Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Raistlin26, στις 15 Ιανουαρίου 2011.

Tags:
  1. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Παρόλο που ουδεμία σχέση έχω με αυτήν την πλευρά του Bdsm που αφορά τις Mistresses , δεν μπορώ παρά να ασχοληθώ με τις διαφορές του Μaster και της Mistress όπως την έχω δεί....
    Ο Αφέντης συνήθως φροντίζει το σώμα της σκλάβας του και τα βασανιστήρια είναι λιγότερο επιπονα και brutal... ενώ υπάρχει έντονα το στοιχείο της ψυσολογικής πίεσης...
    Στις Αφέντρες βλέπω (κυρίως από άπειρα νήματα male slaves κ fem Μ.) μια πιο εξευτελιστική τάση... να τον κάνουν σκουπίδι και σχεδον ποτε καποια ασχολία με την ψυχολογία τους και την ζωή του... Δεν έχω δει ποτέ καποια συζητηση για την δουλειά του, για το πως θα ζει , θα συμπεριφερετε 24/7 κτλ

    μερικά παραδείγματα...

    Mistress σε νήμα: ήρθε σπίτι μου ο σκ. και πήρα τηλεφωνο μια φιλη μου και μιλαγα καθώς του κατουρούσα το στόμα

    Σκλαβος σε νήμα : περασα ολη νύχτα κάνοντας το χαλάκι στις γοβες τις ενώ ετρωγε βραδινό

    και βλέπουμε το δίδυμο Αφεντης-Σκλαβα να μοιραζονται περα απο το κρεβάτι (το εχω απορία... πηδάνε ποτε οι αφεντρες τους σκλάβους? (εννοώ κατά φύση, οχι με στραπον)
    και την ζωή...
    Δεν εχω δει Αφεντη πχ να λεει ...
    "και την έδεσα, και έπαιζα Pro ολη νυχτα και σε καθε goal της έριχνα και μια καρπαζιά ρε δικε μου..."  
     
  2. Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Θέλεις να καταλήξεις κάπου συγκεκριμένα ή μου φαίνεται;
     
  3. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Όχι... Το νήμα είναι καλοπροαίρετο ... απλά θέλω να δω αν συμφωνούν οι Αφέντρες για την καθαρά σαρκικοτερη μορφη του M/s ή υπάρχει μια βαθύτερη αισθηματική διάσταση που δεν έχω βρεί. Εσένα ποια η άποψη σου?
     
  4. Eri

    Eri

    Βασικα δεν εχουν απομεινει πολλες αφεντρες εδω μεσα πλεον, ή τουλαχιστον δεν εχω δει να γραφουν τον τελευταιο καιρο, οποτε μην περιμενεις κ πολλα.....
     
  5. Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Καλώς, απλώς μου δόθηκε η εντύπωση ότι το συμπέρασμα που εξάγεται αβίαστα είναι ότι οι άντρες κυρίαρχοι είναι καλύτεροι άνθρωποι από τις γυναίκες κυρίαρχους.

    Καταρχάς, δεν θεωρώ τα παραδείγματα που παραθέτεις χαρακτηριστικά και αντιπροσωπευτικά. Ενδεχομένως οι γυναίκες κυρίαρχοι να αρέσκονται στο κομμάτι του εξευτελισμού, αλλά δεν πιστεύω ότι δεν φροντίζουν τους σκλάβους τους.
    Σχετικά με το ότι "τα βασανιστήρια είναι λιγότερο επίπονα και brutal", αυτό νομίζω ότι εναπόκειται στην κρίση του καθενός, τι ορίζει ο καθένας (κ ή υ) ως σκληρό όριο κλπ.
    Καφρίλες όπως αυτές που ανέφερες, κατά τη γνώμη μου, κάνουν και οι άντρες και οι γυναίκες. Εξαρτάται από το πόσο σοβαρά παίρνουν τον εαυτό τους πρώτα απ' όλα και μετά το ρόλο τους.
    Θα επανέλθω  

    (ΥΓ: Σε ποιο νήμα υπάρχουν αυτά; )
     
  6. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Δεν εχω δει Αφεντη πχ να λεει ...
    "και την έδεσα, και έπαιζα Pro ολη νυχτα και σε καθε goal της έριχνα και μια καρπαζιά ρε δικε μου..."  [/QUOTE]


    θέλω να σε ευχαριστήσω. Από δω και πέρα σε κάθε αγώνα Become a lengend poυ χάνω θα κάνω κομμάτια το ζωντανό αντί να σπάω τα control του playstation
     
  7. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress



       
    ξέρει κάποιος χώρες που ζητούν ακόμα ανθρακωρύχους????
     
  8. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Xxaxa  
    Πολυ καιρό είχα να σε δω και εδώ και στο #bdsm αγαπητέ 
    Καλώς σε...
     
  9. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress


    Καλώς σε βρήκα  
     
  10. MisstressAmaranth

    MisstressAmaranth Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Συμφωνώ απόλυτα με την sorriso solare.

    Προσωπικά διαφωνώ ακόμα και με τον τίτλο. Δεν αναφέρεις παρά μόνο μια γενικευμένη προσωπική σου άποψη ''Ο Αφέντης συνήθως φροντίζει το σώμα της σκλάβας του και τα βασανιστήρια είναι λιγότερο επιπονα και brutal... ενώ υπάρχει έντονα το στοιχείο της ψυσολογικής πίεσης...
    Στις Αφέντρες βλέπω (κυρίως από άπειρα νήματα male slaves κ fem Μ.) μια πιο εξευτελιστική τάση... να τον κάνουν σκουπίδι και σχεδον ποτε καποια ασχολία με την ψυχολογία τους και την ζωή του... Δεν έχω δει ποτέ καποια συζητηση για την δουλειά του, για το πως θα ζει , θα συμπεριφερετε 24/7 κτλ''.
    Αυτό είναι καθαρά σεξιστικό, μιας και θες να πεις ουσιαστικά, όσο και να προσπαθείς να το συγκαλύψεις (ή ίσως και να μην προσπαθείς) πως οι άντρες Αφέντες είναι ανώτεροι.

    Στο δια ταύτα:
    1) Το ότι εσύ δεν έχεις δει κάποιο ποστ που μάλλον θα περίμενες να δεις, δε σημαίνει πως όλες οι Αφέντρες είναι τα ες-ες.

    2) Οι Αφέντες μπορεί (όπως λες) να μη γράφουν οι ίδιοι λεπτομέρειες, μα και όσα λένε οι σκλάβες τους αποδεικνύουν το ακριβώς αντίθετο απ' αυτό που προσπαθείς να αποδείξεις.

    3) Το πως τη βρίσκει ο καθένας δεν έχει να κάνει με το αν είναι άντρας ή γυναίκα.

    4) Η άσκοπη χρήση του ''άπειρος, -η, -ο'' δεν δίνει κύρος στις δηλώσεις, αντίθετα δείχνει την έλλειψη επιχειρημάτων.

    5) Θα έπρεπε ίσως να περιμένω σεξιστικές δηλώσεις από Αφέντες, αλλά αυτό δε σημαίνει πως τις δέχομαι κιόλας.

    6) Κρατώ επιφυλάξεις, επειδή ως μη-gold member, ίσως δεν έχω πρόσβαση σε νήματα που τυχόν αναφέρεσαι.
     
  11. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

        
     
  12. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress


    Μην διαχωρίζεις τα φύλα , διαχώριζε τις συμπεριφορές , δεν είναι όλοι οι ίδιοι .....

    μην συγκρίνεις με τις επι χρήμασι mistress δεν παιζει το σενάριο φίλε μου .