Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος assassina, στις 27 Δεκεμβρίου 2010.

  1. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Και να μην θέλει μπορεί να τον κάνεις να το θέλει αν δεν το ξέρει και γίνει κάτι και καλά "κατά λάθος"
    Κανε τον να ξεπεράσει τις ντροπές του και θα λυθεί...
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    ακομα και αν μαθει να μην εχει ενοχες για τα φετιχ του , θα νιωθει αλλες διοτι περασε την διαβαση περπατωντας ενω ειχε αναψει το κοκκινο ανθρωπακι ... ειναι θεμα αντιληψης ..
    εγω μετα απο 8 χρονια γαμου , ακομα νιωθω ενοχες αμα η κοπελα μου παρει πιπα , διοτι η πρωην γυναικα μου δεν το εκανε ποτε ... προφανως θα αλλαξει αν καποτε καποια με τον τροπο της με πεισει οτι το γουσταρει και το κανει ....
    καπως ετσι νομιζω οτι διορθωνονται ολα ...
     
  3. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Αν δεν το θέλει ποιος ο λόγος να τον κάνεις να το θέλει. Να τον βοηθήσει θέλει όχι να τον εξαναγκάσει.
     
  4. innerneed

    innerneed Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    τον νιώθω. είμαι ακριβώς όπως αυτός....
     
  5. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    ...Θα του έλεγα πως αν ρίξει μια πιό προσεκτική ματιά στον κόσμο γύρω του θα αρχίσει να αισθάνεται όλο κ λιγότερο freak κ ότι στην τελική,κανείς δεν είναι τέλειος...Πάντως το ότι το εξωτερίκευσε είναι από μόνο του κάτι θετικό για τον ίδιο.
     
  6. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Μερικές φορές ο εξαναγκασμός να σε κάνει να απελευθερωθείς και να εκφραστείς. Δεν εχει πει οτι ειναι βανιλία. Απλά ότι το θέλει αλλά ντρεπετε. Τις ντροπές του εξαναγκάζουμε να φύγουν.

    ---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

    Ποιος είναι αυτός που θα ορίσει τον τέλειο? Οτι ειναι τέλειο για κάποιον δεν είναι για κάποιον αλλον.
    Πράγματι. Μεγάλο βήμα.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Κατ'αρχήν μπράβο που βοηθάς τον φίλο σου,αλλά μήπως να τον βοηθούσες πιό...πρακτικά? Νομίζω είναι πιό εύκολο να έχει μιά εμπειρία με έναν πιό δικό του άνθρωπο.Θα νοιώσει πιό άνετα ίσως.
     
  8. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    μην ασχοληθείτε παραπάνω.. μάλλον δεν τον ενοχλεί τόσο όσο να το ξεπεράσει κ μάλλον σας τα τραγικοποιεί λίγο μια που είστε τόσο ανεκτική.. αφήστε το χρόνο να δράσει... όσο μεγαλώνουν οι επιθυμίες του θα τον οδηγήσουν καλύτερα...αλλιώς ας ζήσει καταπιεσμένος, και θα δικαιωθείτε όταν γεράσετε κ παίζετε μπριτζ θα σας το ομολογήσει κ θα σας ευχαριστήσει για την υπομονή σας..
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Διακρίνω μια αναίτια σκληρότητα ή είναι ιδέα μου; Η λογική του "σκάσε και κολύμπα μόνος σου" μπορεί μεν σε κάποια άτομα να αποδίδει καρπούς, όταν όμως έχεις να κάνεις με κάποιον τόσο ενοχικό, όπως εικάζω πως είναι ο φίλος της νηματοθέτριας, μάλλον θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Υποθέτω πως είτε θα κλειστεί στον εαυτό του, καταπιέζοντας τον να αρκεστεί σε κάτι άλλο απ' αυτό που επιθυμεί ή, αν κάνει το βήμα και εν τέλει βιώσει αυτό που θέλει, δε θα 'ναι σε θέση μετά να το διαχειριστεί. Ετσι, καλά κάνει και μιλάει κάπου. Ίσως αυτό αποτελέσει έναυσμα για να αποποινικοποιήσει μέσα του τα ίδια του τα θέλω.
     
  10. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Aς γραφτεί στο φόρουμ να διαβάζει κι ας μην συμμετέχει... ας μπει στο femalesuperiority.com...
    ...νομίζω ότι αν δει πως πολλές γυναίκες το βρίσκουν όμορφο και δείγμα πραγματικής αγάπης οταν ο άντρας είναι υποτακτικός απέναντί τους θα νοιώσει καλύτερα...

    Υ.Γ. Έχει κάνει αυτοανάλυση; Γιατί θεωρεί αυτό που νοιώθει άρρωστο και ανώμαλο;;
     
  11. dreams

    dreams Regular Member

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Μου φαίνεται ερωτικό κάλεσμα-κραυγή
     
  12. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Απάντηση: Ντροπή γι'αυτό που είμαι...

    Πες του οτι από αυτή τη ζωή περνάμε μόνο μια φορά, και οτι τα πράγματα που μας ευχαριστούν (εφόσον δεν βλάπτουν κανέναν) πρέπει να τα αποζητάμε.

    Και οτι η ντροπή ταιριάζει σε ανθρώπους που κλέβουν, σπαταλούν, τεμπελιάζουν, ψεύδονται, καταχράζονται, προδίδουν. Όχι σε ενήλικες που εξερευνούν παρέα τις προσωπικές επιθυμίες τους. Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει τίποτα πιο απελευθερωτικό από το να ανοίγεσαι, και ας φας και τα μούτρα σου δυο-τρεις φορές.

    Τέλος, πες του οτι όταν ανέβει όλη την ανηφόρα, και αν έχει διατηρηθεί ακέραιος και ειλικρινής, θα μπορεί να έχει στη ζωή του την Αφέντρα που ονειρεύεται, που θα τον αγαπάει γι'αυτό που είναι. Και τότε θα του φανεί χαζό που κάποτε ντρεπόταν γι'αυτό που είναι.

    Bon chance,
    DH