Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μισογυνισμός στο bdsm. Υπάρχει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 16 Νοεμβρίου 2018.

  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Μισογυνισμος στο BDSM δεν υπάρχει.
    Μισογυνιδες υπάρχουν παντού.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Χανονται σε τεραστια κειμενα και μπαλωνουν τα λογικα κενα με βαρυγδουπες λεξεις.

    Στο BDSM Τι θα πει ´´στο´´ BDSM. Δεν ει αι κλαμπ, λεσχη, μαγαζι ή συναθροιση σε μια πλατεια..... BDSM ειναι ενα συνολο πρακτικων, που περιλαμβανουν και παραδοση εξουσιας, προκληση πονου, ασυμμετρες σχεσεις κλπ. Ολα βαση διαπραγματευσης και συμφωνιας αναμεσα στα μελη που συναπτουν μια συνεναιτικη σχεση στα πλαισια των πρακτικων BDSM. Ποσο πιο απλα να το πει κανεις?
    Εφ οσον οτι γινεται ειναι συνεναιτικο, ποιος ή ποια θα αναγκασει την οποιαδηποτε να συναψει σχεση με καποιον που ειναι ´´μισογυνης´´????
    Τις σκλαβες δεν τις αγοραζουμε στο σκλαβοπαζαρο ουτε πιανουμε τις υποτακτικες με λασσο...
    ΑΝ καποια διαπιστωσει οτι ο εκλεκτος της ειναι οντως ´´μισογυνης´´ και εχει προβλημα με αυτο, εξυπακουεται οτι θα τον στειλει πακετο. Αν δεν το κανει και μυξοκλαιει στα διαφορα ονλαϊν μήδια, για μενα σημαινει κατι.

    Καλο θα ηταν να διευκρινησουμε τι ακριβως σημαινει ´´μισογυνης´´. Πως ακριβως τις ´´μισει´´ αυτος ο παλιανθρωπος. Τις κλειδωνει στον πυργο του και τις αποκεφαλιζει τα χαραματα μετα απο αγριο σεξ οπως ο Ερρικος ο Η´ ή τιτλοφορουν με βαρυγδουπες λεξεις τριγγερ οποιον κακομοιρη δεν τους κανει ολα τα χατηρια?

    ¨Μισογυνης¨, ¨σεξιστης¨, ¨βιαστης¨ στο BDSM. Καλυτερα να αφηναν καποιον επισημο δικαστη να καταληξει σε αυτα, τα αυτοκλητα λαϊκα δικαστηρια καταδικαζουν τα καμμενα χαρτια και στους ¨δικους¨ τους κανουν τα στραβα ματια, γιατι μεσα σε μια νυχτα γιναν ξαφνικα ¨καλυτεροι ανυρωποι¨.

    Γελανε και οι κοτες....
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2019
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Μου επιτρέπεις να μείνω στο κομμάτι των δικαστηρίων; και να το συζητήσουμε περαιτέρω κάπου αλλου;
     
  4. sigh

    sigh .

