Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Αυτοφοιτοι και οι Αυτοφυτοι. Αυτη ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Alpha Wolf, στις 7 Φεβρουαρίου 2019.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αν το θέτετε έτσι οκ δεκτο .
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η θεματική του φόρουμ ( όπως και οποιουδήποτε άλλου φόρουμ ) είναι πεπερασμένη. Aka μετά από ένα σημείο εξαντλείται.
    Το συγκεκριμένο μη μέρος υπάρχει ήδη εδώ και 13-14 χρόνια? Λογικό είναι οι παλαιότεροι, θέτε λόγω ενθουσιασμού του τότε νέου, θέτε από όρεξη για συζήτηση, να πρόλαβαν αν όχι να την εξαντλήσουν, τουλάχιστον να καλύψουν το μεγαλύτερο της μέρος.
    Ότι είχε απομείνει να διερευνηθεί στα λόγια, μάλλον καλύφτηκε μέχρι να φτάσουμε στο σήμερα ( "παίζει" κι ακόμη πιο πίσω ).

    Τι έμεινε? Η θαρρώ λογική επανάληψη των πιο πιασάρικων θεμάτων. Ένα από δαύτα, είναι το "αληθινό/ψεύτικο" με τις όποιες παραλλαγές και παραφυάδες του, που "προβάλλεται" στις οθόνες με ζηλευτή συχνότητα. Τι θα είχε να δώσει? Κατ' εμέ τίποτε.
    Κάποιοι ( πολλοί, λίγοι, αρκετοί, δεν γνωρίζω το ακριβές ποσοστό και ειλικρινά δεν μ' ενδιαφέρει να το μάθω ) διατηρούν την εντύπωση ( για λίγο καιρό, πολύ καιρό, κάποτε ίσως και να τους ξεκαρφώνεται από την καρκάλα ), ότι επειδή το συγκεκριμένο θα ήταν ένα από κείνα που ονομάζονται μέσα κοινωνικής δικτύωσης, σώνει και ντε θα μαμούσαν/βουδουσούμιαζαν ή και τα δυο μαζί, by default. Και θα γινόταν πάλι σώνει και ντε αυτό βάσει των όποιων ορέξεων τους, δίχως την παραμικρή πιθανότητα οι ορέξεις τους να μην ικανοποιούνταν ποτέ μέχρι κεραίας.

    Τέσπα, κοινότητα αποτελούμενη από άνθρωπες με τόσο διαφορετικές επιδιώξεις και που αφορά τόσο προσωπικά πραγματάκια - άρα, μάλλον δύσκολο να έχει έστω κι έναν ελάχιστο κοινό στόχο -, δεν νοείται. Μι θίνκς.
    Άρα δις, το τι γίνεται εδώ, στα εξωτερικά, ακόμη και στο διάστημα - πάντα κατ' εμέ - έχει καμία σημασία.
    Τι είναι ποιος και πως κάνει τι, μάλλον θα έπρεπε να αφορά μόνο εκείνον, που μαζί του θα είχε πάρε-δώσε και κανέναν άλλον. Αφού μόνο οι 2/3/10 που θα "ακουμπιόντουσαν", θα είχαν και αληθινά κάτι να χωρίσουν/μοιραστούν/μοιράσουν.
    Και σταματώ εδώ γιατί ήδη ξέφυγα με την ακατάσχετη μπουρδολογία.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ πάντως διαφωνώ σε ό,τι αφορά την θεματολογία του φόρουμ και το αν είναι πεπερασμένη ή όχι.
    Υπάρχουν χιλιάδες ενδιαφέροντα θέματα που δεν έχουν ακόμη αναπτυχθεί.
    Ενδεικτικά θα αναφέρω:
    ''T΄είχες Γιάννη; Τ'είχα πάντα''.
    ''Πόσ΄απίδια βάνει ο σάκος;''
    ''Πόσο σεξιστής μπορείς να γίνεις;''
    ''Mαθήματα καφρίλας για καλά παιδιά από ειδικούς του σπορ''
    ''Πρόσβαλε τον συνομιλητή σου με 500 διαφορετικούς τρόπους''
    ''Κοιτάξου στον καθρέφτη σου από την καλή σου γωνία-οδηγίες αυτοθαυμασμού''
    ''Μπουρδολογία για πάντα-η οριστική λύση στην επιχειρηματολογία''
    και άλλα... 

    ΥΓ Mην το γελάτε, κάποια νήματα υπερβαίνουν ακόμη και τα φανταστικά παραπάνω. 
     
  4. lexy

    lexy .ti.va.

    @brenda
    μου έδωσες ιδέα:

    ''Κοιτάξου στον καθρέφτη σου από την καλή σου γωνία-οδηγίες αυτοθαυμασμού''

    Το παίζω στα δάχτυλα το θεματάκι!
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @brenda @lexy

    Τουναντίον...
    9 στις 10 αναρτήσεις και πόστια αυτά υπηρετούν με θαυμαστή συνέπεια και επιμονή..!
    Όπως παντού άλλωστε, από παρεάκια έως το φατσιμπούκι...
    Ουδεμία απολύτως έκπλξις, ούτε καν υποψία έπληξης, έτσι για να λέμε πως παρά λίγο κλπ κλπ...
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Δε με καταλάβατε (νομίζω).

