Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μουνοδουλεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 3 Απριλίου 2007.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ξέρετε τι είναι η Μονοδουλεία?
    Αν ναι μπορείτε να την περιγράψετε? (καλό θα ήταν παραστατικά)
    Πιστεύετε ότι είναι ένα φετίχ η μια λαγνεία?
    Η μουνοδουλεία αφορά μόνο τα άτομα υποτακτικής ψυχολογίας η και τους Κυρίαρχους (συνήθως άντρες)?
    Εκδηλώνεται από Α/άντρες σε υποτακτικές κυρίως γυναίκες η ακόμη και σε Κυρίαρχες?
    Πως μπορούμε να καταλάβουμε και να ξεχωρίσουμε αν κάποιο άτομο "πάσχει" από αυτήν.
    Γνωρίζετε τις "συνέπειες" που μπορεί να έχει αυτού του είδους η δουλεία ή μήπως είσαστε από αυτούς που πιστεύετε ότι μόνο χαρές μπορεί να φέρει?
     
  2. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: Μουνοδουλεία

    Ποιος είμαι εγώ που θα καταφέρω να απαντήσω σε τόσα πολλά (και σύνθετα) ερωτήματα? Ας αποπειραθώ πάντως!!!΅
    Ως μουνόδουλο, νομίζω οτι χαρακτηρίζουμε τον... "μουνάκια"?
    Μου έλεγε πρόσφατα ένας καλός φίλος (μπαρμαν σε σκυλάδικο):
    "Δεν μπορώ ρε Γιάννη! Είμαι εξαρτημένος από το μουνί! Δεν μπορώ! Όταν βλέπω ένα ωραίο μουνάκι να μου κουνιέται (δικό μου το σχόλιο: πως κουνιούνται άραγε τα μουνάκια???), αρρωσταίνω! Παθαίνω κάτι και δεν ησυχάζω αν δεν το πηδήξω!! 'Η τουλάχιστον αν δεν προσπαθήσω να το πηδήξω!!!"
    Νομίζω οτι όλοι είναι δυνατόν να "πάσχουν" από κάτι τέτοιο! ΟΛΟΙ όμως!
    Πως είναι δυνατόν να διαγνωστεί το φαινόμενο? Ε... απο κάτι σάλια που τρέχουν, απο γουρλωμένα ματια κτλ κτλ!  
    Το... μουνί σέρνει καράβι δεν λένε???
     
  3. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Μουνοδουλεία

    Μουνοδουλεία είναι αντίδραση του στερημένου , του αχόρταγου ατόμου αλλά και του συμβιβασμένου με αυτό.

    Γιατί ένα άτομο όμως να είναι στερημένο?
    Γιατί ένα άτομο να είναι αχόρταγο?
    Γιατί ένα άτομο να συμβιβαστεί?


    Το πρώτο έχει να κάνει καθαρά με λάθος επιλογές
    και το δεύτερο έχει να κάνει με το μυαλό του αρσενικού και το θεωρώ εμμονή.
    Το ένα άτομο να συμβιβαστεί με αυτό έχει να κάνει με καθαρά υποκειμενική του επιλογή και ουδείς δεν μπορεί να το σχολιάσει από την στιγμή που το άτομο αυτό δεν ενοχλεί.

    Μουνοδουλεία για εμένα δεν είναι να αγαπάς το Γυναικείο φύλο , δεν είναι να το εκτιμάς, δεν είναι να το σέβεσαι , είναι να θυσιάζεις τα άπαντα σε αυτό, ξεχωρίζοντας την Γυναίκα απο το μουνί, ξεχωρίζεις συνήθως χαρακτήρα με εμφάνιση , χωρίς να λαμβάνεις πάντα το υποκειμενικά αρεστό προς εσένα αποτέλεσμα και αυτό βέβαια να μην σε απασχολεί.

    Οι συνέπειες ανάλογα τον λόγο...



