Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μποτες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος katribu2010, στις 13 Νοεμβρίου 2007.

  1. katribu2010

    katribu2010 New Member

    Γεια σας!Ενα απο τα φετιχ μου(οπως και για πολλους αλλωστε) ειναι οι μαυρες δερματινες γυναικειες μποτες,ειδικα αυτες που φθανουν πανω απο το γονατο.Μηπως μπορει να μου πει καποιος η καποια,αν ξερει καποιο μαγαζι στην Αθηνα που να πουλαει τετοιες,επειδη θελω να αγορασω για τη γυναικα μου  Ευχαριστω!
     
  2. Kits

    Kits Contributor

     
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    στην λαική νομίζω πουλάνε... 
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα βοηθησω οσο μπορω!!!!!
    Και ελπιζω να με βοηθησει και η μνημη μου.
    Πριν χρονια, στην γωνια των οδων Μαγερ και Λιοσιων (περιοχη πλατειας Βαθης) υπηρχε ενα μαγαζι (Διαμαντοπουλος) που ειχε τα πιο extreme γυναικεια υποδηματα σε γοβες και μποττες.
    Οταν χρειαστηκε να το επισκεφτω πριν ενα χρονο, ειχε κλεισει και ειχε μεταφερθει.
    Σε ενα στενο πριν την οδο Μαγερ, στο δεξι χερι κατεβαινοντας προς Βαθης απο Λιοσιων.
    Ειναι ημιυπογειο πλεον, και νομιζω πως διπλα υπαρχει ενα fast food η καφε.
    Δεν ειναι μακρυα απο την γωνια με την Λιοσιων και βρισκεται στο αριστερο χερι οταν μπεις σε αυτο το στενο, που ομως δεν θυμαμαι το ονομα του!
    Ελπιζω καπως να βοηθησα!
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    μπορείς να ψάξεις και σε μαγαζία με ενδύματα για χορευτές ,φαντάζομε
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    εχεις δει πολλες χορευτριες με μποτες πανω απο το γονατο???

    Εγω παντως οσες εχω δει ολες γοβες φορουσαν...
     
  7. katribu2010

    katribu2010 New Member

    Ευχαριστω οσους βοηθησαν!Οσο για μαγαζια με ειδη για χορευτριες,υπαρχει ενα ελληνικο site,το "4 showgirls"και υποψιαζομαι οτι πρεπει να εχει σχεσει με ενα ομωνυμο μαγαζι με strip show στη Λ.Συγγρου.Δεν ξερω αν εχει αντιληφθει κανεις κατι.
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    αγαπητοί σας έχω νέα!! Μια βόλτα στα βανίλα μαγαζιά , φέτος έδειξε οτι η μόδα αντιγράφει τα φετιχ κοκ. λολ...!!

    Σε αρκετά απο τα γνωστά κεντρικά παπουτσάδικα της αθήνας (φαντάζομαι και όχι μόνο) κυκλοφορούν ωραίοτατες μπότες και μάλιστα ψηλές πάνω απο το γόνατο!! και σε ποιοτητα εξαιρετική και όχι αποκλειστικά για χορεύτριες. Βεβαίως τα γουστα και τα φετιχ διαφέρουν αλλα νομίζω ότι καλο ειναι να συνδιάζεται το τερπνον μετα του οφελείμου σε περιπτώσεις τέτοιες!! Οι μποτες που λεω είναι είτε ψηλοτάκουνες είτε με πιο χαμηλό λιγο τακούνι φοριόνται άνετα με ενα ωραίο κολαν στο δρόμο ή μια μίνι φουστα (για όσες έχουν τα σωματικά προσόντα) και είναι καλής ποιότητας. Υποθέτω με ζαρτιέρες ή βινιλ φορεματακι και λοιπα αξεσουάρ θα σκίζουν ως φετιχιστικό παπουτσι!!    
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Το αγαπημένο μου κατάστημα για παπούτσια (και ρούχα ενίοτε) είναι το Enny di Monaco (Αλωπεκής 8, Κολωνάκι), στο οποίο μπορείτε να βρείτε εξαιρετικής ποιότητας δέρμα. Ακριβώς απέναντι επί της ίδιας οδού στεγάζεται το Enny di Monaco Stock, στο οποίο πωλούνται προϊόντα της προηγούμενης saison με έκπτωση έως 60% -λ.χ. ενδέχεται να βρείτε δερμάτινες μπότες του Louboutin από 300,00€-.