    Το παίζω στα δάχτυλα -το θέμα - επειδή τέεεεεεετοια είμαι!
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    μπορεί να χρειάζεται μια διευκρινιστική διαφοροποίηση εδώ:

    προσέγγιση πρώτη:
    βλέπω την «καλή» μου πλευρά, και ζω μαζί της.
    χωρίς παράδειγμα

    προσέγγιση δεύτερη:
    φαντασιώνομαι (ή αντιγράφω) την «καλή» μου βιτρίνα, και την μοστράρω σε όποιον τσιμπήσει, κουνώντας το δάχτυλο.
    παράδειγμα: είστε επίδοξοι βιαστές κι αμόρφωτοι κι απαίδευτοι και πουτάνες², ενώ εγώ είμαι γλυκός σα λουκουμάς, σπουδαγμένος σε εσπερινό¹ πανεπιστήμιο, και πουτάνα² γιατί, τελικά, είστε σαν τα μούτρα μου.

    καμμιά σχέση μεταξύ τους οι δυο προσεγγίσεις


    1. της εσπερίας
    2. με την κακή έννοια
     
    Last edited: 8 Φεβρουαρίου 2019
  8. Raed

    Raed Dazed

    Ένιωθα την απουσία ενός 3d για το πόσο άσχετοι τελικά είμαστε στην Ελλάδα και πόσο πιο γαμάτοι είναι οι ξένοι, τους οποίους εννοείται αντιγράφουμε (λάθος πάντα) αλλά δεν θα τους φτάσουμε ποτέ. Αυτούς που βουδουσουμιαζονται καλύτερα, εντονότερα και με περισσότερη χάρη. Που το ίντερνετς το έχουν μόνο για το ebanking άντε και καμιά τσόντα βαριά βαριά καμία Πέμπτη βράδυ που θα βρέχει, για να ξεχαρμανιάσουν.
    Που δεν κάνουν κλίκες, παρεάκια και άλλες τέτοιες μικρότητες που αρμόζουν μόνο εδώ σε εμάς. Που τα φόρουμ είναι αστείρευτα με πάντα φρέσκα 3d και δεν απαντάνε σε ποστ προ 12ετιας και βάλε, κάνοντας να γελάνε τους παλαίμαχους κτλ κτλ..

    Και λέω με το στενό μυαλό ενός απαίδευτου ή καλύτερα ημιμαθή noob που το παίζει και καλά υ....αν δεν σε αρέσει ρε μαν μου εδώ..γιατί δεν πας εκεί στα καλύτερα είναι ανάγκη να μας το υπενθυμίζεις και να μας κάνεις να νιώσουμε χειρότερα; Τόσο σαδιστής πχια;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    όχι οι ξένοι γενικώς και αορίστως. οι καθώς πρέπει ξένοι. μην τους μπερδεύουμε με τίποτε ξεβράκωτους.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτό λέει το ποστ? Είσαι σίγουρος?
     
  11. Raed

    Raed Dazed

    Και αυτό λέει... Οκ, διάβασα το 3d σου και έγραψα τη γνώμη μου, σε φόρουμ είμαστε. Δεν ανήκω σε κανένα family, ούτε παρεακι και δεν με νοιάζει καν. Θα σε πω επίσης, ότι δεν ψάχνω ούτε να γαμήσω, ούτε και να μου τον περάσουν. Παράξενο και αυτό, προτιμώ όμως τις καταστάσεις του meatspace μου. Μπήκα εδώ μέσα γιατί είναι το μοναδικό φορουμ στην Ελλάδα που δίνει κάποιες σημαντικές πληροφορίες για το lifestyle. Και έχει αξιόλογους ανθρώπους όπως και μη. Τώρα αυτοί είναι αυτόφοιτοι ή αυτόφυτοι; Το χουν ή μπα;

    Και να ρωτήσω και κάτι άλλο που δεν κατάλαβα: "Σε καμια περιπτωση δεν στρεφομαι εναντιων οποιου και οποιας εχει την αποψη του, αλλα σεβομαι και αυτους που τους γυρνανε τα αντερα (οπως και τα δικα μου), οταν βλεπουν αποψεις απο ανθρωπους που προφσανως δεν θελουν και δεν μπορουν να κατανοησουν και τους πιο βασικους ορους του Ευγενους Αθληματος."
    Δηλαδή με ποιανού τα κριτήρια αυτοί οι άμπαλοι, είναι είναι όντως άμπαλοι και γυρνάει τ'άντερα η αμπαλοσύνη τους; Με των αυτόφοιτων ή των αυτόφυτων ή με αυτά των άλλων που τα έμαθαν έξω και τα αντέγραψαν λάθος;
    Μήπως να κλείσω ένα πριβέ μάθημα στο πανεπιστήμιο του bdsm ή στο KitKat Club μπας και ξεστραβωθώ και μάθω πως είναι τα σωστά δουλικά από ξένους προφέσορες; Θα εκτιμηθεί περισσότερο η γνώμη μου;
    Πέρα από την φτηνή πλάκα, μπορεί να ακούγομαι καυστικός και μαλάκας αλλά βρίσκω κατά κάποιο τρόπο, προσβλητικό το 3d σου και με μια χροιά γκρίνιας. Peace!!
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Καθοδήγηση, mentoring στον αντίποδα της αυτό φοίτησης.
    Κάποιος καποια δείχνει πως γίνεται.
    Αυτοφυτοι μέντορες και μεντιρισσες?
    Πιθανόν. Αλλά μ οποίο δάσκαλο καθησεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις.
    Κι Όπου λαλούν πολλοί '' δάσκαλοι '' αντε να βγάλεις άκρη.

    Η διαπραγματευση, το safeword, η συναίνεση, βασικά και απαράβατα.
    Στάτους κι σχέσεις έρχονται με το χρόνο.

    Πιάνουμε ένα μαστίγιο
    και βαράτε βιολιτζήδες,
    Στο γάμο του καραγκιόζη.