    Με εκτίμηση

    hermis
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Άσχημο fetish αυτό SM_Art_Lady  
    Καταστρέφει οικογένειες και χαλάει φιλίες.
    Προσωπικά κάθε φορά που το συναντώ (δυστυχώς συχνά) σε ένα φίλο, μου έρχεται να ξεράσω με το πως μπορεί να μεταμορφωθεί κάποιος και να αλλάξει τη συμπεριφορά του.

    Τι βλέπω και τι ακούω;;;;

    Παράδειγμα 1ο
    Πού μένεις Κορυδαλλό; Εγώ Κηφισιά. Δίπλα είμαστε θα έρθω να σε πάρω και αν θες παίρνουμε και τη φίλη σου που μένει Γλυφάδα (δίπλα κι αυτή), πετάμε και τη μητέρα σου για ψώνια και τη γιαγιούλα σου στις φίλες της για κουν καν.

    Παράδειγμα 2ο
    Οι γυναίκες δεν πρέπει να πληρώνουν ποτέ σε μια έξοδο, άσε να σε κεράσω εγώ.
    Άσε να σε γυρίσω σπίτι εγώ κι ας μένεις στο παραπάνω τετράγωνο. Μην ανησυχείς θα σε πάω με το αυτοκίνητο κι ας το έχω παρκάρει στου διαόλου τη μάνα. Δυο βήματα είναι μωρέ, θα πάρω ταξί για να το φέρω, για να μην αργήσω να γυρίσω κιόλας και περιμένεις.

    Παράδειγμα 3ο
    Θα περιμένω από το αυτοκίνητο να μπεις στο σπίτι σου ασφαλής και ας κλείσω και το δρόμο για κανένα 10 λεπτο και ας ακούω καντήλια από τους πίσω. Άλλωστε δεν μπορείς να ξεκλειδώνεις ταυτόχρονα και να μιλάς στο κινητό με τη φίλη σου.

    Παράδειγμα 4ο
    Καθώς συζητάμε σε έντονο ύφος, το τηλέφωνο χτυπάει και είναι γυναίκα. Η φωνή γλυκαίνει και τα μάγουλα ρουφιούνται μέσα και ακούγεται σαν να είναι φαφούτης. Λες και κοροϊδεύει κάποια από την άλλη γραμμή.
    Αν τύχει και τον προσκαλέσει κάπου κιόλας, παρατάμε καφέδες ή οτιδήποτε ανάλογα που βρισκόμαστε και τρέχουμε να προφτάσει ο φίλος μην τυχόν και καθυστερήσει και δυσανασχετήσει η πριγκίπισσα.

    Όσο για τις συνέπειες....
    Αλίμονο αν τον πάρει πρέφα κάποιο αρπακτικό θηλυκό...

    Ελπίζω να απάντησα σε όλα τα ερωτήματα με τα παραπάνω  
    Τώρα που το σκέφτομαι, ο φίλος μου ίσως να είναι υποτακτικός  
     
  5. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    λοιπον εμενα μια φορα με ειπαν μουνοδουλο.

    Αυτη το είπε για βρισιά, αλλά ήταν καβλωμένη
    Εγώ το κατάλαβα για κοπλιμέντο.
    Αυτή το είπε και ζήλευε γιατί ήθελε να είναι η μονη.
    Εγω το βρίσκω ως φυσική κατάσταση και είναι αδύνατο να το επικεντρώσεις σε μία γυναίκα...
    Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως θέλεις να γδυσεις ο,τιδήποτε κυκλοφορεί σε χρωμόσωμα ΧΧ...

    ο τρόπος που το αντιλαμβανομαι εγω δεν έχει σχέση με τον τρόπο του Lost boy, ουτε με τη γνωστη εκφραση που σερνει καραβι.

    έχει να κάνει με το να αγαπας το γυναικείο φύλο, το γυναικείο σώμα με έναν τρόπο αρκετά σεξουαλικό. Οι γκουτσι γκόμενες δεν θα μπορουσαν να χωρέσουν όσο ομορφες κι εαν ηταν, διότι δεν έχει να κάνει με την ομορφιά τόσο, όσο με τον τρόπο να μπορείς να βρείς στις γυναίκες που σου αρεσουν κατι ομορφο, κατι που να μπορεις να χαζεψεις την ώρα που σηκώνονται απο το κρεβάτι και ντύνονται για ναπανε στη δουλεια. Ανεξάρτητα εάν φοράνε παραμάνα στη ρόγα, καρφιά στη ζώνη, φούστα με ψηλά τακούνια ή ενα φθαρμένο τζίν.