    Φυσικά η αισθητική του συγκεκριμένου καταστήματος πόρρω απέχει από εκείνη που πλαισιώνει τη BDSM σκηνή, οπότε αν έχετε στο μυαλό σας κάτι κραυγαλέα sexy, θα ήταν προτιμότερο να το αναζητήσετε κατευθείαν σε sex shops...
     
  10. Kits

    Kits Contributor


    και μετα μου λετε οτι τα sex shop ειναι ακριβα... 
     
  11. katribu2010

    katribu2010 New Member

    Καποτε ειχα αγορασει ενα ζευγαρι απο την Αθηνα,νομιζω κοντα στην Αιολου προς το Μοναστηρακι,σε ενα μαγαζι που τοτε ηταν"Τσακιρης-Μαλλας"και τωρα εχει αλλαξει ονομασια,αλλα περσι που κοιταξα στο συγκεκριμενο μαγαζι δεν ειχε.Λετε φετος να ειμαι πιο τυχερος;Μενω στα Μεσογεια και πρεπει να βρω χρονο για να κατεβω κεντρο.
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Με κριτήριο την ποιότητα των προϊόντων τους τα sex shops συγκριτικά με τα καταστήματα επώνυμων ρούχων και παπουτσιών είναι αντικειμενικά μακράν ακριβότερα.

    Το κριτήριο που αναφέρεται στην αισθητική όμως (κυρίως συναρτήσει της οποίας διαμορφώνεται η ζήτηση αντικειμένων με φετιχιστικό χαρακτήρα, νομίζω) είναι υποκειμενικό. Εγώ, λόχου χάρη, βρίσκω όλη τη βιομηχανία που καταπιάνεται με το BDSM (sex shops, paysites, clubs, dungeons, dvd clubs κλπ), ενδεικτική αισθητικής παρακμής (μη ανάπτυξης και τυφλού αισθητικού προσανατολισμού ορθότερα), όμως κάποιες γυναίκες θα πλήρωναν με ευχαρίστηση 100,00€ - 150,00€ για να αγοράσουν ένα ζευγάρι πλαστικές μπότες ως τη μέση του μηρού με πλατφόρμα πλάτους 10cm και τακούνι ύψους 20cm, και ίσως να πλήρωναν και μερικές δεκάδες ευρώ επιπλέον προκειμένου να τους στερεώσουν, κατόπιν παραγγελίας, στις εξωτερικές πλευρές του αστραγάλων μεταλλικά κεφαλαία γράμματα που να σχηματίζουν τη λέξη “SEX”. Επομένως από αισθητικής πλευράς το μόνο που μπορεί να διαπιστωθεί είναι πως καθένας προτίθεται να πληρώσει τόσο όσο χρειάζεται ώστε να ικανοποιηθεί το αισθητικό του κριτήριο, διότι όταν μιλούμε ειλικρινώς για φετιχισμό και όχι για εκπλήρωση των επιταγών του συρμού (που θέλει π.χ. όλες τις κυριαρχικές γυναίκες να έχουν φετίχ με τα παπούτσια) κανείς δεν προτίθεται να κάνει οικονομία σε βάρος της σεξουαλικής του ευχαρίστησης.

    ΥΓ. Με το σκεπτικό της προηγούμενης παραγράφου φρονώ πως 300,00€ για παπούτσια του Louboutin είναι εξαιρετική τιμή.
    http://www.christianlouboutin.fr/