Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπορεί ένα Κ να μετατρέψει ένα vanilla, σε υ απλά επειδή έτσι θέλει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος mpaxari, στις 2 Οκτωβρίου 2020.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης. Βρε εμένα βρήκες?

    Θα στο θέσω αλλιώς, προφανώς και έχεις διαφορετική άποψη και κάθε δικαίωμα να την έχεις, αλλά εγώ δεν ήρθα να σου πω και ούτε μου πέρασε από το μυαλό ότι έχεις αυτήν την θέση επειδή θες να "προστατεύσεις το φιλαράκι σου" ακριβώς γιατί σέβομαι και τις θέσεις σου και την κριτική σου ικανότητα. Εσύ γιατί μου πετάς "στειτμεντς" περί προσωπικής εμπάθειας, προβλήματα και άλλα ανύπαρκτα δράματα?
    Πας να ρίξεις κάτω από τη ζώνη και είσαι και άστοχος γιατί δεν υπάρχουν αυτα.
    "Διαλέγομαι" ...οκ  
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ποσώς, φίλτατε @Marqui. Λολ

    Υποθέτω, πάντως, ότι οι δύο κύριες κατευθύνσεις τοποθετήσεων, θα σχηματίζονταν βάσει του διαχωρισμού σε όσους ασπάζονται ή μη, την κλασική, πλέον, θέση του @DreamMaster, περί... αλλιώς!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ την απάντησή μου την πήρα από εκείνη που την ζήτησα και ήταν ντόμπρα.

    Αν εσύ βλέπεις χτυπήματα κάτω από τη ζώνη δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Ο καθένας κρατάει ό,τι νομίζει.
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    Εσύ πήρες την απάντηση που ήθελες αλλά ήταν μια παράλογη απάντηση. Αν δεν γ ν ω ρ ι ζ ε ι ς τον άλλον προσωπικά δεν μπορείς να κρίνεις παρα μόνο την θέση του γιατί μόνο αυτό έχεις εδώ.
    Επίσης αν δεν σε αφορά προσωπικά δεν έχεις κανένα λόγο να κρίνεις το όποιο "έργο" του όποιου άλλου που δεν γνωρίζεις στην προσωπική του ζωή (wtf?).
    Είμαστε άγνωστοι μεταξύ μας που κρίνουμε και κρινόμαστε για τον δημόσιο λόγο μας και μέχρι εκεί μας παίρνει.
    Όποια παραπέρα εκτίμηση - εικόνα και αν έχετε (όποιοι έχετε) για άτομα που δεν γνωρίζετε και... τα "έργα" τους, είναι αεριτζίδικα κουτσομπολια.

    Δεν σου ζητήθηκε να κάνεις κάτι ή να κρατήσεις κάτι άλλο από αυτό που νομίζεις.
    Απλά με την σειρά μου κρίνω αυτά που λες (και μόνο) όπως κάνω πάντα.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με ενδιέφερε η απάντηση εκείνης που ρώτησα, το αν αυτή είναι λογική ή παράλογη στα μάτια τρίτων δεν ήταν ποτέ στα ζητούμενα κατά συνέπεια μόνο ακαδημαϊκό ενδιαφέρον έχει.

    Και πολύ καλά κάνεις.

    Καλή συνέχεια.
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν σε καταλαβαίνω... θα είχε λογική τα statements να τα κάνεις εκεί που ρωτάς και να μην τα φορτώνεις σε μένα από το πουθενά. Και αφού δεν σε ενδιαφέρει η κριτική "των τρίτων" για την απάντηση της ερώτησης που έκανες, δεν είχε νόημα να την αναφέρεις σε μένα σαν απάντηση σε αυτό που σου έγραψα.
    'Έδωσες ανούσια και περιττή έκταση της διαφωνίας μας, χωρίς λόγο. Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω σήμερα... αλλά οκ δε με αφορά κιολας.
    Καλή συνέχεια και σε σένα.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καλή συνέχεια.
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Εικάζω πως για ακόμα μία φορά δεν θα συννενοηθούμε αλλά θα κάνω την προσπάθειά μου. Πάντα κάτι μένει εξάλλου αν οχι άμεσα σε δεύτερο χρονο. Μιλάς για το τι μπορεί κάποιος να κρίνει. Σου απαντώ ότι μπορεί -και χρειάζεται- να κρίνει τα πάντα. Η κριτική μας σκέψη και αντιλληπτική ικανότητα είναι αυτή που μας διαφοροποιεί από τα ζώα. Κρίνω δεν σημαίνει είμαι η σωστή. Μπορεί να κάνω και λάθος. Όχι ένα αλλά άπειρα λάθη. Κρίνω σημαίνει επεξεργάζομαι τα δεδομένα μου, τα δείγματα που έχω αλλά κατά κύριο λόγο την πληροφορία. Δεν έχει καμία σημασία λοιπόν αν κρίνεις παράλογη την απάντησή μου μη γνωρίζοντας αν και ποιον ξέρω προσωπικά. Ο τρόπος που εσύ αντιλαμβάνεσαι την πληροφορία αυτό σου λέει και αυτό εκφράζεις και καλά κάνεις. Έχουμε χαοτική διαφορά στον τρόπο που σκεφτόμαστε και αυτό είναι ανθρώπινο και απολύτως φυσιολογικό.
    Το δικαίωμα στην κρίση λοιπόν αφορά όλους μας και σε ότι με αφορά αν βρίσκω λόγο να κρίνω κάτι ή κάποιον το κάνω. Σίγουρα όμως δεν μπορείς να μου πεις πως δεν έχω λόγο να κρίνω το οτιδήποτε.
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Οι υπογραμμίσεις δικές μου.
    Για άλλη μια φορά άλλα λες ότι έγραψες και άλλα έχεις γράψει. Όσο και αν προσπαθήσω να σου εξηγήσω τι υπάρχει γραμμένο δεν υπάρχει περίπτωση να το δεις.
    Διπλός κόπος ακόμα παραπάνω να σου εξηγώ αυτό που έγραψα εγώ, γιατί εσύ θες να καταλαβαίνεις τα δικά σου και μόνο.

    Ο λόγος είναι γραπτός και υπάρχει εκεί ξεκάθαρα για τον καθένα να δει και να κρίνει.

    Ανοησίες. Εντός κανονισμών μπορώ να σου πω ο,τι πιστεύω και σίγουρα δεν έχεις καμία θέση να μου λες ούτε τι μπορώ ούτε τι δεν μπορώ να πω. Με τέτοιες ψευτομαγκιές προσπαθείς εσύ να συνεννοηθείς?
    Edit : Για την ιστορία, ποτέ δεν είπα αυτά που μου προσάπτεις.
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2022
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @rea.. πέραν του γεγονότος ότι σκας μέχρι και γάιδαρο, αντοχές τις οποίες δεν διαθέτω, δεν έχω κάτι αλλο να προσθέσω πραγματικά.

    Καλό βράδυ
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Ανοησίες και πάλι.
    Καλό βράδυ και καλά μυαλα.