Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Master DO, στις 6 Ιουλίου 2011.

  1. Master DO

    Master DO Regular Member

    Μεταφέρω για λογαριασμό της Ανώνυμης Κυριαρχικής ένα μήνυμα μέλους του φόρουμ.
    Εκτός από γραμματοκομιστής,
    στην προκειμένη περίπτωση συμμερίζομαι τους προβληματισμούς της.

    Με λένε Ευτέρπη.
    Για δικούς μου λόγους που δεν αφορούν κανέναν νοιώθω την ανάγκη να κυριαρχώ.
    Δεν είμαι κοριτσόπουλο, ούτε σιτεμένη.
    Δεν είμαι άπραγη στον έρωτα, ούτε αποδιώχνω το συναίσθημα.
    Ό,τι κάνω δεν το κάνω από μόδα,
    είμαι άνθρωπος που ακούει τις επιθυμίες του και θέλει συνάμα να τους απαντάει.
    Ίσως κάποιοι από σας βιαστούν να υποθέσουν
    πως δεν βρίσκω πια ανταπόκριση στην αγορά των σχέσεων
    επειδή είμαι υπέρβαρη ή άσχημη,
    αλλά ούτε κάτι τέτοιο αληθεύει.

    Αν τα λέω όλα αυτά είναι επειδή ζώντας στον ίδιο κόσμο με εσάς,
    έχοντας τα ίδια λίγο - πολύ προβλήματα και όχι λίγες εμπειρίες,
    δηλαδή δεν διαφέρω σε τίποτα ουσιαστικά από ένα «τυπικό» ενήλικο,
    σεξουαλικά ενεργό άτομο που έχει τριφτεί μέσα σε όλων των ειδών τις διαπροσωπικές σχέσεις,
    προσωπικές, αισθηματικές, επαγγελματικές, ακόμα και σαν πολίτης αυτής της χώρας,
    (ναι, είμαι μισθωτή στον ιδιωτικό τομέα και κάποια απογεύματα που δεν είχα να κάνω απλήρωτες υπερωρίες
    κατέβηκα κι΄εγώ να μουντζώσω στο Σύνταγμα ),
    κι΄ενώ δεν είχα λιγότερα ή περισσότερα προβλήματα σε σχέση με όλους εσάς
    στις άλλες αγορές σχέσεων που έχω δοκιμάσει τις δυνάμεις μου, διαδικτυακές ή εκ του σύνεγγυς,
    παρόλα αυτά όταν ηθελημένα μπήκα στο φόρουμ
    με απόφαση να μετρήσω τις δυνάμεις μου σαν Κυριαρχική Γυναίκα,
    για λόγους που όπως είπαμε αφορούν μόνο εμένα και κανέναν άλλον,
    αισθάνθηκα κάπως, κάτι σε εξωγήινη.

    Δεν με παραξενεύει ο σεξισμός, τον έχω βιώσει και αλλού στη ζωή μου,
    αλλά περίμενα πως σε ένα εναλλακτικό χώρο σαν κι’ αυτόν εδώ
    θα υπήρχε λιγότερο ή και καθόλου κουλτούρα παρόμοια με αυτή της κοινωνίας
    που κατά κανόνα επιβάλει ανάλογα με το φύλο τον αυτοπροσδιορισμό του καθενός.
    Κυριαρχία = Αρσενικός -- υποταγή = θηλυκό.
    Μαθημένη από τη δουλειά μου στους κανόνες της ελεύθερης αγοράς,
    ήξερα ότι όπου υπάρχει μεγάλη ζήτηση υπάρχει και αντίστοιχη προσφορά.
    Βλέποντας άντρες υποτακτικούς να ζητούν (απεγνωσμένα κάποιες φορές) Κυρία να τους υποτάξει,
    φανταζόμουν ότι θα ήταν εύκολο κάποιες σαν εμένα να βρεθούμε μεταξύ μας,
    να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες, να βοηθήσουμε η μια την άλλη.
    Κι’ όμως, ψάχνω ακόμα να έρθω σε επαφή με όμοιες μου και όσα μηνύματα παίρνω από το φόρουμ,
    εκτός από κάποια πολύ απελπισμένα που δεν ταιριάζουν στις επιθυμίες μου
    είναι από άντρες κυριαρχικούς (εντός ή εκτός εισαγωγικών) που ο καθένας με τον τρόπο του,
    ακόμα και με τσαμπουκά θέλουν να με πείσουν άλλος ότι έχω κάνει λάθος επιλογές
    και άλλος ότι για να γίνω Mistress πρώτα πρέπει να γίνω σκλάβα (του) για να μάθω.
    Προσπάθησα να ενημερωθώ διαβάζοντας, πήγα πολλά νήματα πίσω στον κατάλογο του φόρουμ,
    αλλά πιο πολλή είναι η αμφισβήτηση και η προκατάληψη που είδα γραμμένη
    παρά κάτι που θα με βοηθούσε.

