Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Πολυγαμικός και ξεκάθαρος για αυτό (για να είμαι ηθικώς καλά με την "ανηθικότητά" μου, Lola)...

     
     
  2. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Διαβασα πολλα του στυλ οταν ειμαι σε αυτη τη φαση ειμαι μονογαμικος οταν ειμαι στην αλλη πολυγαμικος, οταν διαλεξω τη σχεση μου δεν θελω τιποτα αλλο , αν ομως δεν τοτε κανω τα αισχη κλπ.
    Οι περισσοτεροι λοιπον που εκφραστηκαν εχουν σχεσεις κατα καιρους. Εγω θα μιλησω για μενα που εχω σχεση απο το 1994. Πανε πολλα χρονια. Ειναι στιγμες λοιπον που νοιωθω ερωτευμενος, και παντα τη αγαπαω. Τι γινεται απο κει και περα? Ηρθε μια μαθητρια μου στη δουλεια προχθες. Την ειχα οταν πηγαινε πρωτη γυμνασιου και ολο απο κοντα με ειχε. Τωρα ειναι 18 και με αγγιζε στο φιλικο στυλ αλλα εγω την φανταστηκα σε ολες τις στασεις. Αν λοιπον μου την επεφτε το πιπινι τι θα εκανα? Η τί θα επρεπε να κανω? Θα ελεγα μεσα μου οτι εχω κανει την επιλογη μου και δεν μπορω να σκεφτω σεξ με καμια αλλη? Η θα ελεγα οτι δεν θα το κανω αυτο στη συντροφο μου? Η πρωτη θεωρια δεν μου καθεται καλα. Παμε στη δευτερη λοιπον. Δεν το κανω λοιπον γιατι δεν πρεπει? Ειναι θεμα ηθικης? Γιατι να τρελαινει τοσους αιωνες αυτο το θεμα τον κοσμο? "μαμααααα τον ειδα στην αγκαλια της αλλης. Γιατι μου εκανε αυτο το κακο?" "ΑΠΙΣΤΗ! ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ". Τι ειναι τελικα ? Θεμα ιδιοκτησιας το σεξουαλικο? Εζησα παραλληλες σχεσεις. Κρυφα διστυχως. Νομιζω στατιστικα ο ενας συντροφος ειναι μονογαμικος. Ο αλλος διστυχισμενος συνειδητα ή οχι. Τι κανει το να γαμηθεις με καποιον αλλο απο τον επισημο συντροφο τοσο κακο? Και πραγματικα δεν εννοιωσα οτι παραμελω την επισημη ουτε οτι την αγαπαω λιγοτερο ουτε τιποτα. Και ενοιωσα και ερωτευμενος με την μη επισημη. Δεν ενοιωθα οτι εκανα ομως κατι κακο σαν πραξη. Μονο αν το μαθαινε θα ηταν κακο. Γιατι θα την πληγωνε. Αρα την κοροϊδευω? Κατα μια εννοια ναι. Δεν γινεται αλλιως. Για καλο και των δυο. Γιατι βγηκε η φραση "δεν ειναι αυτο που νομιζεις , θα σου εξηγησω"? Γιατι ο τσαχπινης συντροφος δεν θελει να χασει τον μη τσαχπινη. Γιατι δε θελει? Γιατι κλανει το γατι (κι αν κλασει γαμησε τα. φρικη) Γιατι αγαπαει γιατι δεν θελει να χασει. Δεν ειναι αρκετα στοιχεια αυτα για να μην χαλασει η σχεση? Σ αγαπω και δεν θελω να σε χασω. Ειναι το πιο ομορφο. Τα υπολοιπα ειναι σαχλαμαρες μεσα στο φτωχο μου το μυαλουδακι. Δεν συγχωρει ομως ο μη τσαχπινης. Δεν του φτανει το να εισαι δικος του, να ζεις γι αυτον, να εξαρταται ολη σου η ζωη απο αυτον, να μην θες να τον χασεις, να θελεις να γερασεις μαζι του, να κλαις οταν τον βλεπεις να ποναει. να δακρυζεις σε μια στιγμη ευτυχιας σας. ΟΧΙ. αν μυρισεις το ξενο μνι που μπορει να σου ξυπνησει ποθους τοτε αυτο δεν συγχωρειται. Καλο ειναι ομως να μην ξεφευγουμε λεγοντας ψεμματα στην ερωμενη για να την πηδηξουμε, ουτε να βριζουμε την καριολα τη γυναικα μας που δεν μας καθεται και μας ταλαιπορει (αν δεν το κανει  ) ουτε να το κανουμε συστημα πηδωντας τη Σαρα και τη Μαρα (εκτος αν ειναι διδημες και ειναι κρυφη φαντασιωση) γιατι τοτε το σεξ γινεται με τον ιδιο τροπο που παρακολουθεις ποδοσφαιρο και πολλες φορες μπορει να γουσταρεις το ποδοσφαιρο περισσοτερο. Τελικα αν εκανα σεξ με μια για να μειωσω την επισημη , για να την εκδικηθω, γιατι νοιωθω πιο αντρας που γαμαω και δερνω (καλα ...γαμαω και με δερνουν) γιατι ειμαι αντρας και το κεφι μου θα κανω.... τοτε ναι (συμφωνα με το δικο μου το τσερβελο) ειναι κακο. Εκει δεχομαι να μην υπαρχει συγχωρεση. Αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις θεωρουμε και οι ιδιοι κακο πραγμα την πολυγαμια, και μαλλον δεν θα θελαμε να μας κανει το ιδιο κακο η συντραφος μας. Εγω οταν καποια στιγμη η συντροφος μου εκανε σχεση με καποιον αλλο (λογω καταστασεων που δεν μπορω να αναλυσω αυτη τη στιγμη) το ήξερα. Και οταν με αναγκασε να της το αποκαλυψω (το οτι το ηξερα) και της εδωσα και τις αποδειξεις γι αυτο που ηξερα, ενοιωσε πιο ασχημα απο οτι αν το ειχα κανει εγω. Το αποτελεσμα ηταν να προσπαθω να την κανω να νοιωσει καλα και να καταλαβει οτι δεν τρεχει τιποτα. Δεν μπορουσα να την βλεπω να ποναει για μια τετοια μαλακια. Μαλιστα επειδη και ο τυπος με τον οποιο εκανε τη σχεση ενοιωθε απαισια που το εμαθα προσπαθουσα να παρηγορησω και αυτον (καλα ειμαι εντελως μαλακας). Οταν ομως αυτη βρηκε ενα μηνυμα στο κινητο μου μου το εσπασε στο κεφαλι. Προσπαθησα να εξηγησω κατα καιρους τις αποψεις μου για την πολυγαμϊα αλλα δεν ειδα φως. Δεν μπορω ομως να ευνουχισω τον εαυτο μου. Ειναι φορες που θελω να φλερταρω. Ημουν παιδι τοτε που το ενοιωσα τελευταια φορα. Και ολες οι φορες ηταν τοσο ομορφες. Η εξερευνηση ενος καινουριου σωματος, οι αντιδρασεις της την ωρα που νοιωθει το φιλι μου, ολα αυτα τα αγνωστα, αλλα και η συνεχεια που μπορει να ειναι μαγικη. Ειμαι μαλλον ψιλοπολυγαμικος (με αποψη ομως)
     