    Κάποιοι θα πουν πως έχεις πρόβλημα δέσμευσης, κάποιοι θα σε πουν σαβουρογάμη ή κάτι αντίστοιχα προσβλητικό για εσένα και τους εραστές σου. Αλλά φυσικά δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Διότι δεν είναι όλες οι γυναίκες που βλέπεις γύρω σου όμορφες, αλλά είναι οι γυναίκες που σου αρέσουν όμορφες στα μάτια σου. Μπαναλ και μοναδικές συγχρόνως όπως όλοι μας. Δεν επιτρέπεται να έχεις εμμονές, κι αυτή η φαινομενική "τυχαιότητα" στις ερωμένες σου συνήθως σε χαρακτηρίζει ως πουτανάκι, ένα ακόμα κοπλιμέντο εαν με ρωτάτε

    Μουνόδουλος είναι να θέλεις να κάνεις το σώμα της ερωμένης σου να τεντωθεί με τη γλυκιά τεμπέλικη κούραση του ικανοποιημένου ανθρώπου, ανεξάρτητα εαν ο δρόμος προς τα εκεί συμπεριλαμβάνει πόνο ή χάδια.


    φαντάζομαι πως για κάποιους αντρες αξιοπρέπεια είναι να μην σκύβεις ανάμεσα στα ποδια τους, να μη φοράς προφυλακτικό ή να μην ενδιαφερεσαι ιδιαίτερα εάν κι αυτες τελείωσαν.

    ισως εαν είχα καποια αλλα προτυπα για τις γυναίκες γυρω μου να ηθελα να τους πληρώνω το φαι τους, να περιμενω νανεβουν στο σπιτι τους, να κάνω τον σοφερ τους και γενικα να τις θεωρω ατομα που χριζουν ιδιαίτερης αντιμετώπισης. Δεν ξερω γιατι ποτε δεν το σκεφτηκα ετσι. Και φρόντιζα να μην κοιμάμαι με γυναίκες που το πίστευαν αυτό (οχι παντα με απολυτη επιτυχεια, όλοι έχουμε κοιμηθει με λαθος ανθρωπους).

    και χαίρομαι οταν γνωριζω γυναίκες που είναι αντίστοιχα "νυμφομανείς" ή σκλάβες του "πούτσου" ή πουτάνες. μαλλον αναγνωρίζω τη φυλή μου  
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Μουνοδουλεία

    δεν έχω να πω κάτι συγκεκριμένο... απλά μου άρεσε πολύ το παραπάνω...
     
  7. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Μουνόδουλος είναι ο άντρας που παρατάει την ζωή του, τους φίλους του και τα ενδιαφέροντα του επειδή τυλίχτηκε ή τον τύλιξε μία γυναίκα! Για μένα είναι εντελώς απαξιωτικό επίθετο..
    Ο Lost boy νομίζω πέφτει πιο κοντά σε αυτό το νόημα.. Δεν έχει να κάνει με την αγάπη για την σύντροφο ή τις γυναίκες γενικότερα και σίγουρα όχι με BDSM στοιχεία και φετίχ.. Όχι περισσότερο απ'οτι έχει να κάνει ο αλκοολισμός με την γευσιγνωσία..
    Τελικώς, προκαλεί τεράστια τριβή λόγω της υπέρτατης προσήλωσης και ανάλογα με το ποιός ευθύνεται για την συμπεριφορά αυτή, κατλήγει στο να λακίζει ο άλλος με τα χειρότερα συναισθήματα..

    Δυστυχώς αυτό σημαίνει εδώ ο μουνόδουλος.. Προτίνω λοιπόν να βρούμε μία άλλη πιο σωστή λέξη.. Γυναικολάτρης ίσως.. Αυτό ναι, μπορούμε να το συζητήσουμε.

