Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπερδεμένος...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 31 Μαϊου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το τελευταίο καιρό είμαι πολύ μπερδεμένος . Το μπέρδεμα μου φούντωσε στο thread «Κυρίαρχοι…» . Έχω ξεχωρίσει τρεις κατηγορίες μελών εδώ μέσα .
    Αυτοί που πιστεύουν ότι το Bdsm είναι τρόπος ζωής , αυτοί που πιστεύουν ότι είναι μόνο σεξουαλική έκφραση και οι ενδιάμεσοι . Ναι αλλά εγώ τα έχω χάσει . Βλέπω Master/Dom/sub/slaves και στις τρεις κατηγορίες . Ποια η διαφορά Dom και Master στην δεύτερη κατηγορία και ποια του sub kai του slave στην ίδια κατηγορία ;
    Master στο κρεβάτι σημαίνει ότι είμαι απόλυτα κυρίαρχος , αλλά Dom αφήνω και ένα παράθυρο ανοιχτό ; Αντίστοιχα για τους sub και slave ; Και τότε οι παίχτες τι ρόλο παίζουν ; Και τι σημαίνει τότε kinky play ; Και οι switch ;
    Μα αν όλα είναι θέμα σεξουαλικής έκφρασης μόνο, τότε γιατί δεν έχουμε τρεις κατηγορίες μόνο «+» , «0» , «-» ;  
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Λοιπόν εγώ θα σου πω την γνώμη μου με όλη την συμπάθεια που τρέφω στην ιδιαίτερη ευαισθησία σου .

    Λοιπόν ξέχνα τα μαστερ ντομ σάμπ κλπ.
    Ο διαχωρισμός είναι ένας Αντρας – Γυναίκα . Ενεργώ - Υποδέχομαι .
    Φαντάζομαι δεν με πιστεύεις , δεν έχω τέτοια απαίτηση . Αλλά κάνε ένα τεστ. Ενα πείραμα τι έχεις να χάσεις .
    Την επόμενη φορά που η αφέντρα( τέλος πάντων ) σου απλώσει τα πόδια της η προσπαθήσει να σε δέσει …άρπα την από το Μαλί κάπως άγρια ρίχτης ένα σβουριχτό φιλί και με το άλλο χέρι χουφτως την . Αντρικά όμως .
    Μετά φαντάζομαι ξέρεις να προχωρήσεις .
    Όταν δεις την ικανοποίηση στα χαμηλωμένα της μάτια θα τα χεις καταλάβει όλα .

    Προσθήκη: Τώρα το 'δα σλάιβ σάντοου με στάτους ντομ . Χαμός . Οχι πως δεν γουστάρω . Αφού και ντομ άμα λάχει και κανα πυγοράπισμα έτσι αγριωπό κακό δεν θα της κάνει.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    <γελάει> και αν, αν λέω, αν αντί για χαμηλωμένα μάτια αντιμετωπίσει ενα σβουριχτό χαστούκι, ποίο το συμπέρασμα αγαπητέ Heinrich ;
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Χφκ εγώ ξέρω γιατί δηλώνω Dom , εσύ γιατί Master ; Αυτό δηλώνει απλά περισσότερη ενεργητικότητα ; Όμορφα και χύμα πάντα να τα λες ...
     
  5. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Re: Μπερδεμένος...

    θα πρεπει να περασει απο εξεταστικη επιτροπη το <αντρικα ομως> -))) 
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Ελα τώρα κοτζάμ Παλικάρι είναι, δυο μέτρα, εγώ τον κόβω και μιλώ σοβαρά πολύ εξελίξιμο . Μπερδεμένο μεν αλλά σε σωστό δρόμο .
    Ας το κάνει τι έχει να χάσει ;
    Αναντάμ παπανταμ αυτό που περιγράφω τις έστρωνε όλες . Καταλαβαίνω σε ένα τέτοιο φόρουμ ίσως να μην είναι πρέπων . Ας το κάνει και ας μας πει τα αποτελέσματα .
    Εγώ βάζω στοίχημα πως θα είναι το πιο ευτυχισμένο ζευγάρι μετά .
    Στο κάτω κάτω για την ευτυχία τα κάνουμε όλα


    Βρε μη μασάς μενα μ' αρέσουν τα Ανορθόδοξα σλέιβ και ντομ μαζί . Χούφτως τη Χούφτως τη …θα το μετανιώσεις χούφτως τη.

