουσική σαφώς θα διαλέξω εκείνο όπου θα παίζει και μια βδσμ φάση.

    Εσείς, έχετε τέτοιες "ιδιοτροπίες"; Υπάρχουν μικρά (ή μεγάλα) πράγματα που θα βάζατε πάνω από το βδσμ;
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσμ

    Την προσωπική μου ηθική!

    Τις σχέσεις που θεωρώ σημαντικές στη ζωή μου!
     
  3. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσμ

    Για τους μονοδιάστατους ανθρώπους ή για τα ληγούρια φυσικά και δεν υπάρχει κάτι που μπορεί να μπει πάνω απ΄την συμμετοχή τους σε ένα bdsm event. Από κει και πέρα ο καθείς πράτει αναλόγως. Θα συμφωνήσω και με το νηματοθέτη σε ότι αφορά στην μουσική και με τον jimboy.
    Η προσωπική ηθική είναι πολύ πιο πάνω απ΄το όποιο event. Και πολύ πιο πάνω είναι οι γιοί μου και λίγο πιο κάτω είναι ο Θρύλος.  
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσμ


    Για κάποιο λόγω μαγαζιά με καλή μουσική είναι σαν τους ψήλους στ άχυρα 


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Babylon

    Babylon Regular Member

    Μιλαμε φανταζομαι για την περιπτωση που εχουμε διαθεση να βγουμε εξω. Γιατι αν δεν εχω διαθεση για κοσμο, μουσικη και κοινωνικοτητα δεν θα ξεκουνιομουν για ολα τα bdsm events του κοσμου.

    - Ηθικη. Δεν θα πηγαινα σε μαγαζι που ξερω πως οι μπραβοι σαπιζουν στο ξυλο για πλακα κοσμο παυ δεν γουσταρουν, η σε μαγαζι με face control (μπλιουουουουχ!), η σε μαγαζι που ανηκει στον ταδε φασιστα/ μαλακα/ λαμογιο, η σε μαγαζι που σου πιανουν τον κωλο ενω αυτο που προσφερουν σε ανταλλαγμα ειναι γελοιο, κλπ.

    - Περιβαλλον. Εννοω τον κοσμο κυριως. Δεν με πειραζει να μην ειναι κολλητοι, δεν με πειραζει να ειναι περιεργοι (αντιθετως), η διαφορετικοι, φτανει να μην ειναι εντελως μαλακες. Και ειμαι πολυ πολυ ανεκτικη και cool οποτε μιλαμε για κατι ακραιο.

    Τη μουσικη, την βαζω πανω κατω (με ισως λιγο μεγαλυτερη βαρυτητα απο τη στιγμη που σου "επιτιθεται"), στο ιδιο επιπεδο με την αισθητικη. Δεν αντεχω τα μπιτακια και τα σκυλαδικα, οπως και μερη με κραυγαλεα κακη αισθητικη, αλλα αν ημουν σε εξαιρετικη διαθεση θα μπορουσα μεχρι και να διασκεδασω με την κακη αισθητικη της φασης, και δεν θα με απετρεπε στο να παω.
     
  6. Iwnas

    Iwnas Regular Member

    Σίγουρα η μουσική θα ήταν ένας σημαντικός παράγοντας για μένα!
    Από εκεί και πέρα θα προτιμούσα να φτύσω ένα BDSM δρώμενο για να απολαύσω ένα ποτό με καλούς μου φίλους (οι οποίοι σημειωτέον είναι εκτός του χώρου) σε ένα χώρο που θα ακούγαμε τα αγαπημένα μας τραγούδια. Επίσης ακόμα και για ένα χώρο που θα έπαιζε μάπα μουσική θα έκανα την πάπια φτάνει να απολάμβανα την παρέα της πολυαγαπημένης μου αδερφής.
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσμ

    Του χρονου να δεις που θα ειναι ο θρηνος!!!Εεεεεε ο θρυλος ηθελα να πω  
     
  8. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μικρά και μεγάλα πράγματα που μπορεί να μπουν πάνω από το βδσ


    Εγώ ξέρω που θα είναι..εσύ , όταν βαρεθεί ο πράσινος πατερούλης να κάνει χορηγίες στον (Μ)ΠΑΟΚ, ξέρεις?      
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εγω ειμαι χαλια.Βλεπω εναν αετο με 2 κεφαλια.Κυριακη παμε μαζι λογικα  
     
  10. Alucard

    Alucard Regular Member

    Αυτό με τη μουσική πράγματι παίζει.Για μένα δεν υπάρχει τίποτα πιο ντεκαυλέ από
    τα λαϊκά στο σύνολο τους.

    Όχι και τόσο άσχετο με τον προβληματισμό του νήματος αλλά στο παράδειγμα του
    νηματοθέτη με τα δύο μπαράκια με την ίδια μουσική εγώ θα επέλεγα εκείνο που
    δεν θα είχε το bdsm event.
     
  11. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Θα συμφωνήσω με τη Babylon ως εδώ. Θα προσθέσω πως γενικά βασικό κριτήριο για μένα αποτελεί η παρέα. Σε μέρη όπως τα περιγράφει η Babylon δεν θα πήγαινα με καμία παρέα, αλλά αν εξαιρέσουμε αυτά θα ακολουθούσα τους φίλους, γνωρίζοντας πως η παρέα τους μου εξασφαλίζει την καλή έκβαση της εκάστοτε βραδιάς. Ένα επιπλέον πλεονέκτημα στην προκειμένη είναι πως η πλειοψηφία των πολύ καλών μου φίλων είναι into bdsm.
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Με φθίνουσα σειρά..

    Τα άτομα που θα βρίσκονται εκεί.

    Η ημερομηνία της συνάντησης(αν συμπέσει με ποτό ή σεξ..ε,οκ...)

    Το θέμα της συνάντησης.(a.k.a. ο λόγος για τον οποίο γίνεται)

    Η διάθεσή μου.

    Γενικά η μουσική δεν με χαλάει, όπως δεν με χαλάει ούτε η διακόσμηση κλπ περί αισθητικής.