Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπάτλερ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 13 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Θα σας ενδιέφερε να έχετε έναν-μία υποτακτικό-η με ψυχολογία μπάτλερ και μόνο.Δηλαδή απλά να σας υπηρετούσε στο σπίτι ;
    Αν αυτό κυρίως δεν σύναδε με άλλου είδους BDSΜ εκπαίδευση,βασανισμό ακόμα και sex,θα σας ενδιέφερε;
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Μπάτλερ

    εχμ... μια άσχετη -μάλλον- ερώτηση:

    ποιό είναι το θηλυκό του μπάτλερ? οικονόμος μήπως?
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μπάτλερ

    Mια φορά που μου έτυχε,έγινε λόγος για "ψυχολογία μπάτλερ"..
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος λοιπόν..Για αυτό δεν είμαστε εδώ μέσα Fanshaw ; 

    Σαπφώ και το αρσενικό γένος του "οικονόμος" ,πάλι "οικονόμος είναι.
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Γιατί όχι;;;;
    Υπομονή λέμε κάνω ακόμα δυο χρόνια, που θα πάνε, δεν θα περάσουν;;;;
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Από εκτός BDSM απασχολήσεις, συγκεκριμένα το είχα διαβάσει σ ένα περιοδικό της Scandinavian Airlines κατά τη διάρκεια πτήσης:

    Ο οικονόμος ή η οικονόμος - housekeeper, ασχολούνται με το σπίτι κυρίως και όχι με τον οικοδεσπότη.

    Ο μπάτλερ είναι για να ασχολείται με τον οικοδεσπότη, είναι το χέρι του οικοδεσπότη στο σπίτι. Αν υπάρχει οικονόμος, ο μπάτλερ είναι ανώτερός του ιεραρχικά αν δεν υπάρχει οικονόμος και ο μπάτλερ εκτελεί και χρέη οικονόμου, τότε προτεραιότητα έχουν οι ανάγκες και οι προτιμήσεις του οικοδεσπότη.

    Πλέον υπάρχουν και γυναίκες μπάτλερ.

    Οι επαγγελματίες μπάτλερ, μέσος μισθός 5.000 - 7.000 ευρώ το μήνα εκπαιδεύονται σε σχολή που υπάρχει στη Σουηδία, ή τουλάχιστον αυτή η σχολή υποσχόταν τέτοιους μισθούς, δεν γνωρίζω. Σκοτώνονται στη δουλειά. Στα καθήκοντά τους σήμερα μπορεί να περιλαμβάνεται από τρέχουσα διαχείριση χαρτοφυλακίων, υπηρεσίες διερμηνέα - μεταφραστή και υπηρεσίες σωματοφύλακα μέχρι το σιδέρωμα εφημερίδων και χαρτονομισμάτων του οικοδεσπότη και η φροντίδα του κήπου του.

    Πολύ χρήσιμο το νήμα που μας θύμισες Fanshaw, το διάβασα και κατατοπίστηκα ξανά.

    Υπάρχει κι ένα άλλο σχετικό νήμα, το Master and servant που αναφέρεται λίγο σε συναισθήματα υποτακτικών.
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Not a bad idea at all! Θα μου άρεζε ως ιδέα αν είχα ένα πύργο ή ένα τεράστιο σπίτι με αυλή και πισίνα πάνω σ'ένα λόφο... Και φυσικά να είχα την οικονομική δυνατότητα να στηρίξω ένα τέτοιο σπίτι   Προσωπικά το βλέπω πολύ ωραία ιδέα και θα ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο στο μέλλον ίσως. Time will tell as always!
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Το θέμα είναι τίνος ή μάλλον ποιάς θ άρεσε να είναι lifstyle υποτακτική με έμφαση στις υπηρεσίες μπάτλερ.

    Τότε θα είχες αυτό που ζητάς χωρίς να χρειάζεται να σου πέφτει ο πρώτος λαχνός κάθε μήνα  
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Μπορεί να μην είναι καν lifestyle υποτακτική καλή μου, μπορεί να είναι μια απλή υποτακτική που στους όρους της θα είναι το μπατλεριλίκι και πολύ απλά δουλειά της θα είναι μόνο αυτό το πράγμα... Το θέμα θέλει πολύ ψάξιμο και σίγουρα είναι αρκετά ενδιαφέρον, τόσο από πλευρά εκπαίδευσης, όσο και από πλευρά λειτουργιών, θεσμών, τιμωριών κλπ. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι η εκπαίδευση της συγκεκριμένης κατηγορίας θα είναι άκρως ιδιάζουσα όπως το φαντάζομαι...
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Θα ήταν ενδιαφέρων, ένας υποτακτικός με ψυχολογία battler.  
     
  10. latexduck

    latexduck Contributor

    χαχαααχαχ με πέθαναν μερικές απαντήσεις Σ/σας  
    Εμενα προσωπικά μου αρέσει να υπηρετώ έτσι αλλα αν δεν υπάρχει καμοιά ανταμοιβή (κανένα χαστουκάκι π.χ) τι να το κάνεις....  
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Πολύ ενδιαφέρον θα ήταν και για μία υποτακτική να έχει ψυχολογία μπάτλερ.

    Θα σήμαινε - κατ εμέ - ικανότητα πλήρους επικέντρωσης στις ανάγκες του Κυρίου της, τεχνική επάρκεια, παροχή ολοκληρωμένων υπηρεσιών, διακριτική αλλά ουσιαστική παρουσία, αυτονόμηση όπου χρειάζεται και
    συγχρόνως
    την ικανότητα να είναι αυθύπαρκτη.

    Μαζί με τις συνεδρίες και το σεξ και λίγη κουβεντούλα πότε πότε για πολιτική - ιστορία - φιλοσοφία - τέχνη - γκολφ - γείτονες ... μου φαίνεται μια υπέροχη ζωή  
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    tender lilly με αυτά που γράφεις συμφωνώ, αλλά δεν προκύπτουν από το quote που έκανες. Το προηγούμενο post μου περιείχε ένα λογοπαίχνιο, και γι αυτό ήταν εκτός θέματος. Το νήμα αφορά σε ψυχολογία Butler (=οικονόμος), και εγώ έκανα λόγο για ψυχολογία Battler (=πολεμιστής).