    Τώρα γιατί εγώ μάστερ …άστα να παν στα διάλα άμα σου πω θα κατσαρώσουν τα μαλάκια σου .
     
    Last edited by a moderator: 31 Μαϊου 2006
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Χούφτωσε την, χούφτωσε την καλέ μου slave-shadow και αν δεν σου δώσει χαστούκι αυτή, κάποια θα βρω να στο ρίξει.
    Μερικά χαστουκάκια σε όλους κάνουν καλό.
    Για να σφίγγουν οι κώλοι όπως λέει και ο αγαπημένος μου. <γελάει>

    Αστάρτη
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν απάντησες επί της εξαγωγής του συμπεράσματος όμως αγαπητέ <γελάει>

    Αποφεύγεις αρνησιδιαλογικώς όπως θα έλεγε ο φίλτατος Dolmance
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest


    Οχι όχι Καμία πρόθεση να αποφύγω την ερώτηση .
    Αν τον χαστουκίσει υπάρχουν δύο περιπτώσεις , ή να του αρέσει όποτε μικρό το κακό ή να μην του αρέσει και να ανταποδώσει .
    Στην δεύτερη περίπτωση ας αυτοσχεδιάσει . Έχω την βεβαιότητα ότι αν την απαλλάξει από το άγχος της κυριαρχίας και συ MasterJP το γνωρίζεις καλά αυτό το άγχος , αν την απαλλάξει λοιπόν νομίζω θα έχουμε στις τάξεις μας ακόμα ένα ευτυχισμένο θηλυκό .
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αναφέρεσαι στα αποτελέσματα αγαπητέ Heinrich, ενω εγώ στο συμπέρασμα βάσει των αποτελεσματων, όσον αφορά στο άγχος της κυριαρχίας αν κατάλαβα καλά αυτό στο οποίο αναφέρεσαι, θα έλεγα πως αγχωνει μόνον αυτούς οι οποίοι αμφιβάλουν για την ικανότητα, την δυνατότητα ή το δικαίωμά τους να κυριαρχούν, αν αντίθετα αναφέρεσαι στο αγχος που προκαλεί η επιβολή της κυριαρχίας στον κυριαρχουμενο, τότε ναι θα συμφωνήσω μαζί σου.
     
  11. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    πιστευω πως ο καθενας εχει το δικαίωμα να ζει το bdsm όπως αυτός θελει, χωρις να χρειαζεται να εχει διπλα του καποιο manual. εμενα πχ δεν μου αρεσει να το εχω σαν lifestyle παρα θελω με αυτο να εκφραζομαι στις ερωτικες μου στιγμες. οσον αφορα το μπερδεμα σου απλα ισως να μην εχεις ξακαθαρισει τι προτιμας .. παντως περι ορέξεως ...
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Μήπως πρέπει να του δώσω και «μασημένη τροφή ;»
    Συμπέρασμα και ηθικόν δίδαγμα μαζί; Μπα όχι από εμένα . Εμπιστευόμαι την κρίση όλων σας!

    Όσο για το άγχος αν και δεν αναφερόμουν με την ερμηνεία που δίνεις εσύ θα πω τούτο. Δεν υπάρχει πιο δύσκολος αντίπαλος απ' τον ίδιο σου τον εαυτό. Τον εαυτό που το ένα του κομμάτι του λέει «μη μασάς είσαι ο καλύτερος» και το άλλο του « ακόμα δεν έχεις κάνει τίποτα» Αυτή την πείνα να ξεπεράσεις αυτά που ο ίδιος πέτυχες . Είναι μια μαύρη τρύπα αχόρταγη που ρουφάει την ψυχή.

