Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νέα..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος RainyCloud, στις 21 Οκτωβρίου 2019.

  1. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Το εγκεφαλικό κομμάτι είναι και το πιο δύσκολο
    θέλει υπομονή και επιμονή
     
  2. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Καλώς όρισες ! Μια χαρά το πας, ο σύντροφός σου τυχερός και χαμπάρι δεν έχει πάρει.

    Το εγκεφαλικό κομμάτι είναι το πιο ευκολο, απλά πρόσεχε μη σου γυρίζει μπούμεραγκ.

    Καλή τύχη λοιπόν, στις σκεψεις σου και στις καυλες σου.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Είσαι τυχερή @RainyCloud , τις απαντήσεις θα τις βρεις μόνη σου και καλή τύχη.... Ουαου! Ειλικρινά, όλο αυτό δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ από μόνος μου !!!!!!!!

    Σοβαρά τώρα. Εσύ τι θέλεις. Μην απαντήσεις εδώ, ούτε σε π. Μ. Σκέψου εσύ τι θες. Ρώτα τον εαυτό σου την ερώτηση "εάν δεν ήμουν εδώ με τον άνθρωπο που είμαι, τι ζωή θα επέλεγα να ζήσω".
    Κράτα τις απαντήσεις και ρίξε τις σιγά σιγά στα θέματα, αλλά όχι στο "καλώς ήρθα". Μαζεύει πολλές μύγες.
     
    Last edited: 21 Οκτωβρίου 2019
  4. Hope

    Hope New Member

    Καλωσήρθες Rainycloud,

    Είμαι κ εγώ πολύ "νέα" στο forum,όμως καταλαβαίνω ακριβώς τί αισθάνεσαι.

    Το ίδιο συνέβη κ με μένα κ δεν ήταν σχέση 5 χρόνων αλλά ήταν μ'έναν άνθρωπο που τον ήξερα 22 χρόνια (σχέση on off) ολ'αυτό το καιρό.

    Στη δική μου περίπτωση,μόλις του εκδήλωσα την επιθυμία μου να Τον υπηρετώ,ενώ στην αρχή δέχτηκε,στη πορεία ένιωθα πως αντί να με οδηγεί εκείνος,το έκανα εγώ κ δεν ήταν αυτό που ήθελα.

    Είχαμε πολύ καλή χημεία σαν vanilla σχέση,εγκεφαλικά είμασταν πολύ δεμένοι,εμπιστοσύνη υπήρχε απεριόριστη αλλά κάτι έλειπε.Κάθε φορά που βρισκόμασταν αντί να νιώθω χαρούμενη, ένιωθα ένα κενό.

    Εκεί κατάλαβα πως δεν το έχει,όσες φιλότιμες προσπάθειες κ αν έκανε.

    Έτσι οδηγηθήκαμε μοιραία στο να πάρει ο καθένας τον δικό του δρόμο,έστω κ αν άργησε αυτή η απόφαση 22 χρόνια.

    Αυτά συνέβησαν στη δική μου περίπτωση.

    Την απάντηση την ξέρεις μέσα σου ήδη,αρκεί να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά να τη δεις.

    Το είπες κ μόνη σου "όσο κόντρα κ να πας στη φύση σου,εκείνη θα νικήσει".
     
  5. RainyCloud

    RainyCloud New Member

    @Hope Σ ευχαριστώ πολυ
     
  6. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    @RainyCloud καλημέρα!
    λοιπόν εγώ πιστεύω ότι όπως εσύ ανέφερες έχεις τη φύση σου... έτσι και ο σύντροφος σου έχει τη δική του!
    και επειδή το έχω ζήσει από την απέναντι πλευρά με εντελώς vanilla σύντροφο, όσο και αν μιλήσαμε, όσο και αν αισθάνθηκε ότι μπορεί να με χάσει και έκανε κάποιες προσπάθειες... και είχαμε λίγο πιο spicy εμπειρίες για κανένα δύο φορές, μετά ξαναγυρνάγαμε στα ίδια... τα οποία εμένα μου έκαναν βαρετά!
    Σου εύχομαι καλή επιτυχία σητν προσπάθεια σου!
    και ποιός ξέρει ίσως ο σύντροφός σου να έχει μία άλλη πλευρά που να μην την έχει ανακαλύψει ακόμα!  
     
  7. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Δεν θέλω να σ' απογοητεύσω @RainyCloud , αλλά η δική μου εμπειρία λέει ότι αυτό είναι, σχεδόν, ανέφικτο. Αν προσπαθήσει να το κάνει, για να σ' ευχαριστήσει, θα καταλάβεις αμέσως πόσο ψεύτικο και τεχνητό είναι αυτό και θα ξενερώσεις!
     
  8. Harry Demos

    Harry Demos Υγεία, επικοινωνία, επανάληψη.

    αυτό που θέλουμε το ιδανικό δεν πρόκειται να το βρούμε ποτέ αν δεν το εκφράσουμε στο σύντροφό μας αν περιμένουμε να το μαντέψει μόνος του και να το εκφράσει είναι σαν να παίζουμε Ρώσικη ρουλέτα (τεράστιο ρίσκο) με αναμενόμενη κατάληξη.

    Το κλειδί είναι η επικοινωνία αλλά στις διαβαθμισμένες σχέσεις δεν υπάρχει.

    Η λύση έχει δοθεί εδώ και πολλά χρόνια μέσω των σχέσεων on-off όπως διάβασα σε προηγούμενο μήνυμα και του γνωστού part time lover από Stevie Wonder

    Το bsdm Είναι μία μορφή συνεδρίας με άλλα άτομα επάνω στο σεξ διατηρώντας ένα Πλαίσιο κανόνων με στόχο την ικανοποίησή των συμμετεχόντων και την αμοιβαία συναίνεση.

    Σχόλια δικά σας, σχόλια δεκτά.
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2019
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Still active.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καλά μην υποτιμάς τη σωματική βία... άλλες εδώ έχουν πήξει στο εγκεφαλικό...

    πέρα απ' την πλάκα αυτό που θέλεις γίνεται. αρκεί να το έχει κι αυτός λίγο μέσα του. και βέβαια θα χρειαστεί να κάνει αυτά που έκανες εσύ, δηλαδή να διαβάσει κλπ και να δει αν του βγεί κάτι. αυτό θα πρέπει να το δρομολογήσεις εσύ. πάντως, ακόμα κι αν τό' χει, θα πάρει χρόνο όλο αυτό.
     
  11. RainyCloud

    RainyCloud New Member

    Διαβάζω με ενδιαφέρον τα μηνύματα όλων σας. Δε θέλω να τα παρατήσω. Θα προσπαθήσω με την έμφυτη υπομονή που έχω..
     
  12. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Καποτε μια φιλη μου ειχε πει: "Το βιτσιο ειναι υπερανω ολων"
    Μετα απο πολλαααα χρονια ακομα το θυμάμαι και λεω ποσο δικιο εχει