Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 1 Ιουλίου 2010.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Η αφορμή γι' αυτό το νήμα μου δώθηκε από μια σειρά νημάτων του, συμπαθή κατά τα άλλα, isnogood. Λίγο πολύ, αυτό που μας λέει είναι πως κάθε γυναίκα είναι μοχθηρή, πονηρή, εγωίστρια. Επιπλέον, αν τυγχάνει να είναι και όμορφη, πέραν πάσης αμφιβολίας αναζητά το χρήμα, αδιαφορώντας για οτιδήποτε άλλο πέρα από εκείνο. Τέλος, αυτό που μας είπε είναι πως δικαίωμα άποψης μπορεί να έχει κάποια μόνο εφόσον η εμφάνισή της καλύπτει, λίγο πολύ, αυτό που θεωρείται ως "επιτρεπτό".

    Καθώς, λοιπόν, θεωρώ πως η εμφάνισή μου είναι εντός επιτρεπτών ορίων, με αποτέλεσμα να μου επιτρέπεται να μιλάω, θέλω να θέσω τα εξής ερωτήματα: πιστεύετε πως υπάρχει μισογυνισμός στις μέρες μας; Είναι δυνατόν να συνυπάρξει ελεύθερη ερωτική έκφραση μαζί με τέτοιου είδους οπισθοδρομικές προκαταλήψεις; Ποιοι μπορεί να είναι οι λόγοι που οδηγούν κάποιον στο να εκφράζεται με τόσο αρνητικά λόγια απέναντι στο αντίθετο φύλο;
     
  2. kali crow

    kali crow Guest

    δε θα μιλησω για τον συνφορουμιτη,αλλα ο μισογυνισμος υπαρχει σε ολο το του το μεγαλειο.
    και τον επιδεικνυουν συνηθως ατομα που εχουν φαει τρελα τα μουτρα τους σε καποια σχεση με γυναικα.
    τουλαχιστον ετσι εχω δει στον περιγυρο μου.
    ειναι λυπηρο,γιατι για μενα αποτελουν αδυναμα ατομα.
    ολοι λιγο πολυ εχουμε φαει τα μουτρα μας συναισθηματικα.αυτο δε σημαινει οτι ξεκιναμε να μισουμε το αλλο φυλο η να το υποτιμαμε.
    απο ετσι για μενα θα πρεπε να ισχυει οτι ολοι οι αντρες ειναι τα ιδια σκατα,μαλακες,κερατωνουν,κοιτανε μονο την εμφανιση,το παιζοιυν,αναξιοι εμπιστοσυνης και με ελλειπες μυαλο....
     
  3. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;


    Πίστεψε με όλοι το κάνουν αυτό , ακόμα και τα λιγούρια
    Κουμπάρα θα τοποθετηθώ και εγώ σε λίγο επί του νήματος
    Παρτο σαν προπέτασμα καπνού πριν την εισβολή μου:evil:
     
  4. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    κατα βαθος ολοι το ξερουμε οτι δεν υπαρχουν αντρες που να μπορουν να το κρατησουν μεσα στο παντελονι τους....
    αλλα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τους μισω και να μιλω γιαυτος λες και ειναι κατι κατωτερο.αναξιο λογου?δεν ειναι πιο λογικο να διατηρω μια ελπιδα οτι υπαρχουν και καλυτερα δειγματα του ειδους σας?
     
  5. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    Πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα
    Αλλά είναι σαν να παίζεις μπαρμπούτι
    Θέλει τύχη
    Το ίδιο ισχύει και για της περισσότερες γυναίκες
    Επιφυλάσσομαι να αναπτύξω λίγο την άποψη μου
     
  6. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    οπως βλεπεις ειναι με το τι εχει συναντησει ο καθενας....εγω συναντησα μονο τετοιους αλλα δεν εχω φτασει στα ακρα.μηπως θα πρεπε?να σας βαλω ολους στο ιδιο σακι?
    δε το βρισκω δικαιο.οποτε γτ ενας αντρας που εχει συναντησει μονο γυναικες με αρνητικα στοιχεια να μας βαζει ολες στο ιδιο σακι και να μας μειωνει?
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    Εν μέρει συμφωνώ με τον isnogood , εκεί που διαφωνώ είναι εκεί που λες , στο τσουβάλιασμα
    Είναι ακραίες αντιλήψεις νομίζω , αλλά από κει και πέρα δεν μ ενοχλούν να της ακούω
    Προσωπικά δεν βλέπω να μισεί της γυναίκες , αλλού κάνει το λάθος
    Τα ίδια λάθει κάνουν πολλοί άνθρωποι , γυναίκες και άντρες , με τι διαφορά ότι φοβούνται να το πουν καθαρά και απλά το παίζουν κάτι το διαφορετικό
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    Θα μπορούσες να εξηγήσεις τι εννοείς;
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    δε μιλαω ειπα για τον ιζνογκουντ...δεν τον ξερω τον ανθρωπο....
    εγω μιλησα γενικα και αοριστα.... 
     
  10. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Φυσικά και μπορεί να υπάρξει ελεύθερη ερωτική σχέση με μισογύνη. Απλά χρειάζεται να τη συνάψει μια γυναίκα (ή ένας άντρας ή ένα ρακούν, ας είμαστε ανοιχτόμυαλοι) που είτε να έλκεται από έναν τέτοιο ψυχισμό, είτε να τη βρίσκει μ΄αυτόν, που δεν είναι πάντα το ίδιο.
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μισογυνισμός; Really ? Υπάρχει;

    Ασφαλώς
    Ότι κάποιος η κάποια θα έπρεπε να ψάχνει κάτι αντίστοιχο του
    Δυστυχώς αυτό δεν συμβαίνει
    Κανείς δεν κοιτάει την καμπούρα του , και ψάχνει να βρει το τέλειο
    Εκεί κατ εμέ είναι η αρχή του κακού
    Λέει ότι οι όμορφες γυναίκες ψάχνουν λεφτά
    Λάθος όχι όλες
    Προσωπική άποψη είναι ότι αυτές που ψάχνουν λεφτά πολύ καλά κάνουν , της άλλες παρεξηγώ που δεν ψάχνουν
    Ότι είναι όλες πόρνες δεν θα το σχολιάσω , είναι ντροπή να το κουβεντιάζουμε κιόλας
    Όσων αφορά την εμφάνιση στον επαγγελματικό τομέα παίζει ουσιαστικό ρόλο
    Αυτό μας το μάθαιναν και στα σεμινάρια , αυτό είδα και στην καθημερινή μου ζωή
    Και άλλα πολλά που θα τα αναπτύξουμε στην συνέχεια
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    πιστευω το ρακουν θα ταν η καλυτερη ιδεα!!!! 


    http://www.thefylis.uoa.gr/fylopedia/index.php/Μισογυνισμός