Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νέοι Κυρίαρχοι - Συστάσεις.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 9 Οκτωβρίου 2008.

  1. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Νέοι Κυρίαρχοι - Συστάσεις.

    Το κείμενο που μετέφρασε η lara δεν έλεγε κάτι το εξεζητημένο ούτε κάτι που θα μπορούσε να βλάψει τον οποιονδήποτε. Όπως ο τίτλος του δηλώνει, αποτελεί μια σειρά συστάσεων προς νέους Κυρίαρχους. Δεν έχω συγκεκριμένα παραδείγματα να αναφέρω, αλλά πιστεύω πως, ειδικά τα νέα άτομα στο χώρο (νέα τόσο σε εμπειρίες όσο και σε ηλικία) έχουν πιθανώς κάποια λανθασμένη εντύπωση για το ρόλο που επιλέγουν στο D/s παιχνίδι, πολλές φορές υπερεκτιμούν τις δυνατότητες και τις αντοχές τους. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί καθεστώς αλλά ούτε και εξαίρεση.
    Προσωπικά οφείλω να ευχαριστήσω τη lara που έκανε τον κόπο να μεταφράσει το κείμενο αυτό, το βρήκα πολύ χρήσιμο ως μια σειρά συμβουλών προς "νεόκοπους" Κυρίαρχους και επίσης "νεόκοπους" υποτακτικούς.
    Τα εύσημά μου λοιπόν στη lara, αλλά και στην SM_Art_Lady για το post #8. Δε θα μπορούσε να έχει διατυπωθεί καλύτερα...
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πολύ καλές οι συστάσεις που συμπεριλαμβάνονται στο κείμενο, απλές, κατανοητές και σωστές στο σύνολό τους. Σίγουρα δεν αρκούν για να φτιάξουν κάποιον Κυρίαρχο, αλλά είναι φανερό ότι αποτελούν απλά συστάσεις για beginners. Από κάπου όλοι ξεκίνησαν, είναι λογικό.

    Δεν ήξερα αυτό περί μεταλλικής οσμής στο subspace. Ενδιαφέρον.

    Υπάρχει πολύ καλό υλικό στο νετ, ας το εκμεταλλευθούμε, σύμφωνα με τα ενδιαφέροντά μας και την κρίση μας.

    Ευχαριστούμε lara[E_p]. 
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Νέοι Κυρίαρχοι - Συστάσεις.

    Τι εννοεί μεταλλική οσμή? Και εμένα από όλο το κείμενο αυτό μου έκανε εντύπωση.
    Δηλαδή πως μυρίζει το μέταλλο? Πιο μέταλλο? Οξειδωμένο?
    Και γατί μυρίζει μέταλλο? Θέλω ανάλυση τώρα για αυτό.
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Νέοι Κυρίαρχοι - Συστάσεις.

    Συστάσεις;
    Λέγομαι Πιπίνος ο βραχύς και είμαι Μάστερ, με χρηστομάθεια.
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μετα απο μια πρόσφατη συζήτηση για τα νέα Κ και τα διάφορα αστεία που συμβαίνουν, θυμήθηκα ότι κάπου, κάτι είχα μεταφρασει και το επαναφέρω στην επικαιρότητα. Κακή μετάφραση αλλά φαίνεται βιαζόμουν. Όπως και νά χει δεν μπορώ να κάνω τώρα κάτι γι αυτό, κάποιο νόημα το βγαζει, θέλω να πιστεύω.

    Κάτι που έχω παρατηρήσει να συμβαίνει με καινούρια Κ -και να μην εξασθενίζει για κάποιους πιο έμπειρους- είναι αυτό που αποκαλώ, μεθύσι της εξουσίας. Το high που προσφέρει η εξουσία δεν περιορίζεται σε οσους παιζουν με την πολιτικη. Και ξεχνάνε πως δεν είναι Κ όποιο άτομο μπορεί να επιβληθεί, και σ ένα κακομοιρο που όλη του την ζωή του φώναζαν, μείωναν και αρχίζεις να το τρομάζεις με αγριοφωνάρες σαν αγροίκος, θα το δεις να μαζεύεται και να τρέμει από φόβο, οπότε wow μπραβο εχεις εξουσία, αλλά είναι αυτό Ds;

    Το κείμενο δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά μια κοινή λογική την έχει, αυτή που μοιάζει να μην ειναι καθολου κοινη τελικά.
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2018
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το κάνουν γιατί πιάνει και όσο πιάνει θα το κάνουν.

    Απλό.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Κλέψιμο ενέργειας λέγεται...
    Σπανιότατα προκαλείται από τα υποτακτικά άτομα σκοπίμως στο πλαίσιο μιας ασύνειδης διάθεσης...
    Αλλά αυτό είναι ια άλλη ιστορία...