Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νέος αφέντης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Dennis7777, στις 31 Μαϊου 2021.

  1. Dennis7777

    Dennis7777 New Member

    Καλημέρα, θα ήθελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου και θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.
    Είμαι παντρεμένος και με τη γυναίκα μου έχουμε δοκιμάσει πολλά πράγματα ωστόσο ποτέ δεν μπήκαμε συστηματικά στο bdsm. Το σεξ μεταξύ μας είναι πολύ καλο. Τελευταία νιώθω μεγάλη αναγκη για περισσότερα. Η γυναίκα μου είναι ιδιαίτερα πρόθυμη. Θα ήθελα μια γνώμη για τα πρώτα βήματα.
     
  2. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Καλημέρα  
    Κάποιες ερωτήσεις που καλό θα ήτανε να τις απαντήσετε στους εαυτούς σας αρχικά.
    Τι είναι για εσάς το bdsm, πώς το φαντάζεστε;
    Έχουν ονομαστεί αυτά τα περισσότερα;
    Κι ανάλογα τις απαντήσεις, ανατρέξτε αν έχουν κάποια σχέση με την πραγματικότητα κι από εκεί κι έπειτα όλα θα μπουν στη σειρά τους.
    Όλα τα παραπάνω είναι απλά η γνώμη μου, φιλικά  
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για περισσότερα σε τι; Στο σεξ; Στον έλεγχο πέραν του σεξ;
     
  4. Dennis7777

    Dennis7777 New Member

    Ευχαριστώ ιδιαίτερα για την απάντηση σας.
    Ναι έχουμε θέσει αυτά τα ερωτήματα και τα έχουμε απαντήσει αμφότεροι. Το θέμα είναι ότι πρέπει να αλλάξουμε τη σχέση μας.
     
  5. Dennis7777

    Dennis7777 New Member

    Φυσικά στον έλεγχο με κατάληξη το σεξ.
     
    Last edited: 31 Μαϊου 2021
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Με σωστή ενημέρωση και κουβέντα, θα το βρείτε.
     
  7. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Χμ!!! Δύσκολα τα πράγματα...bdsm με συζυγική αγάπη και παράλληλες υποχρεώσεις. Εκ πείρας λέω ότι είμαι το πιο δύσκολο αλλά και το πιο όμορφο εφόσον επιτευχθεί 
     
  8. Dennis7777

    Dennis7777 New Member

    Οπότε τι προτείνεις?
     
  9. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Προτείνω να εξομολογηθειτε όλες σας τις ανομολογητες φαντασιώσεις και να αρχίσετε σιγά σιγά να τις κάνετε πράξη. Έχετε ένα πλεονέκτημα και ένα μειονέκτημα.
    Το πλεονέκτημα είναι πως γνωριζεστε καλά άρα μπορείτε να μιλήσετε με ειλικρίνεια και να υπάρχει κατανόηση.
    Το μειονεκτήματα είναι ότι γνωρίζεστε καλά άρα μπορεί να έχουν δημιουργηθεί περισσότερα "ταμπού" σε σχέση με μια σχέση που τώρα ξεκινά άρα πρέπει κι αυτά να σπάσουν.
     
  10. Dennis7777

    Dennis7777 New Member

    Φάνταζομαι ότι πρέπει να σπάσουν σταθερές. Ναι αρχίζουμε και μιλάμε. Ένα φόβο έχω μήπως επειδή δεν έχει εμπειρία η γυναίκα μου δεν με δει με αυτό το μάτι αληθινά. Το δύσκολο είναι να σπάσω το παρελθόν.
     
  11. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Η μονη συμβουλη που εχω να σας δωσω ειναι: με το πάσο σας. Αφου εσείς είστε ο αφεντης- εφεξής θα το λέω top να έχει νόημα η κουβέντα δείτε τι σας ερεθίζει περισσότερο: ραβδίσματα, περιορισμός κίνησης, ελεγχος οργασμου- άλλες εξω σεξουαλικές δραστηριότητες σαδομαζοχισμου-εχει τοσα πολλα να δοκιμάσετε. Αφού δείτε τι σας αρέσει, μπορείτε να το πάτε πιο βαθειά- είναι μαγικό πόσο βαθειά μπορούν να φτάσουν οι καταστάσεις αυτές όσο εσείς σκάβετε. Μην υποθέσετε πχ ότι ένα μεγάλο επίπεδο ελέγχου είναι και το καλύτερο. Βρείτε το επίπεδο ελέγχου που ικανοποιεί Εσας! Ένας κύριος από πάνω είπε ότι είναι δύσκολο με το γάμο και θα συμφωνήσω, ΑΛΛΑ έχετε λύσει (πιθανά) το πιο σημαντικό: εμπιστοσύνη. Το μαχαίρι και το καρπούζι, ως top, εσείς το κρατάτε και μπορείτε να φτιάξετε το γεύμα ΑΚΡΙΒΩΣ στα μέτρα σας!! Καλή απόλαυση.
     
  12. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Έχω ένσταση ότι το θέμα δεν είναι αληθινό. Έχω διαίσθηση ότι αποτελεί προσομοίωση.
    Δεν εξελίσσεται ομαλά και φυσιολογικά. Αφήστε που πάει "κορδόνι". Κάτι δεν δένει σωστά όπως το νιώθω στην ατμόσφαιρα.
    Συγνώμη για την παρέμβαση/αμφισβήτηση αλλά αυτό νιώθω κι αυτό δηλώνω.

     
     
    Last edited: 1 Ιουνίου 2021