  3. zou

    zou

    Απάντηση: Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

    δηλωνω μονογαμικη και ειμαι..... καθως εχω σχεση με ενα ατομο και οτι γινεται με τριτα ατομα, γινεται σε φαση παιχνιδιου που συμμετεχουμε και οι δυο, συνηθως, και ποτε δεν ειναι καποιος απων..
     
  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

    αν ειναι απων λοιπον ειναι κακο! Δηλαδη θα πρεπει να με βλεπει κιολας την ωρα που το κανω? Δεν θα μου σηκωνωταν με τιποτα. Οταν κανω ερωτα το κανω με παθος. Αυτο το παθος μπορει να παρεξηγηθει και να προκαλεσει συγκρισεις. Οχι παντα βεβαια. Καλα ισως και να μου σηκωνωταν αλλα δεν θα ημουν ο εαυτος μου. Αλλα δεν βλεπω για ποιο λογο να μην το κανω και μονος μου. Αφου τελικα ειναι απλα μια ευχαριστη πραξη. Μαλλον γιατι παμε στο θεμα "ΑΠΙΣΤΟΣ".
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Πολύ βολική ανάλυση  

    Αυτό που δεν θέλει να χάσει ειναι τη βολή του, και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. 'Οσο, για το ποιό είναι το καλό του άλλου, άστον να το κρίνει ο ίδιος (ο αλλος) , δίνοντας του το δικαίωμα να ξέρει.  
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

    Όχι ασφαλώς. Απλώς ανέφερα μερικές από τις συνήθεις εμπλοκές που δημιουργούν προβλήματα. Πάντως για να πούμε την αλήθεια, κάποιος μπορεί να έχει ψυχολογικό δόσιμο σε περισσότερους παραλήπτες αλλά σπανιότατα οι παραλήπτες είναι ευτυχείς.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εκτος της καλης μου,εχω ενα ψυχολογικο δοσιμο προς την κιτρινομαυρη θεα.
    Ειμαι πολυγαμικος;
     
  8. cider

    cider Kitchen master

    ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ, ΠΑΙΧΤΑΡΑ!
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    και σεις συναισθηματικο περα δωθε με την επι 14 χρονια ασπλαχνη εχετε;
    Μηπως ειστε μαζοχιστης και δεν το ξερετε;
     
  10. extreme32

    extreme32 Regular Member

    φυσικα και θελω και την πιτα και τον σκυλο. Γιατι να διαλεξω το ενα απο τα δυο δηλαδη? Το αν ειναι κακο αυτο που κανω το ξερω μονο εγω γιατι εγω το κανω και ξερω γιατι το κανω. Μονο το δικαιωμα να ξερει του στερω και αυτο γιατι ειναι κατι που δεν θα δεχτει και θα τον χασω. Για ποιο λογο να χασω τον ανθρωπο μου? Επειδη δεν μπορει να με καταλαβει? Δεν ειναι αρκετο για να το κανω. Προτιμω να μην με καταλαβαινει απο το να τον χασω. Και να το κρυψω για να μην βρεθω μετα απο καποια χρονια με καταθληψη επειδη στερουσα απο τον εαυτο μου κατι που δεν θεωρω οτι βλαπτει σε καμια περιπτωση τον αλλον.
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2008
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εαν δεν μπορει να σε καταλαβει ο ανθρωπος σου ποιος μπορει;
    Εισαι σιγουρος οτι ειναι ο ανθρωπος σου και οχι καποιος που καποιες τυχαιες συγκυριες τον εφεραν διπλα σου;
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

    Για μονογαμικός σε μπουρδέλο μου ακούγεται