    Αν τα γράφω αυτά, είναι για να ζητήσω τη γνώμη σας.
    Πόσο εφικτό τελικά είναι να μπορέσει κάποια γυναίκα Κυριαρχική
    να περπατήσει στ’ αγκάθια χωρίς προκαταλήψεις;
    Για να είμαι και στο πνεύμα της αγοράς μας, υπήρχε ένα παλιό ανέκδοτο με μια παρτούζα.
    Τελειώνω με την κατάληξη.
    «Ρε παιδιά ! Ανάψτε κανα φως να οργανωθούμεεε !!»
     
  2. Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Είναι προς τιμή του κυριαρχικού νηματοθέτη η μεταφορά των προβληματισμών μιας κυριαρχικής.
    Από κει και πέρα, μια ερώτηση: η ανώνυμη του νήματος συμμετέχει στις συζητήσεις του φόρουμ ή παραμένει βουβή παρατηρήτρια;
    Αν ισχύει το δεύτερο, θα μπορούσε εν μέρει να εξηγήσει γιατί οι μόνοι που την προσεγγίζουν είναι είτε κυριαρχικοί που θέλουν να υποτάξουν μια κυριαρχική είτε φορτικοί και άγαρμποι υποτακτικοί. Οι δυο αυτές κατηγορίες είναι συχνά αυτοί που στέλνουν μαζικά πμ σε άδεια γυναικεία προφίλ κι ό,τι κάτσει.
    Ίσως θα ήταν προτιμότερο να συμμετέχει στις συζητήσεις, ώστε να προκύψει ένα στίγμα για τον εαυτό της, τα θέλω της , τον χαρακτήρα της, τις αξίες της. Σε μια τέτοια περίπτωση θα μπορούσαν πολύ ευκολότερα θα την εντοπίσουν το αντίστοιχο ερωτικό ταίρι της και οι αντίστοιχες φιλικές ομοϊδεάτισσές της.
    Και τούτο βέβαια ισχύει όχι μονάχα για μια κυριαρχική, αλλά για όλα τα μέλη του φόρουμ ανεξάρτητα από φύλο, στάτους και προσανατολισμό. Νομίζω.
     
    Last edited: 6 Ιουλίου 2011
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;





    Eμένα πάλι μου κάνει εντύπωση γιατί η ανώνυμη του νήματος διάλεξε την οδό του "συμπαραστάτη" , "γραμματοκομιστή".
    Δύσκολο της ήταν να σκεφθεί η ίδια, ότι με τήν συμμετοχή στις συζητήσεις του φόρουμ μπορεί να προκύψει κάτι καλό για την ίδια ?
    Απο κει και έπειτα άν παραμένει βουβή στις συζητήσεις, τι κάνει? Πρσπαθεί να βρεί ομοιδεάτισσες στέλνοντας συνεχώς π.μ. και απορρίπτοντας "τα απελπισμένα" που λαμβάνει η ίδια ? Είδομεν....
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Αν και καταννοω ολα αυτα που αναφερει η κυρια που εστειλε το μηνυμα,γιατι δεν ανοιξε ενα νημα να αναφερει ολα αυτα που πολυ ομορφα εχει εκφρασει μεσω αλληλογραφιας?
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Εν γένει,