    Οι ανάγκες για εκτόνωση του κάθε φορέα μίσους τροφοδοτούνται απο την πάλη με το διαφορετικό που εκλαμβάνεται ως εχθρός/απειλή, σε κάθε χώρο, σε κάθε πεδίο. Πέρα απο τον φαλλοκρατικό κόσμο των "χαμένων μεγαλείων" μιας πατριαρχικής κοινωνίας, ο μισογύνης δεν θεωρεί απλώς έμφυλα κατώτερή του την γυναίκα όπως ο φαλλοκράτης. Την μισεί, ακριβώς επειδή είναι γυναίκα ενώ ταυτόχρονα την ορέγεται, ως χαμένος μαχητής σε αλλεπάλληλες συγκρούσεις με τη λογική και τον εαυτό του.
    Στην προσπάθεια να βρεί ένα χώρο όπου να ικανοποιεί ταυτόχρονα τον πόθο και το μίσος του, πιθανό είναι να στραφεί και στο bdsm. Δημιουργώντας βέβαια ακόμη μεγαλύτερες εσωτερικές και εξωτερικές συγκρούσεις και άλυτα προβλήματα απο τα ήδη υπάρχοντα.
    Κατα βάθος, ο φορέας του μίσους γνωρίζει πως πολεμάει μόνο και μόνο για να τροφοδοτήσει την βία του με βία, σ' εναν αέναο φαύλο κύκλο. Πρόκειται για μια τοξική σπατάλη ενέργειας που όσο πιο γρήγορα εκδηλωθεί έστω και υπαινικτικά, τόσο πιο εύκολο είναι να αποφευχθεί κάθε ανάμειξη με την πηγή του μίσους.
    Όμως σε κάθε ακραία αντίδραση, όπως είναι για παράδειγμα το μίσος, φτάνει κανείς μόνο μέσα απο προβληματικές εσωτερικές διεργασίες για τις οποίες το εξωτερικό περιβάλλον λειτουργεί μονάχα ως καταλύτης.
    Ένα "δήθεν άλλοθι" ως όχημα για την εκδήλωση κάθε μισαλλοδοξίας
     
  5. -_Υπάρχει δεν υπάρχει,θα πρέπει να μας αγγίζει;
    Ας υποθέσουμε οτι συνομιλήσω με κάποιον που με θεωρεί κατώτερη του(με την κακή έννοια).
    Αν προσπαθήσω να τον πείσω για το αντίθετο ποιός κερδίζει τελικά;
    Εγώ που θα χαλαστώ ή εκείνος που θα τραφεί απο'μένα;
    Με λίγα λόγια αν κάποιος με αποκαλέσει πουτάνα επειδή κατα την άποψη του είναι όλες θα πρέπει να παρεξηγηθώ;
    Ναι φίλε μου, ίσως και να είμαι και από τις μεγαλύτερες,αλλά ΠΟΤΕ δεν θα είμαι/ήμουν η δική σου!
    Χαμογελάκι και καλή συνέχεια..._-
     
    Last edited: 14 Νοεμβρίου 2019
  6. Δεν ξέρω αν ειναι τυχαίο... Πολύ πιθανό... Αλλά έναν μισογυνη γνώρισα, και μου έλαχε του χώρου...!
    Εύχομαι να θεραπευτεί...
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν είναι πάθηση καθεαυτή να περάσει με κανά ματζούνι κιετς. Προβολή/έξοδος/εκδηλωση άααααλλης πάθησης τραλαλα ειναι, που μπορει να σκασει μύτη μπορει και οχι... Μεχρι να σκάσει μύτη λοιπόν μεχρι και αποψη μπορεί νάναι...
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Τοτε γι αυτον θα ησουν καριολα!

    Διοτι ως γνωστον οι πουτανες πηγαινουν με ολους, οι καριολες πηγαινουν και αυτες με ολους εκτος απο σενα...  
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Εξαιρετικά τα λέτε, αλλά τι το θέλατε και το πιάσατε πάλι αυτό το θέμα;
    Καλά κοιμόταν.
    Υποψιάζομαι ότι πάλι μαζί μου θα τα βάλουνε.  
     
  10. -_Είμαι λάτρης του έξυπνου χιούμορ,αλλά όχι του προσβλητικού.
    Διότι ως γνωστόν μια λεπτή κλωστή,τα χωρίζει.
    Το νόημα της τοποθέτησής μου ήταν άλλο και η δική σας εστίασε και πιάστηκε από λέξεις.
    Τέτοιου είδους σχόλια καλό θα ήταν να γίνονται σε κολλητούς/κολλητές ή έστω γνωστούς/γνωστές σας και επειδή εγώ δεν ανήκω σε καμία κατηγορία από τις δυο,δεν το κάνω δεκτό!
    Καλή σας μέρα._-
     
  11. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Μπαρδον τοτες!
     
  12. Δεκτόν