    Mesodo δεν είναι τελικά κρίμα που μερικές λέξεις αντί να έχουν μία σημασία καταλήγουν να χρησιμοποιούνται με εντελώς διαφορετική έννοια επειδή έτσι ίθυσται να τις χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος; Σκέψου το ρήμα γαμάω και την αρχική του σημασία..
     
  8. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: Μουνοδουλεία

    Βρε φιλενάδα πότε πρόλαβες?
    Εβαλα τα ??? για να ανοίξω την σελίδα και τόση ώρα έγραφα!!!! ΧΑΧαχαχαχαχαχαχ!!!
    Τελος πάντων....σχετικά με τις απαντήσεις.....εχετε δίκιο και οι δύο σας. Εχετε α π ό λ υ τ ο δίκιο!
    Η λατρεία προς την γυναίκα δεν έχει να κάνει με την μουνοποίηση και την μουνοδουλεία όπως ξεκίνησε να περιγράφεται στο post αυτό.
    Αυτή η σχέση δεν έχει να κάνει με το bdsm. Οι γυναίκες αυτές μάλλον αγνοούν τι σημαίνει αυτό. Εχει να κάνει καθαρά με προσωπικές σχέσεις και τίποτα άλλο.
    Γενικά αυτούς τους άντρες είθειστε να τους αποκαλούμε τουλάχιστον μαλάκες. Κάνουν ότι πουν οι γυναίκες τους, δεν έχουν ποτέ γνώμη και λόγο για τίποτα, και ανά πάσα στιγμή είναι διαθέσιμοι σε αυτές να τους πρήζουν με τον παραλογισμό τους. Το τι βρίσκουν αυτοί σε αυτές είναι άλλο καπέλο!
    Γιατί από τα παραδείγματα που έχω με φίλους μου, όσο πιο άσχημη είναι η γυναίκα τόσο πιο εύκολα τον σέρνει. Πόσες φορές δεν έχουμε πει "φαντάσου να πέσεις στην αγάπη της και να μη σε θέλει κιόλας".
    Δεν θα χαρακτηρίσω μουνόδουλους αυτούς τους άντρες. Απλά δεν είναι άντρες. Ετσι απλά. Οταν παρατάς φίλους όπως λες και τη ζωή σου ολόκληρη για ένα μουνί τότε τι άλλο θέλεις να κάνεις στη ζωή σου? Το μουνί φταίει ή εσύ που είσαι μαλάκας?
    Πολλά φταίνε. Οταν ο άλλος έχει φτάσει 25 χρονών και δεν ξέρει αν το μουνί είναι όρθιο ή πλαγιαστό τότε είναι φυσικό ακόλουθο η πρώτη που θα του κάτσει να τον κάνει αρκουδάκι.
    Σήκω, κάτσε, φύγε, έλα, πάνω, κάτω κλπ κλπ. Αυτός δε ο τύπος γυναίκας χαρακτηρίζεται ως τρελή, ανοργασμικιά, ανώμαλη, ηλίθια, κομπλεξικιά, ανασφαλής κλπ.
    Παρόλα αυτά αυτή βρίσκει και κάνει. Βρίσκει την κατηγορία ευνουχισμένων αντρών οι οποίοι, για τον δικό τους λόγο ο καθένας, ακολουθούν πιστά την κάθε μια που θα βρεθεί στο δρόμο τους. και τελικά μπαίνει στο βρακί της μέσα.
    Πολύ σωστά λοιπόν το είπατε παραπάνω, ότι αν η λατρεία στο γυναικείο σώμα λέγετε μουνοδουλεία, τότε ναι ας με πείτε μουνόδουλο.
    Ομως, αν μιλάμε για εξάρτηση, και ξαναλέω καμία σχέση με bdsm εδω πέρα, τότε δεν μιλάμε για μουνοδουλεία, αλλά για καθαρή ηλιθιότητα εκ μέρους του άντρα που μέσα σε μία τέτοια σχέση μόνο άντρας τελικά δεν είναι.
    Τι να θυμηθώ... πόσοι και πόσοι γνωστοί και φίλοι το παίζουν άντρες...σκληρά αντράκια...."σσσ δικέ μου εγώ γαμώ κάθε μέρα δυό τρείς..." "εμένα δεν μου κάνει κουμάντο καμία" " εγώ τις γαμάω όλες" "εγώ δεν ανέχομαι μύγα στο σπαθί μου"... και τελικά........"εσύ μπούλη ρούφα το αυγό σου" όπως λέει και η ταινία αν θυμάστε.
    Ερχεται η μέρα που τα αντράκια κάνουν silance! Γιατί? Γιατί τελικά...."το αιδοίον, σέρνει πλοίον"!!!
    Για να τελειώνω, μουνόδουλο θεωρώ αυτόν που λατρεύει το μουνί. Ετσι απλά. Αυτόν που σε οποιαδήποτε στάση το λατρεύει και ασχολείται μαζί του. Οπως θα μπορούσα να τον πω και μουνολάνγο. Αφού όλοι οι άντρες λατρεύουν λίγο παραπάνω και ένα συγκεκριμένο σημείο στο γυναικείο σώμα γιατί να χαραμίζουμε αυτή τη λέξη?
    Αυτούς που το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να τρέχουν πίσω από μια γυναίκα, (και όχι απο ένα μουνί), τους αποκαλώ όπως είπα τουλάχιστον μαλάκες.
    Και να ρωτήσω κάτι. Μήπως τελικά και οι γυναίκες απαξιώνουν αυτή την κατηγορία "αντρών"? Μήπως λέω....
     