    όταν νιώθει κάποιος κάτι, το νιώθει αυτό έναντι του εαυτού του και σε συνθήκες που ευνοούν να νιώθει αυτό το κάτι, που, κατά την άποψή του πάντα, είναι Αφέντης ή υποτακτικός.

    Σε περίπτωση που μπαίνει και δεύτερο πρόσωπο στο βιωματικό του πεδίο, αυτός που μόνος ένιωθε κάτι, τώρα νιώθει κάτι άλλο, υποκείμενος πλέον στους περιορισμούς και τις παραινέσεις που φέρνει η αναγνώριση του δεύτερου αυτού προσώπου στο προσκήνιο. Μπορεί να καταλήγει στο ίδιο με πριν, λίγο διαφορετικά, μπορεί και όχι.

    Σε περίπτωση που γίνεται αντιληπτή η παρουσία πολλών άλλων προσώπων, τα οποία ταξινομούνται σε γενικές συμπεριφορές, όπως κάνει εδώ η άγνωστη φίλη μας, η Ευτέρπη, αυτός που νιώθει ότι είναι κάτι είναι αναγκασμένος να αυτοπροσδιοριστεί έναντι όλων αυτών των πολλών άλλων προσώπων, που όντας πολλά, γίνονται απρόσωπα, τελικά.

    Αν λοιπόν η Ευτέρπη δεν δύναται να αυτοπροσδιοριστεί και ως εκ τούτου αντιδρά κρίνοντας τα πρόσωπα αυτά, τα οποία, λέει, δεν την αφήνουν να αυτοπροσδιοριστεί διότι της χαλάνε την ψυχολογία επειδή ρυπαίνουν το καθαρό περιβάλλον το οποίο εξ ορισμού αρμόζει σε μια Αφέντρα (ή Αφένδρα, από παλιότερο νήμα), τα συμπεράσματα δικά μας για την αφενδροσύνη της Αφέντρας τούτης.

    Σημειώνω ότι ένα από τα πιό δύσκολα κομμάτια της εκπαίδευσης μιας υποτακτικής είναι να μπορεί να σταθεί δημοσίως, είτε ηλεκτρονικά (το πιό δύσκολο) είτε πραγματικά.
    Δεν ξέρω αν έχει πια νόημα οποιαδήποτε μη προσωπική επικοινωνία πάνω στο θέμα BDSM, έχω την αίσθηση πως ό,τι ήταν να ειπωθεί έχει προ πολλού ειπωθεί, οι δε "γκρίζες ζώνες" περιέχουν τόσο πολύ υποκειμενικό στοιχείο και μάλιστα με ισχυρή χρονική διάσταση, που όλοι θέλουν να ξέρουν για τί ακριβώς μιλάνε, δεν μπορούν να δεχτούν την γκρίζα ζώνη από μόνη της.

    Φαίνεται όμως πως το θέμα "νιώθω vs. είμαι" απασχολεί ποικιλοτρόπως αυτή την εποχή.

