Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οδηγός για αρχάριους πάνω στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. takis1969

    takis1969 New Member

    Το κειμενο ειναι παρα πολυ κατατοπιστικο. Μπραβο στην ολη προσπαθεια
     
  2. tsou

    tsou New Member

    πολύ ενδιαφέρον ... μπράβο!
     
  3. nnds

    nnds New Member

    πράγματι...αρκετά ενδιαφέρον!!!
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Να κρατησουμε σημειωσεις????????
     
  5. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Κυρία Μιρέλλα....να κρατήσουμε εμείς σημειώσεις να το καταλάβω...αρχάριοι είμαστε...
    να κρατήσετε Εσείς όμως είναι σαν να Σας λένε "έλα παππού να σου δείξω τ'αμπέλια σου"
     
  6. rouan

    rouan New Member

    Πολύ καλό, αναλυτικό και χρήσιμο.
     
  7. ancient crew

    ancient crew New Member

    !!!!!!!!
    μοιαζει με αποσπασμα απο μια υποθετικη βιβλο του Bdsm !!!
     
  8. find_me_out

    find_me_out New Member

    ωραία όλα αυτα που διαβασα ειδικα για μενα που ειμαι αρχαριος. αρκετα κατατοπιστικο κείμενο
     
  9. fivos

    fivos Regular Member

    σαν αρχαριος που ειμαι μπορω να πω 'οτι ο οδηγος ειναι πολυ καλος. Καταρχας καταλαβα τη με ενδιαφερει προς το παρον : Ι σχεση dominant/submissive  
    Τωρα βεβαια πρεπει να δω αμα θα εχω το "θαρος" να πειραματιστω πραγματικα.
    Αληθεια πως θα βρω αυτο το ατομο που θα μου εμπνευσει εμπιστοσυνη αλλα και ενδιαφερον; Που θα με μυησει ;
    Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια.
     
  10. feetlover

    feetlover New Member

    Πολύ καλό άρθρο !!!
     
  11. Frida

    Frida New Member

    Σαν οδηγος για αρχάριους το βρηκα πολυ καλό. Αλλα εχω καποιες αποριες σαν αρχαρια...
    και σαν νεα στο χωρο αυτο δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο του φορουμ για να κανω ερωτησεις.. θα δειξει. ειμαι λιγο χαμενη στις σελιδες. 

    Υπαρχει αντιστοιχος οδηγος για αφεντρες ή κυριες? ισχιουν τα ίδια? και αν υπαρχει αλλος οδηγος που θα μπορουσα να τον δω?

    και μια αλλη απορια που εχω... μια σκλαβα δεν εχει ποτε το δικαιωμα να υποταξει τον αφεντη της?
    Το ρωταω αυτο, γιατι μου αρεσουν οι εναλλαγες και μου φαινεται πολυ βαρετο να εισαι συνεχεια σκλαβος/α 'η αφεντης/ρα..
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Οδηγός για αρχάριους πάνω στο Bdsm


    Αφού τα διάβασες πάντως αυτά, δεν φτιάχνεις και το προφίλ σου, διότι δηλώνεις πως είσαι άντρας σκλάβος (που μάλλον δεν είσαι), και μάλλον, ως φαίνεται, θα έπρεπε να δηλώνεις female switch;