Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μυαλό.......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Antediluvian, στις 25 Ιουνίου 2018.

  1. Εχω γραψει πιο πανω οτι face 2face ειναι ολα τα λεφτα. Να βλεπεις τον αλλον μπροστα σου, τη γλωσσα του σωματος που δεν μπορεις να την δεις στο κομπιουτερ.
     
  2. Άλλο το τι προτιμάς, άλλο το αν μπορεί μια συζήτηση ακόμη και διαδικτυακή να σου δείξει αν ο άλλος έχει μυαλό...
     
  3. Μα αυτο λεω, οτι δεν μπορει
     
  4. Και εκεί διαφωνούμε.
    Αυτό εξέφρασα.
     
  5. Να το θεσω αλλιως. Πως εισαι τοσο σιηγουρη οτι εννοει ή οτι δεν εννοει αυτα που γραφει;μπορει να κανει πλακα, μπορει να θελει να παρουσιασει κατι που δεν ειναι. Με τη γλωσσα του σωματος ομως, ακομη και αν σου λεει ψεματα δεν μπορει να κρυφτει.
     
  6. Το αν τα εννοεί ή όχι, είναι άλλο ζήτημα. Εκεί μιλάμε για το αν μπορεί να υποστηρίξει πρακτικά αυτά στα οποία αναφέρεται /λέει ότι πιστεύει κλπ

    Εμείς θιξαμε το μυαλό, την νοημοσύνη... Το αν ένας άνθρωπος είναι νοήμων φαίνεται και από την συζήτηση όχι από την πράξη μόνο. Γιατί ακόμη και ψέμματα να πεις, χρειάζεται μυαλό για να το κάνεις, πόσο δεν μάλλον για να τα κάνεις πιστευτά.
     
  7. usable_weeny

    usable_weeny owned

    Με συγχωρείτε πολύ που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας. Συμφωνώ και με τους δυο σας.   Ασφαλώς και ο καθένας στο διαδίκτυο μπορεί να πει ό,τι ψέματα θέλει, να παρουσιάσει μια πλαστή προσωπικότητα κλπ. Σίγουρα υπάρχουν πράγματα που μπορείς να τα καταλάβεις μόνο αν μπορείς να κοιτάξεις τον άλλο στα μάτια, να ακούσεις πώς μιλάει, να δεις της γλώσσα του σώματος. Αλλά αν μιλάμε για μυαλό και νοημοσύνη δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος βλάκας να υποκριθεί τον έξυπνο. Το αντίθετο, ναι.  
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δεν λέω, καλό να είναι μυαλωμένο το υ, αλλά προτιμάμε να έχει ωραίο κώλο.

    ΥΓ: Αγαπάμε (ωραίους) κώλους ..
     
  9. Και το υποκείμενο και το αντικείμενο και το κατηγορούμενο μη σου πω .
    Νταξ καλό θα ήταν να έχει τελειώσει το Δημοτικό αλλά μην είναι και κανένας φλώρος επίκουρος καθηγητής βυζαντινολογίας.
    οι sub γενικά δεν με εξιτάρουν . Τον dom μου όμως , τον δικό μου dom , τον dom της καρδιάς μου τον θέλω με προσωπικότητα Ναι . Αναμφισβήτητα . Θέλω να έχει πυγμή .να μπορεί να επιβληθεί και να επιχειρηματολογησει.
    Παράδειγμα . " Σήμερα θέλω να μαγειρέψεις μπάμιες μωρή σουμπα "
    "Μα κύριε ντομ μου εσείς αηδιάζετε με τις μπάμιες " "ΑΚΡΙΒΏΣ !πέσε τώρα στα 5 και πάρε 531 μαστιγιες για να μάθεις να κάνεις τέτοια λάθη παλιόσαύρα "
     
  10. Antediluvian

    Antediluvian It's your mind that you have to convince.

    @BellaDonna

    επιτελους καποια που καταλαβαινει τι ακριβως ρωταω!
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Τότε δεν είναι πραγματικά έξυπνος άνθρωπος.
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Για εμένα μιλώντας, προσωπικά με εξιτάρει να καταλαβαινόμαστε με τον άλλο και μου αρέσει να είναι εύθυμος και αισιόδοξος χαρακτήρας.
    Για αρχή τουλάχιστον.
    Μετά βλέπουμε.