Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νo i am not looking

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Humiliatedsub, στις 21 Απριλίου 2018.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Προσωπικά δεν χρειάζομαι τίποτα από όλα αυτά γιατί no I am not looking και το εννοώ.
     
  2. βασικα δεν μπορουμε να δουμε το προφιλ σου,επομενως δεν μπορουμε να ξερουμε οτι ,no you are not looking
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εχω κλειδωμένο το προφίλ και τα pm, τι άλλο πρέπει να κάνω για να καταλάβει κάποιος ότι δεν looking και θέλω την ησυχία μου ;
     
  4. μπορεις αυτο που εγραψες εδω,να το γραψεις στο προφιλ σου
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ξέρεις, αυτή η εμμονή που έχετε μερικοί είναι τελείως αντικαυλε και βγαίνει μια απόγνωση μέσα από τα γραπτά σας. Μετά αναρωτιέστε γιατί δεν σας μιλάνε κ.τ.λ.

    Τι άλλο να πω εδώ μέσα πια.....
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor



    Οπότε, με αφορμή και το προηγούμενο ανάλογο νήμα των προηγούμενων ημερών, τίθεται το εξής ερώτημα:

    Όταν συζητιέται το αν το x αρσενικού γένους μέλος κάνει με τον τάδε ή το δείνα τρόπο την προσέγγιση σε αυτό το forum, η εστίαση σε αυτή τη μονόδρομη μορφή επικοινωνίας που συνάγεται ή ρητώς αναφέρεται στα επιμέρους μηνύματα των αξιόλογων μελών συμβαίνει για κάποιον από τους παρακάτω συγκεκριμένους λόγους (που θα αναφερθούν πάραυτα) ή εν είδει και χάρη παραδείγματος?

    1. Οι θέσεις στηρίζονται στο τι είθισται να συμβαίνει, δηλαδή το δείγμα των αρσενικών που θα κάνουν το βήμα της πρώτης επικοινωνίας είναι στατιστικώς σημαντικότερο από την αντίστροφη εκδοχή?

    2. Οι θέσεις εν μέρει απηχούν την αποστεωμένη και βασιζόμενη σε αυθαίρετες γενικεύσεις με επίκληση αρχών βιολογικού περιεχομένου αντίληψη πως τα αρσενικά είναι υποχρεωμένα να κάνουν απαρεγκλίτως την πρώτη κίνηση?

    3. Εν είδει και χάρη παραδείγματος, όπως προανεφέρθη (που φυσικά είναι περιττή ως εκδοχή, διότι η επαναληπτικότητα του παραδείγματος υπονοεί την ανάδειξη ενός μοτίβου)
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Βλέπω ότι το ερώτημα απευθύνεται στον @Arioch αλλά θα ήθελα να επιχειρήσω κι εγώ σε κάποια απάντηση.

    Εάν ο λόγος προσέγγισης του χ αρσενικού μέλους ευθύς εξ'αρχής είναι ερωτικός* τότε ναι, υπάρχει ένα μοτίβο ως προς την πρώτη επικοινωνία. Συνήθως τα πρώτα μηνύματα έρχονται από άνδρες, ειδικά παλαιότερα που υπήρχε το chat λάμβανα πολλά μηνύματα και μαζεμένα.
    Προσωπικά τέτοιου τύπου μοτίβα ή στεγανά του τύπου "εάν θέλει, ας με ψάξει" τα γράφω εντελώς, οπότε το πρώτο μήνυμα στον άνθρωπο που τελικά έγινε η σχέση ζωής μου το έστειλα εγώ  


    *όπου ερωτικός δεν αναφέρομαι αποκλειστικά σε quickie sex ή session. Μπορεί να είναι από απλό φλέρτ ή απλώς χαλαρή συζήτηση.
     
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor




    Αρκετά ενδιαφέρουσα απάντηση 
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σε μένα απευθύνεται η ερώτηση;
     
  10. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Για αυτό το αγαπώ αυτο το φόρουμ!!! έχει κάτι μαγικό!!     
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ζητείται η άποψή σου
     
  12. AlexanderV

    AlexanderV Contributor