Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Θα σου μιλήσω απο την δικιά μου σκοπιά και θα σου πω πως δεν υπάρχει λογος να αρνούμαι κατι που πιστεύω.Το βλέπω αισιόδοξα και πιστεύω πως και ο κοινωνικος μου περίγυρος κάνει το ίδιο.Οι κοντινοί μου δε, ξέρω οτι ειναι ειλικρινεις μαζί μου.Αλλά δεν έχει κάποια σχέση η ειλικρίνεια των συναναστροφών με τούτο εδώ το νήμα και έχω βγει εκτός γι αυτό δεν θα ασχοληθω με την υποκρισία η όχι αλλά με το πως η κοινωνια βλέπει την πολυερωτια.
     
  2. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Ολα Ειναι υποκειμενικά δεν μπορούμε να κατονομάσουμε καρφωνοντας ταμπελες σε κάθε τι που βιώνουμε ... Το ανθρώπινο ειδος είναι πολυγαμικό η μονοτονικό η μονοτονο; όλα είναι στο μυαλό μας... Η γιαγιά μου δεν έχει πάει με άλλον άντρα από τον παππού μου το ίδιο και η μανά μου, για τον πατέρα μου και τον παππου μου δεν ορκίζομαι. Όλοι έχουν παράδειγματα απο την μικρή η μεγαλη ζωη τους και μπορούν να μιλησουν γιαυτα.. Ο καθένας ζει ,βλέπει ,λαμβανει και δίνει τις εμπειρίες του.. Εχουμε ενα φίλο η γνωστό που απατά η κάποιον που τον απατανε... Όλοι αυτοί σε αυτό το σύμπλεγμα των σχέσεων εφάπτουν στο ίδιο σημείο και από εκεί διαλέγει ο καθένας το μονοπάτι του Πολυγαμικος η μονογαμικος και πάει λέγοντας και αλλά μονοπάτια Βdsm και λοιπά.. Ολα Αυτά πηγάζουν από τον ίδιο τον ανθρώπου και από όλες τις επιρροές που έχει από κοινωνικό οικογενειακό του περιβάλλον και όλα τα του περίγυρού του βιώματα .. Όσον αφορά την ιστορία είναι από ποια μεριά θα την δεις και από πιο πρισμα θα θεωρήσεις πως το δίκαιο επικρατεί... Αναφερθηκε πως υπήρχε πολυγαμία και λοιπά λοιπά .. Ναι σωστά υπάρχουν περιστατικα αλλά μπορώ να αντικρουσω παραθέτοντας τα εξής ... Εξατιας του φόβου για το πως θα αντιμετωπιστεί η γυναίκα δεν αναζητούσε την απάτη στα παλια χρόνια αρα ήταν μονογαμικη.. Ξέρω πολλες τετοιες γυναίκες στο χωριό μου.. Μπορώ να αναφέρω και Αλλά παράδειγμα τα μονογαμικων όπως ανθρώπων που αγαπήθηκαν και δεν χρειάστηκε να μοιραστουν ποτε κάτι άλλο...Αλλά ξέρω και άλλες που ήταν το αντίθετο.. Όλα είναι στο μυαλό μην μένετε σε ότι βλέπετε προσπαθειστε να κάνετε την έρευνα σας... Υγ με στεναχωρεί που συχνά μπαίνουν ταμπέλες και στερεοτυπα σε πολλά θέματα αυτο ειναι Bdsm αυτό είναι πολυγαμια αυτό είναι βανίλια αυτό είναι Κ ή Υπό..
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Τελικά το να δηλώνεις μονογαμικός... θέλει μεγάλα κότσια... Τόσος αγώνας για να αποδέχτουμε την διαφορετικότητα να γίνουμε όλοι μας οι συντηρητικοί και μη πιο open mind... και οι ίδιοι κατακρίνουν τους μονογαμικούς...
     
  4. STEFANAKOS

    STEFANAKOS Η ΚΑΡΔΙΑ ΠΟΝΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΨΗΛΩΝΕΙ (♥‿♥)

    Μονογαμικός ή Πολυγαμικός? Το Αγαμικός παίζει καθόλου??? Ολα έχουν σχέση με το ψάρεμα. Οταν ήμουν πολυγαμικός σηκωνόμουν από τις 6 το πρωί και έλεγα στη γυναίκα μου ότι δήθεν πάω για ψάρεμα ενώ πήγαινα στη γειτόνισσα . Τωρα που δε μου σηκώνεται , λέω δε γαμας που δε γαμάς δε πας για ψάρεμα? Και να σκεφτείς δε ξέρω ούτε πως να δέσω ένα αγκίστρι....
     
  5. brenda

    brenda FU very much



    Xαρά στο κουράγιο τους... 
     
  6. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!

    Η εκδικηση της φεμινιστριας    
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Το μονογαμικος θυμιζει καπως το "μονοποικιλιακο" πχ malt:
    πιο υψηλων προδιαγραφων, μεγαλυτερο κοστος, πιο σπανιο, δυσκολο να αποδεχθει η ταμπελα, αρα πιο πιθανη η εξαπατηση...
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Για να το λες, κάτι θα ξέρεις... 
    Καλώς ήρθες. 
     
  9. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Καλως σε βρηκα  


    πωπω ειχα ξεχασει μεχρι που ειναι η απαντηση!
     
  10. dim1

    dim1 ®

    Το "γύρω γύρω μονογαμικός και στο κέντρο πολυγαμικός", παίζει;
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Χαχαχα ... μάλλον το αντίθετο παίζει: Στο κέντρο μονογαμικός και γύρω-γύρω πολυγαμικός.
    Η απάντηση στο: «Γιατί;» είναι απλούστατη:
    Γιατί μπορεί (έτσι σκέφτεται αυτός που το κάνει).

    Πάντως πλέον του διπόλου: μονογαμία/πολυγαμία, υπάρχει και η (κλειστή) πολυερωτία.
     
  12. dim1

    dim1 ®

    Πολλές φορές ναι. Απλά το γύρω γύρω είναι η έξωθεν μαρτυρία.