Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νομιμοποιηση του χαρεμιου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 30 Ιουνίου 2008.

?

νομιποιηση πολλαπλων συζυγων

  1. ΝΑΙ ... υπερασπιζομαι την ελευθερια των επιλογων και το εννοω

    57,1%
  2. φυσικα και ΟΧΙ .. εχετε τρελαθει τελειως ;

    25,7%
  3. ΝΑΙ .. ΑΛΛΑ κατω απο αυστηρες προυποθεσεις που θα εξασφαλιζουν ιση μεταχειριση

    17,1%
  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    πιστευτε οτι η ελευθερια της σεξουαλικης εκφρασης και επιλογης συμπεριλαμβανει και την νομιποιηση πολλαπλων συζυγων ;
    θα δινατε το νομικο δικαιωμα σε καποιον αντρα (ή και γυναικα .. που ξερεις ; ) να ζει κατω απο την ιδια στεγη με περισσοτερες απο μια συζυγους ;
    πχ , καποιος αντρας με καλη οικονομικη κατασταση επιθυμει μια τετοια συμβιωση και απευθυνομενος σε γυναικες χαμηλων ή και ανυπαρκτων οικονομικων δεδομενων .. (ανατολικες χωρες , απομακρυσμενα χωρια , εθισμενα ατομα που εχουν χασει τον αυτοελεγχο τους) .. να προτεινει και νομιμα απολαυσει μια τετοια συμβιωση .
    Δινω ακραιο παραδειγμα για να θεωρηθει σαν δεδομενο οτι κατι τετοιο ειναι δυνατο να συμβει ακομα και στον δυτικο πολιτισμο .
    εννοειται φυσικα πως κατι τετοιο θα νομιμοποιουσε και κατα μεγαλο βαθμο σχεσεις Κ/υ του BDSM που θα το επιθυμουσαν
     
    Last edited: 30 Ιουνίου 2008
  2. kali crow

    kali crow Guest

    ο καθεις ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει.
    θελει 5 συζυγους?καλως....αν μπορει να τις συντηρησσει και οικονομικα και συναισθηματικα.και μπραβο του.
    οχι...δεν υποβιβαζω την γυναικα.
    μην ξεχναμε οτι η γυναικα αποφασιζει εαν θα ειναι μερος του χαρεμιου η θα βαλει πλωρη για αλλον αντρα που δεν την εχει δει πασας-σειχης!
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ακομα και αν οι γυναικες υποχρεωθουν σε αυτο , για βιοποριστικους λογους ... θα του δινατε το δικαιωμα ; ....
    ουτως η αλλως , λιγο η πολυ συμβαινει ... αντρες και γυναικες δεχονται να παιζουν τον δευτερο ρολο και ας ελπιζουν για τον πρωτο .... τεχνικα η συγκατοικιση δεν απεχει και πολυ ... για να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μιλαμε περι οριων και αξιων ....
     
  4. cider

    cider Kitchen master

    Ψήφισα 3... Δεν ξέρω αν έκανα καλά... Αχ, με αγχώνουν αυτά τα πολ.
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Νομιμοποιηση του χαρεμιου

    δεν εντεχουμε μια ... φαντασου να εχουμε και πολλες ( συζυγους)

    Αν ελεγες απλα ''γυναικες'' και οχι συζυγους τοτε το θεμα αλλαζει!!

    Υ.Γ. πολλες συζυγους = πολλες πεθερες, μπαααα δεν λεει!!
     
  6. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα. Ποιος έκανε γάμο με ποια, ποιο παιδί ανήκει σε ποιον/αν σύζηγο, ζήλιες, κατανομή συναισθημάτων, λεπτών αισθημάτων, χρόνου ποοο πολύ μπέρδεμα. Και το άλλο επίσης. Ένας άντρας να έχει 3 γυναίκες και με την σειρά τους οι 3 γυναίκες δύο ακόμα διαφορετικούς άντρες η καθεμία (αυτό είναι το δίκαιο και πιο λογικό). Πολύ μπλέξιμο. Επιλογή 2! Έχετε τρελαθεί τελείως?  
     
  7. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Εγω θα ψηφιζα νομιμοποιηση μονο εαν ο νομος επετρεπε σε μενα και μονο, πολλους ανδρες. Να εχω εναν για καθε περιπτωση και να ταιριαζει με τα αξεσουαρ μου.
     
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Συμφεροντολόγα.  
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ας επιτραπεί πρώτα η παρτούζα στην ηθική της κοινωνίας και μετά ας περάσουμε στα γραφειοκρατικά.
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Πες τα, χημικέ!
    Μπελαλίδικες σχέσεις, όπου οι ισορροπίες ανατρέπονται ανα πάσα στιγμή. Μυρίζουν μπαρούτι...
    ούτε για αστείο  
     
  11. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Αμε   
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ο χημικος εχει απολυτο δικιο.
    Υστερα ειναι και το αλλο:φανταστειτε να εχετε 3-4 γυναικες καθημερινα να σε πρηζουν για το σπιτι που θελει βαψιμο,τις κουρτινες που θελουν αλλαγμα,τα σερβιτσια που θελουν ανανεωση και εν γενει ολα αυτα τα μικρα η μεγαλα "θελω" που σε περιμενουν στο σπιτι αμεσως μετα το "γυρισες αγαπη μου;"
    ("ξερεις χρυσουλι μου,οπως καθομουν το πρωι στο σαλονι,προσεξα οτι το υφασμα στα μαξιλαρια εχει τριφτει.Η Μαρια που τα λεγαμε στο τηλεφωνο μου ειπε για κατι καταπληκτικες προσφορες που εχει αυτη την εποχη ο Χυτηρογλου. Λεω να παω αυριο να ριξω μια ματια..." Για φανταστειτε το αυτο επι τρια....Κι αν συμφωνουν μεταξυ τους θα'ναι καλα...,για σκεφτειτε τις να τσακωνονται ...μπρρρρρ!!)