    Με την ευκαιρία, πριν λίγες εβδομάδες, σε ένα διεθνές φόρουμ, μια υποτακτική είχε ανοίξει νήμα όπου δήλωνε πως αυτή είναι μια υποτακτική που υπακούει τον κύριό της βρέξει χιονίσει και κάτι βλάκες της λένε ότι για να είναι υποτακτική πρέπει πρώτα πρώτα να νιώθει έτσι αλλά αυτή δεν καταλαβαίνει γιατί της λένε τέτοιο πράγμα. Είχα κάνει το σφάλμα να τη ρωτήσω για ποιόν λόγο υπακούει στον κύριό της βρέξει χιονίσει αν όχι επειδή το αισθάνεται. Τότε βγαίνει κάποιος κυρίαρχος ή κυριαρχικός με νικ κάτι σαν "Αβραάμ-στο-βράχο-έτοιμος-για-τη-θυσία" και με πληροφορεί ότι το κάνει αυτό επειδή η υπακοή είναι η μεγίστη αρετή και αυτήν την αρετή κοιτάζει να αγγίξει η υποτακτική τούτη ανεξαρτήτως κόστους και το ίδιο οφείλω να κάνω κι εγώ. Οι επιπτώσεις της κουβέντας εκείνης σας είναι γνωστές...  
    Άρα λέει η Ευτέρπη, επειδή οι υποτακτικοί άντρες ζητούν Κυρία να τους υποτάξει, θα ευρίσκονταν Κυρίες για τον λόγο ότι έχουν ζήτηση, και για άλλους λόγους δικούς τους, οι οποίοι δεν μας αφορούν, όπως ειπώθηκε στην αρχή, οι οποίες Κυρίες θα οργανώνονταν σε μια μικρή ομάδα, φιλικά διασυνδεμένη μεταξύ της, ώστε να καλύπτουν καλύτερα τη ζήτηση...

    Δεν ξέρω αν γίνονται έτσι τα ερωτικά πράγματα. Στις δουλειές κάπως έτσι συμβαίνει, ιδεατά, αλλά στα ερωτικά πράγματα πολύ αμφιβάλλω.
    Δεν ταιριάζουν με τις επιθυμίες της Ευτέρπης, ταιριάζουν όμως με τις δικές τους επιθυμίες, το βρίσκω λογικό, αν οι επιθυμίες αυτές είναι κοινωνικά θεμιτές ή όχι ή αν εκφράζονται άκομψα, δεν ξέρω και δεν έχω γνώμη.
    Υπάρχει ένα συμπαθέστατο βιβλίο της προηγούμενης δεκαετίας, "The sensual art of female domination" γραμμένο από μια νυν σκλάβα και τότε Pro-Domme, την Claudia Varrin. Έχει γράψει, η ίδια συγγραφέας το "The sensual art of female submission", στον πρόλογο του οποίου λέει ορισμένα καίρια πράγματα για το θέμα "ανάγκες εαυτού vs. ανάγκες αγοράς".
    Είναι τόσο εφικτό όσο επιτρέπει ο χαρακτήρας της και δε νομίζω να υπάρχουν τόσα αγκάθια.
    Όσοι ήθελαν να οργανωθούν έχουν οργανωθεί και δε νομίζω να κρατούν τρομαχτικά απροσπέλαστα στεγανά.

    Εγώ είμαι σε εποχή που επιθυμώ να διάγω βίον αποδιοργανωμένο...  

     
     
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Μπορεις τουλαχιστον να προσπαθησεις.
    Ο χρονος,τα επιτευγματα,η αποδοχη,ο τροπος που διεκδικεις/κουμανταρεις/οραματιζεσαι/βελτιωνεις,οι αληθειες σου,ο απολογισμος της Κυριαρχιας,η ουσια για κερδος/βελτιωση/απολαυση στη σχεση και οχι στη τσεπη και, εν τελει η παραδοχη μπροστα στο καθρεφτη εν ευθετω χρονο,ποσο ασφαλης/δυνατη/ευτυχισμενη εχεις βγει απ'αυτες τις διαδικασιες θα σου λυσει την απορια.
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    αδελφη μουσα

    σου απευθυνομαι προσωπικα διοτι θεωρω οτι ως μελος της μικρης μας κοινοτητας
    θα παρακολουθεις την εξελιξη του νηματος που σε αφορα.
    λοιπον καλη μου Ευτερπη εμεις εδω εχουμε μια αγκαλια ανοιχτη (ισως οχι μονο μια   )
    ελα στην παρεα μας στην επομενη συναντηση που θα ανακοινωθει,
    εμεις εδω ξερεις κανουμε παρεα ολοι μαζι αφενταδες και δουλοι
    ακομη και βανιλα δεχομαστε (σαν την αυτου βανιλοσυνη μου)
    ελα μην ντρεπεσαι , δεν ειναι ιδιον του κυριαρχου η ντροπη ,
    θα μας βρεις χαριτωμενα σοβαρους
    μη φοβασαι δεν θα σε απογοητευσουμε ...

