Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    χιούμορ ήταν.
    Όχι προβληματισμός για την Ακαδημία Αθηνών
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Με αυτο το ποστ γέλασα περισσότερο πάντως. Όταν δεν προσπαθείς είσαι πιο αποτελεσματικός.
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Και γιατί να το κάνουν αυτό ( εκτός της περιόδου της Αποκριάς τουλάχιστον ) ; Πιο εύκολο δεν είναι να κάνεις κατ' ευθείαν βανίλα σχέση;
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    1. Είναι passé να έχεις βανιλα σχέση αν έχεις δει τις 50 αποχρώσεις..

    2. Δεν αντιλαμβάνονται ουσιαστικά τι σημαίνει ασύμμετρη κατάσταση.

    3. Αντιλαμβάνονται αλλά την ξεχειλωνουν τόσο πολύ για να την φέρουν στα μέτρα τους (στις βανιλα ανάγκες τους) που καταλήγουν με μια καρικατούρα μόνο και μόνο επειδη καυλώνουν να δηλώνουν κάτι που τελικά δεν είναι.

    Δεν είναι κακό να τα κάνεις όλα αυτά, ο καθένας μπορεί προφανώς να κάνει και να δηλώνει ό,τι γουστάρει αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να δουλευόμαστε μεταξυ μας και οι υπόλοιποι και να λεμε οτι είναι αλλιώς.
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2018
  5. tithon

    tithon Contributor

    μιά απ' τις πιθανότητες είναι οτι είναι δύσκολο να υπερβείς την αντίφαση ανάμεσα σε αυτό που κατανοείς ως πραγματικό και σε αυτό που επιτάσσει η πολιτική ορθότητα. λέγεται συνοπτικά αναστολή ή και πρόφαση (πρόσχημα).
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2018
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Να, κάτι τέτοια μου λέτε και θα με πείσετε οτι ο έλεγχος του μυαλού είναι τελικά απαραίτητος σε τίποτα αλαφροίσκιωτους, ανεσταλμένους, ντεμέκ ασυμμετρολάγνους τύπους!  
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αντίθετα, αυτοί τον φοβούνται.  
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Το να παρατηρείς κάτι δεν σημαίνει ότι θέλεις και να το ελέγξεις. Μακρυά από εμένα τέτοιες επιθυμίες!  
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μα δεν το'πα για σένα ντήαρ, έτσι, στο ξεκαρφωτο , έκανε ένα συνειρμό αυτό το βάσανό μου, το άρρωστο μυαλό μου!
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Μια ένσταση, υπάρχουν ασύμμετρες σχέσεις εκτός D/s πλαισίου με ξεκάθαρη αντίληψη του τι σημαίνει ασυμμετρία.
    Αυτήν την περίοδο απολαμβάνω μια τέτοια σχέση.

    Ένα Κυριαρχικό ή υποτακτικό άτομο μπορεί να έχει ανάγκες που δεν υπάρχουν στο D/s, αλλά μπορούν να υπάρχουν στην ασυμμετρία.

    Κατά τα άλλα, συμφωνώ, υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που προσπαθούν να φέρουν στα δικά τους μέτρα το D/s και αυτό ταλαιπωρεί και τους ίδιους και τις σχέσεις τους.
    Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που αμφισβητούν το D/s (σαν να ναι ο Άι Βασίλης) και προσπαθούν να το αποδομήσουν.

    Το δυσάρεστο κομμάτι των περιπτώσεων αυτών είναι ότι μπερδεύουν τους νέους του χώρου, που είμαστε ήδη σε κατάσταση σύγχυσης όταν μπαίνουμε. Το ευχάριστο κομμάτι είναι ότι σου δίνουν κίνητρο να ψάξεις λίγο βαθύτερα τα πράγματα για να ξε - μπερδευτείς, αν θες.
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2018
  11. katerina

    katerina Regular Member

    Μπορείς να μου γράψεις ένα παράδειγμα?
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς...
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Ωραίο θέμα, για άλλο νήμα όμως. Επιφυλάσσομαι