    Last edited: 4 Απριλίου 2007
  9. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μουνοδουλεία

    Μπαμ...πως έπεσε ο πυροβολισμός σου!
    Δεν πρόλαβα να απαντήσω! Δες παραπάνω την απάντηση!
     
  10. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    σημειολογικά μιλώντας για τις λέξεις και τα πράγματα, οι εννοια των λέξεων είναι αυτή που εμείς τους δίνουμε καθε φορά. Το εάν κάποιοι άλλοι αποφασίζουν να τις χρησιμοποιησουν με διαφορετική εννοια μου ειναι προσωπικά αδιάφορο.

    είναι το κλασικό παράδειγμα που λέω απο παλιά. Εαν ένας αντρας πηγαίνει με πολλές γυναίκες είναι γαμιας και μάγκας. Εαν μια γυναίκα παει με πολλούς αντρες είναι πουτάνα. Αρα το πουτάνα είναι κοπλιμέντο για εμένα, όπως και το τσουλάκι και το πουτανάκι και είναι το θυληκό αντίστοιχο των μουνόδουλων.

    Τώρα το εάν κάποιος αποφασίζει να παρατήσει τον κοινωνικό του κύκλο υπερ ενός νέου κοινωνικού κύκλου (που μπορεί να αποτελείται έστω και από μία γυναίκα), είναι λογικό ο παλιος κοινωνικός κυκλος να νιωσει μειωμένος και να του προσάψει εντελώς αμυντικά άσχημους χαρακτηρισμούς.

    φυσικά εαν μια γυναίκα κανει το ίδιο, είναι κοινωνικά λιγότερο κατακριτέο. Εάν δηλαδή κάποιος φίλος σας παρατήσει τα πάντα για να ζήσει με την καλή του στη σαμαρκάνδη είναι μουνόδουλος. Εάν μια φίλη σας κάνει το ίδιο για τον καλό της, τότε είναι απλά "ερωτοχτυπημενη", ή ακολούθησε τον καλό της ή μιλάμε για τη δύναμη του έρωτα κλπ λκπκλπ

    είναι παρομοια κοινωνικη σταση με τους σωγαμπρους. Καθως στις κοινωνίες μας, ο κλήρος μοιραζόταν στα αρσενικά, τα θυληκα μέλη μετακινουνταν στις εδρες των αρσενικών. Έτσι το αντίθετο έγινε συνώνυμο απαξίωσης για τα αρσενικά.

