Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπορεί ένα Κ να μετατρέψει ένα vanilla, σε υ απλά επειδή έτσι θέλει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος mpaxari, στις 2 Οκτωβρίου 2020.

  1. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Ναι καλέ, τσακ-μπαμ! 
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αγαπητή και πάντα μετρημένη κυρία, να υποθέσω ότι μιλάτε εκ πείρας; 
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    @Nickname αν είναι βανιλατη, μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να γίνει τσουλα. Αν το έχει το πιπεράτο λίγο, τότε μπορείς να την φτάσεις στα όρια. Αντίστοιχα και με τους άντρες. Μου έχει τύχει άντρας που δεν ήθελε καν να με πάρει στα τέσσερα «για να μην πονέσεις»...όσο κι αν προσπάθησα λίγο να του πω, κάπως, έτσι, να τα πω...δεν το καταλάβαινε. Προφανώς υπάρχουν και αυτοί, και για εμένα, αφού γίνει κάπως διερευνητικά η προσέγγιση (προφανώς μου άρεσε παρά πολύ και ως προσωπικότητα και ως άντρας), προσωπικά, δεν αξίζει να το συζητάς. Είστε ασύμβατοι.

    Πλεον, υπάρχουν ολόκληρα δίκτυα με φετιχιστές και kinksters, είναι πολύ εύκολο, να ξεκινήσεις αναζητήσεις από εκεί, που ένα κοινό πεδίο (θεωρητικα) υπάρχει. Για φανταστειτε τόσα χρόνια πριν που δεν υπήρχε καν διαδίκτυο. Τώρα είναι στο πιάτο πάνω κάτω, αν πεινας, κυνηγάς  
     
  4. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Εγώ ναι, εσείς αγαπητέ?
    Μιλήσατε για υποτακτική και όχι μποτομ.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αν θέλετε την γνώμη μου, αυτό το ύφος σας ταιριάζει καλύτερα και παράγει διάλογο.

    Ναι, μιλάω εκ πείρας. Παρόλα αυτά έχετε δίκιο στην παρατηρηση σας. Η δυσκολία είναι σαφώς μεγαλύτερη.
    Εξακολουθώ να επιμένω όμως ότι όχι μόνο είναι εφικτό, αλλά δεν είναι και οσο δύσκολο πιστεύετε έχει δείξει η δική σας εμπειρία ότι είναι
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Δηλαδή μόνο το 90% του πληθυσμού;
     
  7. Laslo2

    Laslo2 New Member

    Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό. Αν υπάρχει η "σπίθα" εύκολα γυρνάει η βανίλια σε υποτακτική, βέβαια είναι όλα θέμα timing. Επίσης το ερώτημα είναι τι γίνεται όταν τελειώσει οτιδήποτε, τι γίνεται με την υποτακτική? Επανέρχεται σε βανίλια ή πλέον έχει αλλάξει ορίζοντες?
     
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Φυσικα έχεις δίκιο! Είναι πολλοί αυτοί που θα δοκιμάσουν τα παιχνίδια μας, σε light μορφή.

    Αλλά αν πεις σε κάποιον «δεσε με» μπορεί να φύγει τρέχοντας...σκέψου να του πεις «μου αρέσει να με κατουράνε».... 

    Νομίζω ο νηματοθετης έθεσε πως διαχειριζόμαστε τις προσωπικές συγκρούσεις (κάτι που ως νάρκισσοι και τέλειοι δεν το αντιλαμβάνεστε  )
     
  9. mpaxari

    mpaxari Regular Member


    Υποστηριζετε λοιπόν ότι όλες οι γυναίκες είναι εν δυνάμει υ, στα... καταλληλα χέρια!
    Πως όλες, μέσω κατάλληλων χειρισμων, θέλουν να υπηρετουν (ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά της υποτακτικοτητας).
    Πολύ ακυρη άποψη για να προέρχεται από εμπειρίες.

    Υ. γ. Υποδείξεις για το πως να γράφω από κάποιον που γράφει για φαπες?
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παραφράζοντας την παλιά διαφήμιση των χρωμάτων Artex "Ξεκινώντας το πρωί, το βράδυ έτοιμο", που γίνεται "Ξεινώντας το πρωί με μπούφλα, το βράδυ έτοιμη η σούμπα"... Piece of cake..!
     
  11. Discerning

    Discerning Contributor

    Σοβαρά τώρα; (!)
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Γιες...Μπορεί από καψουροερωτα να σας ακολουθήσει στο κρεβάτι, αλλά ανώμαλη, όχι, δεν θα γίνει