    φιλακια πολλα

    αδελφη μουσα Θαλεια
     
  8. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Αυτη η ταμπελα ρε παιδια... Αυτη η γαμημενη ταμπελα....

    Πρεπει καποιος να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας εδω μεσα.

    Τι αναγκη και αυτη πια...
     
  9. Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός, τύφλα νά 'χει ο πεθερός.
     
  10. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Η νυφη δεν θελει ομως. Κανει ναζακια... Thats the point.

    Σαν να γκρινιαζει οτι της εφαγαν/τρωνε το μπιφτεκι.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Θεωρώ ειλικρινή την επιστολή, για λόγους που όλοι αντιλαμβανόμαστε...
    Θεωρώ ειλικρινή τα αισθήματα και την αίσθηση της Ευτέρπης...
    Θεωρώ ειλικρινή την ανταπόκριση που αμέσως ή εμμέσως είχε στα κελεύσματά της...

    Αλλά θεωρώ και ειλικρινή την προσέγγιση που της έγινε και από τους συμμετέχοντες στο φόρουμ.
    Και μιλώντας με όρους αγοράς, αυτή είναι η αναμενόμενη ανταπόκριση της αγοράς...
    Και η αγορά ως σύνολο δεν ψεύδεται ποτέ, μα ποτέ όμως, γιατί δεν είναι πρόσωπο, είναι συνισταμένη.
    Τώρα αν η αγορά δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας οφείλεται εν προκειμένω σε δύο λόγους:
    Ή δεν αντιλαμβανόμαστε τα χαρακτηριστικά της...
    Ή, στην δεδομένη περίπτωση, ένα μέρος της (niche market) δεν διαφοροποιείται από το σύνολό της, σύμφωνα με τα δικά μας αντιλαμβανόμενα (perception is reality).

    Kαι στις δύο περιπτώσεις επιβάλλεται επίμονη και αναλυτική έρευνα της αγοράς ώστε να αντιληφθούμε την "καταναλωτική συμπεριφορά" του κοινού που απευθυνόμαστε, η σωστή κατανόησή του θα παράγει την στρατηγική προσέγγισής του, άρα και την τακτική επικοινωνίας του και κατά συνέπεια τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσουμε για τον σκοπό μας.

    Συντάσσομαι απόλυτα με τις απόψεις των anacreon, tender lilliy, Thaleia, δέχομαι την επιφύλαξη του Αlexcat και την αγανάκτηση του Brainstorm.

    Καταλήγοντας... Τα αρχαία 4p του Marketing ισχύουν και στις ανθρώπινες επαφές...
    Product ( εμείς)
    Promotion ( η επικοινωνία μας προς τους άλλους )
    Price ( η ενέργεια που απαιτείται για να μας γνωρίσουν )
    Place ( η κινητικότητά μας, να μας βρουν για να μας γωρίσουν βρε αδελφέ )
     
  12. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Νοιώθω Αφέντρα -- Μπορώ και να Είμαι;

    Εκ μέρους της Ανώνυμης Κυριαρχικής
    ευχαριστώ για τη συμμετοχή και τα σχόλιά σας
    που σίγουρα το καθένα με τον τρόπο του έδωσαν τα πολύτιμα φώτα του.