    Αυτες τις κοινωνικές νόρμες προσυπογράφουν τόσο πολλά αρσενικά μέλη όσο και θυληκα μέλη της κοινωνίας. Ας μην το ξεχνάμε αυτό, πως δηλαδή οι γυναίκες είναι εξίσου υπεύθυνες για τις πατριαρχικές κοινωνικές νόρμες που υπαρχουν στην κοινωνία. Ας μην ξεχνάμε πως για κάθε πατέρα υπάρχει και μιά μητέρα.... 

    αντε παλι στην κοινωνιολογια με βαλατε να το ριξω

    Οποτε είμαι μουνοδουλος και proud γιαυτο όπως οι φίλες μου ειναι πουτανάκια και είμαι proud και γιαυτες  
    Say it out and say it loud.. xixixixi
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Mesodo ενδιαφέρον και πάλι το post σου αλλά θα διαφωνήσω σε αρκετά σημεία.

    Δεν είναι το τσουλάκι, πουτανάκι κλπ το θηλυκό αντίστοιχο του μονόδουλου.
    Ο μουνόδουλος είναι όσα περιέγραψα παραπάνω. Έχεις ακούσει κάποια να την χαρακτηρίζουν πουτανάκι επειδή κάνει κάποια από τα παραπάνω; Το πουτανάκι συνήθως απλά πηδιέται ασύστολα και τίποτα άλλο. Χωρίς να το θεωρώ απαραίτητα κακό  

    Αυτό προσωπικά το ονομάζω προδοσία και έλλειψη τιμής και αξιοπρέπειας. Γιατί να παρατήσεις το φιλικό σου περιβάλλον για κάποια; Είναι υποκρισία το να είσαι με φίλους και να περιμένεις πότε θα βρεις γκόμενα για να "την κάνεις".
     
  12. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    δεν υπαρχει απόλυτο αντιστοιχο για τον μουνοδουλο διοτι η αντιστοιχη συμπεριφορα ειναι πιο ανεκτη οταν αφορα γυναικες , οπως εξηγησα στην εμβριθη (χαχαχα) κοινωνιολογικη μου αναλυση. Το τσουλάκι πουτανάκι κλπ ας τα θεσουμε ως κατ' αναλογιαν αντιστοιχα. Δηλαδη αφορουν συμπεριφορες κοινωνικα κατακριτεες απο τη νορμα. Διότι απολυτο αντίστοιχο για το πουτανακι, τσουλακι δεν υπαρχει στους αντρες (καθως στους αντρες η αντιστοιχη συμπεριφορα δεν ειναι τοσο κατακριτεα).


    Τώρα γίνεσαι βαρυς. Ούτε εγω εκτιμώ τους συναισθηματικούς ανεμόμυλους ιδιαίτερα, αλλά το να αποφασίσει κάποιος να αλλάξει κοινωνικό περίγυρο σε καποιες στιγμες της ζωής του δεν ειναι απαραίτητα κακό. Στο κάτω κάτω μπορεί ο παλιοτερος κοινωνικός περίγυρος να τον πίεζε ή να μην του άρεσε πια ή να μην συμφωνούσε πια μαζί του. Και το "μουνί" να ήταν η ευκαιρία του για να ξεφύγει. ή το αλλοθι ή το trigger effect.

    Όπως είπε και η Dolce όλοι αλλάζουμε απο τις σχέσεις μας με τους αλλους και αυτή την αλλαγη -λέω εγώ- είναι πολύ λογικό να τη θεωρήσει προδοσία ο παλιός κοινωνικός κύκλος. Αλλά στο κάτω κάτω είναι αδιάφορη καθώς απο τη στιγμη που ο "μουνόδουλος" αποφασίσει να φύγει από τον συγκεκριμένο κοινωνικό κύκλο, αυτός ο κύκλος γίνεται άσχετος.


    Επιμένω πως η συγκεκριμένη συμπεριφορά είναι απολύτως πιο ανεκτή στις γυναίκες απ'ότι στους αντρες ως νορμα, κι αυτό θα μας κάνει να την υποπτευόμαστε λίγο ως προς τις προθεσεις και τα συμμενομενα της.