Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νεος πως βρισκω υποτακτικη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Leon_Ath, στις 28 Σεπτεμβρίου 2022.

  1. skia

    skia Contributor

    Το bdsm δεν είναι μπουζουκερί, όπου δίνουμε χαρτζηλίκι στον μετρ να μας βάλει πρώτο τράπεζι πίστα για να κάνουμε χάζι τη τραγουδιάρα.
     
    Last edited: 5 Οκτωβρίου 2022
  2. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Eντάξει αλλά με αυτή τη λογική ενα φόρουμ για το bdsm δεν είναι το bdsm αλλά χώρος ανταλλαγής απόψεων και γνωριμιών οπότε ο τύπος σωστά λέει πως κάνει κάτι ώστε να δημιουργήσει γνωριμίες.
     
  3. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Από μένα το ΄μαθες;
     
  4. Leon_Ath

    Leon_Ath Premium Member

    Eγω ειπα απλα οτι στον δικο μου κυκλο δεν εχω βρει γυναικες να ειναι υπτακτικες , και ψαχνω να διευρύνω αυτες τις γνωριμιες
    1-σε ενα φορουμ εφοσον υπαρχει σεβασμος δεν βρισκω το λογο να μην μπορω να ρωτησω οτι θελω και οποιος μπορει απανταει
    2- διαβασα τους κανονες δεν απαγορευετε να αντιμετωπισεις την φαση ως μπουζουκερι
    προχωράμε !!
     
  5. skia

    skia Contributor

    Καλά έκανε. Λάθος επιλογή status έκανε. Τα status μπαίνουν για συγκεκριμένο λόγο. Κι αυτό το λάθος το κάνουν πάρα πολλοί.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Το ΒΔΣΜ, όχι ,το φόρουμ είναι και για γνωριμίες,τι όχι; 

    Το στάτους μάστερ που έβαλε το καινούριο μέλος στα μάτια του φαντάζει "πιασάρικο". Στην πορεία αλλάζουν τα πράγματα,τα έχουμε δεί κλπ...
     
  7. skia

    skia Contributor

    Κάντε τον κόπο να ξαναδιαβάσετε που εστιάζω ότι κάνετε λάθος και συνεχίζουμε το διάλογο μετά..
     
  8. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Δεν νομίζετε πως αν προσδοκάτε σεβασμό από τη μια, θα ήταν κατ´ ελάχιστον αφελές να αντιμετωπίζετε «τη φάση ως μπουζουκερί» από την άλλη;

    Ξέρετε, οι κανόνες δεν γράφουν πολλά, ακριβώς επειδή είναι ευκόλως εννοούμενα.
    Η βασική αντίληψη θα έπρεπε να τα νογάει.

    Σε κάθε περίπτωση..μπορείτε να αυτό προσδιορίζεστε όπως θέλετε, να εκτίθεστε όπως θέλετε, και να χρησιμοποιείτε αυτό το φόρουμ όπως θέλετε.
    Αλλά μην ενίστασθε όταν σας αντιμετωπίζουν τον ίδιο σαν μπουζουκερί..
     
  9. Yiyi

    Yiyi .


    είναι γοητευτική η αυτοπεποίθηση, αλλά όταν κάποιος λέει πως ψάχνει υποτακτική και όχι γκόμενα, είναι αστείο να λέει πως "το Master που δηλώνω δεν έχει σχέση με το bdsm"
    εναλλακτικά, μπορείς να βάλεις και vanilla με custom title καρα-μάστορας
     
