Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νεος στο 24/7

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος subteo, στις 30 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δείχνεις επίγνωση και προβληματισμό, πράγμα σπάνιο για τους λανσαριζόμενους άνδρες υποτακτικούς της πιάτσας.
    Εύχομαι να καρποφορήσει η επιλογή σου σε βάθος χρόνου...
     
  2. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Αυτά τα πράγματα ειναι βλέποντας και κάνοντας .Σαν φαντασίωση μπορεί να σου αρεσει αλλά η πραγματικότητα ειναι κατι τελείως διαφορετικό σε πολλά πράγματα .
    Αν υπάρχει χημεία πάντως ,σίγουρα ειναι κατι το εφικτό .
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    24/7 είναι οι περισσότερες ασύμμετρες σχεσεις.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ειναι?
     
  5. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Το οτι το θέλεις εσύ νομίζεις πως είναι αρκετό; . Εκείνη θέλει να σε αναλάβει;. Πιστεύω πως αν θέλει, μόνο εκείνη μπορεί να δώσει απάντηση στα ερωτήματα σου.
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Πιστεύω όχι απαραίτητα.
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Και στις περισσότερες ασύμμετρες σχέσεις ο υποτακτικός ζει κάθε τομέα της ζωής του με τον τρόπο που θα τον καθοδηγήσει η αφέντρα του ?
    Αν νομίζει θα τον μάθει και μουσική, μαγειρική ή χορό ?

    Καλώς ήρθες @subteo, αν και καθυστερημένα.
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Οι ασύμμετρες σχέσεις ειναι συνήθως 24/7, οποιουδήποτε τύπου ασύμμετρες σχέσεις. Δεν είναι λόξυγγας.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ετσι, με αυτη τη σειρα, ναι.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    ..Και επαυξάνω, δεν αντιλαμβάνομαι γενικά σαν "σχέση", μια αλληλεπίδραση με χρονικούς περιορισμούς.

    "8 - 12 πμ σου ανήκω ολοκληρωτικά, από τις 12 έως τις 5 θα είμαι για πάρτη μου γιατί έχουμε και δουλειές. Μετά τις 5 μόνο Δευτέρες και Τετάρτες .. Αφέντη μου! "

    "6 με 8 κάθε Τρίτη, θα είμαι η καλύτερη σου φίλη!"

    "Μάνα κάθε Κυριακή πρωί, θα είμαι η κόρη σου"

    "Θα σαγαπώ παντοτινά κάθε Παρασκευή από τις 6:32 έως τις 8:47"


    Μπορούμε να αλληλεπιδρούμε με άλλους ανθρώπους καθημερινά με διάφορους τρόπους. Να σχετιζόμαστε επί της ουσίας όμως, πως γίνεται με διακόπτες on - off?

    Στις βανίλα σχέσεις είμαι με κάποιον μέχρι να χωρίσω.
    Στις περιπτώσεις που μπαίνουν χρονικά όρια, το νόημα της "σχέσης" είναι περιορισμένο και αμφισβητούμενο.

    Στις ιδιοκτησιακές σχέσεις, έχω κάτι μέχρι να το πουλήσω - δώσω.
    Αν το έχω νοικιάσει δεν είναι Ιδιοκτησία μου, έχω ορισμένα δικαιώματα σε αυτό για ένα χρονικό διάστημα και δεν μου ανήκει.

    Οι έννοιες 24/7 είναι αυτονόητες δεδομένες και ξεκάθαρες σε αυτές τις περιπτώσεις.

    Στο bdsm, δεν έχω καταλάβει γιατί μπαίνουν άλλοι παράμετροι στο 24/7 και γιατί δεν μπορούμε ποτέ να συμφωνήσουμε στο τι είναι τελικά αυτό το 24/7.
     
  11. gazza

    gazza Regular Member

     
    για δες που μαλλον θα συμφωνησω.... 
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    δεν παράγει ακέραιο πηλίκο η διαίρεση.