    Που βάζει νέους στόχους , που ισοπεδώνει τους παλιούς . Που σε κάνει να αναζητάς ακόμα και την ουτοπία , σαν να σου μένει μια μέρα ζωής , θέλει πάθος , δίψα, πόθο, πείσμα, κουζουλάδα , ρίσκο.
    Σε κάνει να ψάχνει μέσα σου , μέσα στους άλλους , σ’ αυτούς που αγαπάς , να μπλέκεις σε ιστορίες , και μετά να ξεμπλέκεις . Αυτό το πράγμα που μετατρέπει το μεγαλύτερο κάθαρμα σε άσπιλο και αμόλυντο παιδί . Και ξανά απ΄ την αρχή .
    Ακούω τη φωνή του παιδιού, του έφηβου που υπάρχει μέσα μου και δεν «παραδίδω τα όπλα». Δεν είναι ώρα ακόμη για τη δική μου Βάρκιζα

    Ομολογώ ναι με τον δικό σας τρόπο δεν εκπαίδευσα ποτέ . Δεν είχα σκλάβες , δεν είχα καν υποτακτικές . Δεν ξέρω να διδάξω την ναντού , ούτε καν την τάουερ . Με τους κόμπους καλά τα πήγα , αλλά κόμπους κάνουν και οι ψαράδες όποτε δεν μετράει στα υπέρ μου.
    Δεν ξέρω να υποτάσσω συνήθως αυτοσχεδιάζω ..

    Οι άνθρωποι που έζησαν μαζί μου , έζησαν ευτυχισμένα , όταν έφυγαν από την «κυριαρχία» δεν ήταν καλύτεροι σκλάβοι μα καλύτεροι «άνθρωποι» νοιάστηκα νοιάζομαι και δεν θα πάψω να νοιάζομαι για αυτούς .
    Είχαν το μέγα προνόμιο να βιώνουν την αθωότητα, την ανεμελιά, την ένταση, το θυμό, την έκσταση την υποταγή την αγάπη . Το μεγάλο προνόμιο να ζουν έντονα, αληθινά όχι απλά να επιβιώνουν .
    Καμιά φορά γίνομαι άγριος τρομάζω ο ίδιος με μένα , δεν μ΄ αρέσω .
    Κι αν οι μάστερς πρέπει πλέον να είναι «μεγάλοι και σίγουροι» και να παίζουν στα δάχτυλα την τέχνη του BDSM , εγώ λέω πως δεν γίνεται να βγεις κουλαριστός και να παρουσιάσεις έναν αληθινό «πόλεμο» των σχέσεων και της ζωής σαν παράσταση της Λυρικής,. Δεν γίνεται!
    Κάνετε BDSM γιατί θέλετε να ζήσετε την ένταση το πάθος το νοιάξιμο .
    Θα μου πεις αφού μας τα λές αυτά τι κάνεις εδώ εσύ και γιατί αυτόπροσδιορίζεσαι μάστερ ;
    Μάλλον έχω ανάγκη από ένα όνειρο, ένα όραμα, ένα παραμύθι έστω. Κι ας μην παραμυθιαζόμαι με τίποτα. Μεγάλο μούτρο, εντελώς αθώος και αφελής.

    Γιατί πιστεύω ότι το σπέρμα αυτού του άγχους κινείται αέναο στον κόλπο της ψυχής όλων μας και κάπου, κάποτε ένας τυχαίος οργασμός θα το γονιμοποιήσει.

    Αυτό το άγχος λέω αγαπητέ μου MasterJP και αν αυτό το άγχος δεν το χει η αφέντρα του παλικαριού , τότε μόνο από περιέργεια ασχολούμαστε .

    Υ.Γ Σόρρυ για το παραλήρημα αλλά την Κυριακή έχω εξετάσεις και είναι παλούκι το μάθημα