    Ένα στοιχείο που με άγγιξε προσωπικά στην επιστολή της Ευτέρπης
    ήταν η χρήση του όρου «Αγορά» με την αρχαία πρότυπη έννοια,
    αυτή δηλαδή του τόπου συνάθροισης για να καλύψουν οι άνθρωποι
    τις επικοινωνιακές και κοινωνικές τους ανάγκες
    και όχι αποκλειστικά με τη μεταγενέστερη έννοια της προσφοράς και ζήτησης.
    Παρά ταύτα, η προσέγγιση του cadpmpc θεωρώ ότι είναι εύστοχη και χρήσιμη.

    Αγαπητέ συνομιλητή, ο τρόπος που ο καθένας επιλέγει να αρθρώσει το λόγο του
    πολλές φορές αν και δείχνει παράδοξος, μπορεί να μιλήσει πολύ πιο εύγλωττα
    από αρκετές άλλες περιπτώσεις κραυγών ή ψιθύρων.
    Γνωρίζω άλλες παρόμοιες περιπτώσεις γυναικών
    που εισήγαγαν εαυτόν στην παρούσα αγορά με κυριαρχικό status,
    δέχτηκαν τις όποιες επιρροές ή παρεμβάσεις
    και αντέδρασαν με πολύ πιο σιωπηλό τρόπο από την Ευτέρπη.

    Το ζήτημά μας είναι πολυσήμαντο.
    Δεν πρόκειται μόνο για τις Κυριαρχικές θηλυκού γένους,
    ούτε μόνο για το πως ετούτη η αγορά ανταποκρίνεται, δρα και αντιδρά
    στις πάμπολλες περιπτώσεις που το εξατομικευμένο ενός
    αποπειράται να βρει περισσότερα ερείσματα εκτός της ιδιώτευσης και του αυτισμού.
    ( πάνω στο τελευταίο έχει γίνει και ολάκερη διαμάχη
    σχετικά με τα κοινοτικά δρώμενα, αν υπάρχουν ή δεν υπάρχουν ).
    Πρόκειται επίσης -έτσι το βλέπω τουλάχιστον εγώ -
    και για την Κυριαρχικότητα του γυναικείου φύλου,
    πως αυτή εκδηλώνεται, με ποιούς τρόπους γίνεται αποδεκτή,
    τι είδους προκαταλήψεις έχει να αντιπαρέλθει
    και το κυριότερο,
    σε ποιές περιπτώσεις μπορούμε να μιλάμε ότι όντως αυτή υπάρχει και λειτουργεί
    και σε ποιές γίνεται πρόφαση και προκάλυμμα για μία εκ του «πιο ασφαλούς» προσέγγιση
    ερωτικού συντρόφου από το θηλυκό.

    Αν κάτι από τα παραπάνω δεν γίνεται κατανοητό, αποσαφηνίσεις ευχαρίστως.

    Αγαπητέ tyfeas
    Ποιός θα μπορούσε να διαφωνήσει με τα λόγια σου;
    Αναζητείται ένας τρόπος για να μετουσιωθούν από ευχολόγιο σε βιώματα.

    Σε έχω για πολύ πιο οξυδερκή.
    Ποιός τις γαμεί τις ταμπέλες;
    Κάτι προσπαθεί να μας πει η Ευτέρπη.

    @ trender lilly
    Τα όσα έγραψες δεν επιδέχονται απάντησης.
    Δέον όπως διαβάζονται μόνο.
    Εξαρτάται από τον αναγνώστη και το «εγώ» του πως θα τα προσλάβει.

    @ thaleia
    Δε χόρτασες από συγκεντρώσεις;
    Να ! κάνει ο πωπός σου για βαβούρα.
    Κατά τα άλλα έχεις δίκιο, αλλά μην το λες,
    θα σου χρεώσουν ότι κάνεις προπαγάνδα σε κλίκες.
    (δε χρειάζεται ν’ απαντήσεις, άσε το νήμα να βρει το δρόμο του, σε πειράζω..)