Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 16 Ιουλίου 2008.

?

Μονογαμικοί ή πολυγαμικοί;

  1. Είμαι μονογαμικός/ή.

    207 vote(s)
    36,7%
  2. Είμαι πολυγαμικός/ή.

    143 vote(s)
    25,4%
  3. Δηλώνω μονογαμικός/ή αν και συχνά η ιστορία με διαψεύδει.

    82 vote(s)
    14,5%
  4. Δηλώνω πολυγαμικός/ή αλλά όταν ερωτεύομαι ξεχνώ τί είχα δηλώσει.

    77 vote(s)
    13,7%
  5. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη.

    55 vote(s)
    9,8%
  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο κύκλος της α/μονο/πολυ -γαμίας  

    Αγαμικός -> κατά φαντασία πολυγαμικός -> μονογαμικός -> πολυγαμικός -> αγαμικός
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    παρέλειψες το κατούρημα.  
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μεγάλες αλήθειες  
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Όταν ήμουν... Μικρός γκουχ γκουχ εκεί γύρω στα 25, είχα αρπάξει το εξής σοφό.

    Υπάρχει μια ηλικία, που θελεις να είσαι πιστός,/η
    Υπάρχει και μια άλλη, που θα θέλες να είσαι άπιστος/η

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερο '' θέμα'' στην ανθρωπότητα απ αυτό. Αιτία πολλων κακών και πηγή μεγαλης υποκρισίας.
     
  5. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Γυναίκα ή Άντρας είναι εκείνο το είδωλο που αντιλαμβάνεται κανείς το πρώτο μισό λεπτό της ώρας όταν το αντικρίζει ή μαθαίνει για εκείνο για πρώτη φορά. Μετέπειτα το είδωλο γίνεται μπέλάς όταν αρχίζουν οι σκεψεις, η λαχτάρα, η έλξη για εκείνο. Ήτοι όταν κάποιος θέλοντας να απαλλαχτει από ένα μπελά διαδέχεται έναν άλλον. Εκείνος ο κάποιος αν θελήσει να επικαλεί το εαυτο μονογαμικό ή πολυγαμικος δεν έχει και τόσο σημασία όσο οι αντοχές του απένατι σε μπελάδες.
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Πριν καιρό, σε ένα τραπέζι, ο Δημητράκης (ετών 14) μου εξομολογείται γεμάτος ενοχές ότι είναι ερωτευμένος με 2 κορίτσια, το σωστό είναι λέει, να μείνει πιστός στην σχέση του και να μην σκέφτεται το άλλο κορίτσι, αλλά δεν μπορεί.
    Ο Δημητράκης έχει για συμβουλάτορα τον πατριό του, έναν παθολογικό ζηλιάρη που έχει απαγορεύσει στην γυναίκα του να βάφεται για την δουλειά της. Θύμωσε με τον Δημητράκη όταν άκουσε ότι κάνει "άπιστες" σκέψεις και τον μάλωσε. Ο Δημητράκης έχει και έναν πατέρα, εξαφανισμένο όμως λόγω διατροφής.

    Αφού ηρέμησα το παιδί, ανέφερα το πρόβλημα στον μπάρμπα του, που δεν αφήνει θηλυκή γάτα στο διάβα του.
    - Γιώργο, ο Δημητράκης αισθάνεται άσχημα γιατί είναι ερωτευμένος με 2 κορίτσια. Δεν χρειάστηκε να πω τίποτα άλλο.
    - Άστο πάνω μου, απάντησε συνωμοτικά.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    πολυΑγαμικοί
     
  8. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Μονογαμικός για το ταίρι σου. Πολυγαμικος με το ταίρι σου.
    Τόσο απλά...
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φροντιζει το Συμπαν, να χει παντα ενα τρενο εκει κοντα στην Αννα Καρενινα.
     
  10. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Μονογαμικός, τα άλλα είναι παροδικά.
     
  11. Slk_200

    Slk_200 New Member

    Μονογαμικός αλλά ψάχνω κοπέλα πολυγαμικη ..τι φάση ;
     
  12. whisperer

    whisperer Regular Member

    Fixed