Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νεος πως βρισκω υποτακτικη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Leon_Ath, στις 28 Σεπτεμβρίου 2022.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν αμφισβητείται πλέον, έχει ακυρωθεί από καιρό.Οι θέσεις Κ και υ δεν καθορίζονται από το φύλο.
    Δεν πρόκειται για πολιτική ορθότητα, αλλά για απλή πραγματικότητα, με τα δικά σας λόγια, αυτό που "είναι".
    Όλο και περισσότεροι άνθρωποι σήμερα διεκδικούν την σεξουαλικότητά τους απελευθερωμένοι από τα παρωχημένα φυλετικά στερεότυπα. Υπάρχουν γυναίκες Κ και άντρες υ ανά τον κόσμο που απολαμβάνουν την ζωή τους σε αυτό που είναι και τα νούμερα μόνο ανωδική πορεία έχουν.
    Η υποτακτικότητα δεν είναι κάποιο "φυσικό χάρισμα" της γυναίκας, αυτή η θέση δηλώνει μόνο την ασχετοσύνη του εκφραστή της τόσο περι υποτακτικότητας όσο και για το γυναικείο φύλο. Τόση άγνοια που μόνο σε τρολάρισμα θα μπορούσα να την λογαριάσω.
     
  2. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Νιομίζω θα είχε ενδιαφέρον μια έρευνα με αντικείμενο την εύρεση του ποσοστού των γυναικών υποτακτικής και κυριαρχικής φύσης. Το αυτό και για τους άνδρες.
    Αλλιώς μάλλον θα συνεχίσουμε να συζητάμε κρίνοντας εξ' ιδίων τα αλλότρια σε μια άνευ τέλους (αλλά και άνευ ουσίας) προσπάθεια να αποδείξουμε πως έχουμε δίκιο.
     
  3. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Αγαπητέ μου Ηλία, ευχαρίστως θα σου απαντούσα αλλά ειλικρινά δεν έχω καταλάβει καθόλου τι με ρωτάς. Απο εκεί και πέρα κανένα πάθος δεν υπάρχει απο την πλευρά μου.
     
  4. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Βαδίζουμε προς ένα παράδεισο απελευθέρωσης λοιπόν. Αυτό είναι ευχάριστο. Οπότε εκείνο που βλέπω γύρο μου ίσως να μην ιχσύει η να είναι ο παρωχημένος κόσμος μου. Ίσως να έχετε δίκιο. Καλό ξημέρωμα.
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2022
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Σίγουρα για τον προηγούμενο αιώνα τα αναγνωρισμένα δικαιώματα και οι ελευθερίες μου θα ήταν αδιανόητα.

    Μιλώντας για εξέλιξη, το σεξιστικό τρολάρισμα είναι επίσης παρωχημένο και βαρετό, το έξυπνο σύγχρονο τρολ έχει πιο δημιουργικές ιδέες κωλοπαιδιάς.
    Γενικά το όλο σπορ – τρολ είναι τόσο άσκοπο που αν είναι να μπει κανείς σε αυτήν την διαδικασία, τουλάχιστον ας το κάνει καλά.


    Εξαιρετική ιδέα! Ξεκινήστε από τη γειτονιά σας door to door με ερωτηματολόγιο.
    Επειδή έτσι ξύπνησα σήμερα, πιστεύω ότι δεν υπάρχουν βάζελοι, θα μπορούσατε παρακαλώ να κάνετε και μια παράλληλη έρευνα επ αυτού?
     
  6. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Δεν ξέρω γιατί νομίζετε ότι σας τρολλάρω έστω και ανεπιτυχώς, Επίσης δεν ξέρω γιατί νομίζετε ότι σας τρολαρω επειδή είστε γυναίκα ;
    Εκτός αν δεν γνωρίζετε το νόημα των όρων που χρησιμοποιείτε οπότε να σας πληροφορήσω ότι ο "σεξισμός" αφορά τις διακρίσεις με βάση το φύλο.
    Επίσης ο σεξισμός δεν αφορά τις διαφορές ανάμεσα στα φύλα εκτός και αν ασπάζεστε την θεωρία της ενιαίας αδιαφοροποίητης "σούπας" που ορίζει τους
    πάντες και τα πάντα ως ουδέτερα και αριθμητικά και οτιδήποτε άλλο θεωρείται σεξισμός.
    Περαιτέρω εξακολουθώ να μην αντιλαμβάνομαι ούτε το πικαρισμένο ύφος, ούτε τον θυμό ούτε την αίσθηση της μιας αδιαίρετης και αιώνιας αλήθειας
    απο την οποία ολοφάνερα διακατέχονται κάποιοι συνομιλητές. Η αλήθεια τους είναι τόσο αυτονόητη και δεδομένη που όποιος λεει κάτι άλλο ασφαλώς τρολάρει βαρετά.
    Θεωρούν εαυτούς φορείς της "αυτονόητα ορθής άποψης"
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2022
  7. rea..

    rea.. Contributor

    Τα σενάρια περί πίκρας θυμού και άλλων δραμάτων είναι δικά σας κατασκευάσματα. Γενικά καλό είναι να γνωρίζετε, ότι όποιος δεν σας νταντεύει, δεν υστεριάζει απαραίτητα.
    Πολύ σωστά ορίσατε τον σεξισμό αλλά δεν βλέπω να τον αντιλαμβάνεστε στις θέσεις σας. Αυτό λέγεται "παπαγαλία".
    Δεν είπα πουθενά ότι με τρολάρετε προσωπικά, είπα ότι τρολάρετε. Και εξακολουθώ να το πιστεύω, είναι η πιο επιεικής κριτική που μπορεί να υπάρχει απέναντι στις θέσεις σας και τις Κυριακές είμαι καλός άνθρωπος.
    Καλή συνέχεια.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Κοπελούδα, ποια Κυριακή θα σάξεις μουσακά να τρατάρεις;
     
  9. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Δεν τρολάρω ούτε ειδικώς, ούτε γενικώς.
    Ευτυχώς δηλαδή που είναι Κυριακή και θα μου χαρίσεις την ζωή. Καλή συνέχεια και απο μένα.
     
  10. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Αυτό το κατά φαντασίαν απειλούμενος να το προσέξετε!
     
  11. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Άλλα αντί άλλων...Ω ρε κάτι κακόμοιρα (ουδέτερα) που νομίζουν πως με ανοησίες, άκυρα, ειρωνιούλες
    και προκλήσεις της δεκάρας και χωρίς να πουν μισή κουβέντα επι του θέματος
    θα τα βγάλουν πέρα με μένα που έτσι και τους αρχίσω δεν θα ξέρουν από πού να φύγουν.  
    Θα αποδομηθούν λέξη προς λέξη οι κοινοτοπίες και τα εντελώς εκτός θέματος που γράφουν και θα τρέχουν στην διαχείριση να με κάνει "νταντα"
    Άγνοια κινδύνου έχουν τα κακόμοιρα  
    Τέλος πάντων, ας έχουν χάρη που δεν είμαι σε αυτό το μόντ εδώ και πολλά χρόνια οπότε βαριέμαι πάρα πολύ να ξαναμπώ.
    Δεν πιστεύω άλλωστε ότι αξίζει κιόλας οπότε μπορούν να χορεύουν με τις ευλογίες μου.
     
  12. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    ΑΝ με πληρώσετε γι' αυτό, σαφώς και μπορώ. Και επειδή το ζητάτε και έτσι ευγενικά θα σας κάνω και μια καλή τιμή.