Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Να ερωτεύεσαι ή να σ' ερωτεύονται;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 16 Αυγούστου 2015.

  1. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    τι σημασία έχει ποια διαδρομή θα ακολουθήσει η κατάρα;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
     
  3. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Είσαι λίγο πίσω, αναφέρομαι δυο μήνες μετά την προτροπή της επισυναπτόμενης φώτο..
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor




    Αγαπουλες Μου

     
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @thief

    Τι είναι αυτό; -.-
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Όσο παράδοξο είναι να σε "διατάξει" κάποιος "ερωτεύσου με" άλλο τόσο παράδοξο είναι να πεις "θέλω να ερωτευτώ". Δεν νομίζω ότι είναι θέμα απελπισίας. Απλά... divided by zero  

    Θα έλεγα ότι με σειρά "προτίμησης" μου είναι:
    α. Να είναι αμοιβαίο
    β. Να ερωτεύομαι εγώ
    γ. Να με ερωτεύονται.
     
  8. Δηλαδή με συγχωρείς, η προυπόθεση για να "κάτσεις" να πηδηχτείς είναι να "μην τελειώνει ποτέ κάτι ανάμεσά σας".
    Γιατί με αυτό το σκεπτικό θα είσαι πάντα δυστυχισμένη. Χαλάρωσε και απόλαυσε την κάθε επαφή αν πραγματικά την επιθυμείς.
     
  9. Δεδομένου ότι οι γυναίκες υ (και γενικότερα οι γυναίκες) διαφορετικά αντιλαμβάνονται την σημασία της λέξης έρωτας (είναι λογικό
    δείτε απλά τις τσιρίδες που βγάζουν οι γυναίκες και την υστερία τους, μπροστά σε έναν άντρα-είδωλο για παράδειγμα ενώ το αντίθετο είναι
    κάπως σπάνιο) θεωρώ πως, μάλλον ερωτεύονται πρώτες και αν οι 2 έχουν συμβατότητα (ερωτοκαυλοατομική) τραβάει για όσο τραβήξει...
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε μ' αρέσει να επαναλαμβάνομαι:

    "Θέλεις να παίξουμε ένα παιγνίδι;;
    - Ναι
    - Θα μιλάμε για ώρες, θα βγαίνουμε μαζί, θα γελάμε...
    - Και μετά;;
    - και μετά όποιος ερωτευθεί χάνει....."

    Πραγματικά κάτι δεν μου πάει καλά με τα άτομα που ερωτεύονται σαν να πίνουν νερό. Εδώ μια στο τόσο που μας συμβαίνει έρχονται τα πάνω κάτω και φρικάρουμε...ο έρωτας δεν ειναι σαν την καύλα, έχει ένα βάρος που δεν αποτινάσσεται εύκολα, ναι μεν μοιράζεται με την καύλα την βιαιότητα και την υπόσχεση στην ευτυχία αλλά είναι πιο δύσκολα διαχειρίσιμος γιατί είναι κάτι πιο βαθύ και πηγαίνει παρέα με ρίσκο,θλίψη,πόνο. Αν ερωτεύεται κάποιος/α με τον ίδιο τρόπο που καυλώνει τότε δεν ξέρω αν μπορεί όντως να ερωτευτεί.
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Τώρα θα πω κάτι και παίζει να φάω και λεμονόκουπες και αυγά (λιντσάρισμα) αλλά θα το πω  
    Ναι, νομίζω ότι συνήθως οι γυναίκες ερωτεύονται πρώτες γιατί ερωτεύονται πιο "ρηχά". (Τονίζω το συνήθως)
    Γενικά οι άνδρες ερωτεύονται πιο σπάνια γιατί ερωτεύονται πιο βαθιά. Είναι πάρα πολύ δύσκολο το βάθος του έρωτα μιας γυναίκας να πιάσει το βάθος του έρωτα ενός άνδρα. Δεν με εξαιρώ από αυτό.
    Οι γυναίκες είναι πολύ πιο σύνηθες να κάνουν τον άνδρα είδωλο. Και αυτό γιατί βλέπουν (ή νομίζουν ότι βλέπουν) κάποια χαρακτηριστικά σε αυτόν και συχνά ερωτεύονται αυτό που σκέφτονται ότι θα ήθελαν να κάνουν τον άνδρα αυτόν, αυτό που θα ήθελαν αυτός να γίνει.
    Οι άνδρες ερωτεύονται τη γυναίκα όπως είναι. Το λάθος τους κατ' εμέ είναι ότι συνηθέστατα έχουν την προσδοκία εκείνη να μην αλλάξει ποτέ.  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί να αλλάξει, δεν το κατάλαβα αυτό. ( ; ) : ))