Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Είναι ένα άλυτο πάγιο πρόβλημα αυτό αγαπητέ μου σύνκαυλε, πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ειδικά σε μακροχρόνιες σχέσεις και ακόμη ειδικότερα αν το πόδι της άλλης σε εμπνέει, όχι μόνο η ντουλάπα, αλλά και ο χώρος πάνω και δίπλα από την ντουλάπα και ο χώρος κάτω από το κρεβάτι και ότι έχει απομείνει από χώρο στο πατάρι και γενικά ότι κενό βρεθεί σε ορθογώνιο σχήμα το γεμίζεις με ένα κουτί ωσάν ήταν jenga.

    Προσωπικά θα έλεγα ότι το επάγγελμα του ψυχολόγου είναι μια πολύ ιδιάζουσα κατάσταση. Ωστόσο για ότι αφορά την συζήτηση, δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα στο να αντικαταστήσεις τα θέλω κάποιου με τα θέλω σου ακριβώς επειδή αυτός ο κάποιος είναι μαζί σου επειδή τον ενδιαφέρουν ιδιαίτερα πολύ τα θέλω σου.

    Ίσως είναι κάπως δύσκολο να διατηρήσεις αυτή την κατάσταση για πάρα πολύ μεγάλο διάστημα.

    Δράττοντας την ευκαιρία θα ήθελα να πω ότι χαίρομαι πολύ που σε ξαναβλέπω ενεργό εδώ και εύχομαι να έχει διάρκεια τούτη η επιστροφή σου.
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Το να εχει κάποιος το αποτέλεσμα που θέλει με χειριστικο τρόπο ,δεν είναι επιβολή και σίγουρα δεν είναι κυριαρχία . Συχνά ,είναι ένδειξη αδυναμίας .
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    βασικοι τυποι εκπαιδευσης

    α) εκπαιδευεται πρωτα το Κ σε απολυτως βανιλα τροπους προσεγγισης
    β) βρισκει το υ...
    γ) συνηθως δεν επιβαλλει τιποτα που να μην θελει το υ να κανει
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δράττομαι της ευκαιρίας να πω ότι ειλικρινά δεν καταλαβαίνω αυτή την εμμονή όλων, όχι σε εσάς προσωπικά να επιμένουν να εξηγούν τι δεν είναι κυριαρχία σε έναν άνθρωπο που διευκρίνισε ένα εκατομμύριο φορές ότι δεν είναι κυρίαρχος και δεν τον ενδιαφέρει να είναι, θέλει απλά να πάρει αυτό που θέλει. Τόσο απλά.  
     
  5. sw

    sw

    Και εγω χαιρομαι!
    Αυτο λεγεται παραχωρηση και οχι αντικατασταση.
    Και στις δυο περιπτωσεις (ψυχολογο-Κυριαρχο) προφανως το υ εχει επιλεξει εκουσια την αλλαγη του.
    Η πρωτη παρα την επιστημονικη εξειδικευση στην καλυτερη περιπτωση επηρεαζει.
    Στην δευτερη στην καλυτερη περιπτωση εκβιαζει.
    Η μονη αντικατασταση που μπορει να συμβει ειναι και στις δυο περιπτωσεις του Κ ή του Ψ.
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Γράφω ένα μικρό κείμενο όπου εξηγώ σ αυτόν τον άνθρωπο @Arioch στις πρώτες 3.567 σελίδες τι είναι Κυριαρχία, ακολουθούν 543 σελίδες ανάλυσης γιατί δεν είναι Κυρίαρχος και κλείνω την σύντομη ανάκληση σε μόλις 892 σελιδουλες γιατί κάνει λάθος που δεν θελει να είναι Κυρίαρχος. Στο ένθετο μια σελίδα με τις διευθύνσεις με το καλύτερο παγωτό της Αθήνας, που έχουν και ειδικές δέστρες για σκύλους, για να δένει την καλή του την ώρα που θα απολαμβάνει ηχηρά το παγωτό χωνάκι του και θα στάζει σοκολάτα στη γλώσσα της αλυσοδεμένης.

    Ναι, ναι, ξέρω, off topic και ban 400 μέρες, έχω ανακοινώσει συνάντηση...

    Εδιτ. Φυσικά, με τη συναινεση της όλα αυτά @AuroraBorealis
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2020
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Alpha Wolf δεν αντιλαμβάνομαι τον σκοπό του post σας με το δικό μου κείμενο quotαρισμένο. Ούτε και τον λόγο αναφοράς σας στον @AuroraBorealis . Τι θέλετε να πείτε;
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    υπάρχει το ενδεχόμενο να σας διαφεύγει οτι δεν συζητάμε για τον @Arioch αλλά γιά την εκπαίδευση σκλάβου απ τον κ του.

    το γεγονός οτι μιά περιορισμένη μερίδα συζητητών, συζητούν με τον εαυτόν τους και για τον εαυτόν τους δεν αλλάζει το αντικείμενο της συζήτησης.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ θεωρώ ότι η συζήτηση ήταν γόνιμη, υπό την έννοια πως οι συμμετέχοντες ξεκαθάρισαν τη θέση τους. Το ζητούμενο δεν είναι η συμφωνία άλλα η κατανόηση γιατί ο κάθε x γράφει αυτά που γράφει.

    Από τη δική μου οπτική, αυτή του αποτελέσματος, το πώς χαρακτηρίζεται αυτός που το παίρνει είναι αδιάφορο αν το μόνο που τον ενδιαφέρει το αποτέλεσμα.

    Από την οπτική άλλων αυτό μπορεί να χαρακτηριστεί αδυναμία, χειριστικότητα ή Μπάμπης, in the long scheme of things, nobody really cares.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι αλήθεια, ζητώντας διευκρινίσεις βγήκα off topic.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν αντιλέγω ως προς αυτό. Έχετε δίκιο και ούτε μου διαφεύγει. Απλά θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να ανακυκλώνουμε τα ίδια σε ότι αφορά κάποιον που έχει ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα για τον εαυτό του. Εγώ δεν είδα πουθενά να υποβιβάζει την κυριαρχία. Έδωσε μιαν άλλη οπτική με κίνητρο τον ίδιο και αυτό έχει την ουσία του. Γνώμη μου.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    όχι μπάμπη μου, παρήχθησαν διευκρινίσεις.