Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπότες ή γόβες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος gh_kai_ydwr, στις 15 Φεβρουαρίου 2006.

?

Μπότες ή γόβες;

Poll closed 25 Φεβρουαρίου 2006.
  1. Μπότες

    0 vote(s)
    0,0%
  2. Γόβες

    0 vote(s)
    0,0%
  3. Δεν έχει σημασία, τα παπούτσια δεν κάνουν την Αφέντρα

    0 vote(s)
    0,0%
  1. ΛΑΤΡΕΙΑΣ

    ΛΑΤΡΕΙΑΣ New Member

    Απάντηση: Μπότες ή γόβες;

    Η ΨΗΛΟΤΑΚΟΥΝΕΣ ΜΠΟΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΦΕΤΙΧ ΜΟΥ

     
    Last edited by a moderator: 29 Ιουλίου 2006
  2. ntina_crossdresser

    ntina_crossdresser Καλησπερουδια Σας

    Ψιλοτακουνα πεδιλα
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Battleship πρέπει να ομολογήσω ότι πρώτη φορά το ακούω αυτό από άντρα. Υπάρχει κάτι πιο ερεθιστικό για έναν άντρα να βλέπει τέλειο πεντικιούρ με πεδιλάκια???????
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν έχουν τίποτε στραβό carissa[L_T]!
    Αντίθετα είναι πανέμορφα φορεμένα όταν η κάτοχος τους τα φορά με τέλεια περιποιημένα και καθαρά νύχια και πέλματα.
    Στο μόνο όμως που ίσως υστερούν είναι η επιφάνεια για καθάρισμα με την γλώσσα για όσους δεν αρέσκονται να καθαρίζουν μόνο η και καθόλου την σόλα!
     
  5. Excalibur

    Excalibur New Member

    Πάντα ήμουν τρελός φαν του πέδιλου, αρκεί να είναι το σωστό για τη γυναίκα που το φοράει. Προτιμώ τα κλασσικά σχέδια και σε οτι αφορά τις γόβες, αυτές πρέπει να κολακεύουν το πόδι. Οι μπότες ούτως ή άλλως αν δεν είναι καομπόικες δεν είναι άσχημες.
     
  6. commcosmos

    commcosmos Regular Member

    Γόβες γόβες γόβες!!!!!!! Άλλα και οι μπότες δεν με χαλάνε  
     
  7. jim28

    jim28 Regular Member

    τα πεδιλα ειναι πιο σεχυ γιατι αφηνουν να φανουν τα δακτυλα
     
  8. Aμα το πόδι που το φοράει λεεί ότι και να φορέσει ωραία θα δίχνει. Ακόμα και αν δεν φοράει τιποτα (αυτό το προτιμω)
    Γόβες είναι σπάνιο πια να δεις κάποια γυναίκα να φοράει. Οι μπότες και τα πέδιλα είναι παντού και φυσικά καλοδεχούμενες οπτικά οι δερμάτινες σε συνδυασμο με αστραφτερο καλσον (αρκει να μην ειναι καουμπουκες)
    αυτό το τρίτο τα παπούτσια δεν κάνουνε την αφέντρα που κολλάει??? θα συμφωνήσω βέβαια οτι τα ράσσα δεν κάνουνε τον παπά απλά σαν επιλογή είναι άσχετη. Δηλαδή οι υποτακτικές δεν μπορούνε να φοράνε μπότες η γόβες ή είναι προνόμιο μόνο των Μιstress???
     
  9. Απάντηση: Μπότες ή γόβες;

    apla Mpotes....
     
  10. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Μπότες ή γόβες;

    Θα περιμενα να δω πολλες περισσοτερες επιλογες, ακομη και την επιλογη "χωρις παπουτσια". Μετα απο πολλη σκεψη, αμφιταλαντευομενος και στις 3 επιλογες, θα ψηφιζα γοβες (αν η δημοσκοπηση ηταν ανοιχτη), αλλα οχι "δαγκωτο". Μου αρεσουν παρα πολυ και οι μποτες αρκει να συνοδευονται με το καταλληλο ντυσιμο και την καταλληλη περισταση. Οι γοβες ειναι πιο καθημερηνες.
     
  11. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Μπότες ή γόβες;

    Ανάλογα με την εποχή και το ντύσιμο....
    ΜΠΟΤΕΣ: Αν είναι ψηλή ναι, για να τις φοράει και όχι να την...φοράνε.
    ΓΟΒΕΣ: Σίγουρα ναι, ιδίως αν είναι ψηλοτάκουνες.
    ΠΕΔΙΛΑ: Τι να λέμε τώρα... τι πιο ωραίο από ωραία πόδια μέσα σε αυτά τα έργα τέχνης...
    ΜΠΑΛΑΡΙΝΕΣ: Κανείς δεν τις ανέφερε. Είναι το απόλυτο πατούμενο. Όταν βλέπω να κάθεται η γυναίκα σταυροπόδι με τις μπαλαρίνες και φαίνεται λίγο και η καμάρα στο πλάι λιώνω...
    Η φαντασίωσή μου είναι να την έχω ολόγυμνη με τις μπαλαρίνες της και να μου "χορεύει"...
    Καφέ suede γόβες ή μπαλαρίνες... το πιο αισθησιακά παπούτσια.
     
  12. ipakouossklavos

    ipakouossklavos Regular Member

    Re: Απάντηση: Μπότες ή γόβες;

    Για μένα τα ψηλοτάκουνα πέδιλα και οι γόβες είναι ότι πιο ερεθιστικό. Όμως πράγματι και με τις μπαλαρίνες έχω πάθει την πλάκα μου αρκετές φορές. Και η αίσθηση ότι είναι πιο καθημερινά παπούτσια σημαίνει ότι έχουν εγκλωβίσει περισσότερες μυρωδιές. Γιατί εννοείται ότι είναι τρομερά ερεθιστικό οι πατούσες να μυρίζουν όσο το δυνατόν περισσότερο. Η μυρωδιά που αφήνει ο ιδρώτας τους είναι αξεπέραστη. Φανταστείτε λοιπόν ένα ζευγάρι παπούτσια που φοριέται καθημερινά αρκετές ώρες. Πόσες φορές έχει στεγνώσει ο ιδρώτας μέσα τους; Αποτελούν τότε και το ιδανικό πιάτο για φαί ή το ιδανικό ποτήρι για ποτό.