  10. Leon_Ath

    Leon_Ath Premium Member

    Παιδιά κλαίω .. όλα ξεκίνησαν επειδή έχω στο όνομα μου το master το έβαλα εντελώς μηχανικά επειδή μου αρέσει …
    2 ψάχνω υποτακτική
    2δεν έχω πρόβλημα να βρω γκομενα όπως γράφει από πάνω μια κοπέλα ευτυχώς
    3 παρατηρώ όταν γράφει ένα τοπικ μια κοπέλα όλοι πέφτουν να την αγκαλιάσουν εγώ προσπάθησα να ζητήσω πληροφορίες πως να μπω
    Πιο γρήγορα στο παιχνίδι 3 μέρες τώρα αναλύουμε περί του ονόματος μου που στο κάτω κάτω μου
    αρέσει πολύ
    Καλημέρα σε όλους
     
    Last edited by a moderator: 6 Οκτωβρίου 2022
  11. ZirSaidin

    ZirSaidin Έξω από το περίγραμμα της μορφής που σκαλίζεις.

    Καλησπέρα και σε εσένα,

    1) Πιστεύω πως είσαι σε καλό δρόμο. Όπως τονίζει και ο Ματθαίος "Ζητάτε και θα σας δοθεί, ψάχνετε και θα βρείτε, χτυπάτε την πόρτα και θα σας ανοιχτεί."

    2) Μοιράσου ανοικτά με τις συντρόφους σου, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, τις ορέξεις που έχεις. Πάντα με σεβασμό στα δικά τους όρια.
    Προσωπικά είχα αρκετές συντρόφους που είτε γνώριζαν είτε ανακαλύψαμε πτυχές της υποτακτικής του φύσης.
    Ο κόσμος θα είναι πάντα το ιδανικό οικοσύστημα που θα μπορέσεις να αναζητήσεις συντρόφους για τις εξερευνήσεις σας.
    Στο forum αρχικά και εσύ όπως και εγώ θα πλουτίσουμε τις γνώσεις, το φαντασιακό μας και στο επίπεδο που είμαστε οι γνωριμίες θα είναι bonus.

    3) Ο γυπαετισμός που αναφέρεις πατάει πολύ πάνω στο μοτίβο "Ανδρική Βούληση <-> Γυναικεία Επιλογη" ή αλλιώς "Τα αγόρια προσπαθούνε, τα κορίτσια επιλέγουν"
    Εεε να αγαπάμε λίγο παραπάνω τα αγόρια του φόρουμ που προσπαθούν λίγο περισσότερο.

    4) Να συνεχίσεις να γράφεις και να είσαι ο εαυτός σου στο forum και γρήγορα ή θα προσελκύσεις αυτό που αναζητάς ή θα προσαρμόσεις αυτό που προσφέρεις.

    Καλές αναζητήσεις.
     
  12. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Δηλαδή ψάχνεις υποτακτική χωρίς να γνωρίζεις βασικά πράγματα για το bdsm .
    Είναι σαν να μην έχω ιδέα από μπάλα αλλά είμαι Ολυμπιακός και μπαίνω σε ένα φόρουμ του Παναθηναϊκού για να μάθω. Και μετά μου φταίνε οι άλλοι.
    Και ερωτώ εγώ ο αδαής;
    Το ρόλο σου εάν βρεις υποτακτική τον γνωρίζεις; Ή θα της πεις "Τώρα που σε βρήκα δείξε μου;;; "
    Τι σημαίνει για εσένα το BDSM ;;;
    Μήπως έχεις απογοητευθεί από το parea ή το Badoo και είπες να δοκιμάσεις την τύχη σου και εδώ;;;
    Αφού λες ότι μπορείς να βρεις κοπέλα και είσαι άσχετος από το BDSM τι την θες την υποτακτική;;;;
    Εν κατακλείδι, να ξέρεις ότι και κοπέλες όταν μπαίνουν με τέτοια έπαρση έχουν την ίδια κατάληξη. Όταν βάζεις άβαταρ για να "φανούν" τα προσόντα σου φροντίζεις η πόρτα να είναι ή κλειστή ή ανοιχτή και όταν είναι ανοιχτή να μην φαίνονται άσχετα πράγματα από πίσω ( ένα αθλητικό παπούτσι πχ).