Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι αρετές του Master

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Δεκεμβρίου 2009.

?

Η σημαντικότερη αρετή ενός Master είναι...

  1. η αξιοπιστία.

    25,0%
  2. η ευφυία.

    13,9%
  3. η συγκρότηση.

    8,3%
  4. η ισχυρή θέληση.

    19,4%
  5. η ενσυναίσθηση.

    30,6%
  6. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ.

    2,8%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Ποια από τις αρετές που παρατίθενται θεωρείτε σημαντικότερη σε έναν Master;

    Διευκρινίσεις:
    Το poll απευθύνεται σε συνομιλητές οποιουδήποτε status.
    Το poll δεν ρωτά ποιά αρετή θεωρείτε σημαντικότερη όλων σε έναν Master, αλλά ποια θεωρείτε σημαντικότερη συγκρινόμενη με τις άλλες που παρατίθενται.
    Η επιλογή "Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ" αναφέρεται στις περιπτώσεις όπου δεν μπορεί κανεις να αξιολογήσει μία εκ αυτών ως σημαντικότερη και θεωρεί δύο ή περισσότερες εξ αυτών εξίσου σημαντικές.
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Ευφυία.
    Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά μπορούν να αναπτυχθούν, αν δεν υπάρχουν.
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Κάποια άλλη μπορεί να είναι σημαντικότερη από τις πέντε που αναφέρονται εδώ, αλλά το poll ρωτάει ποια από τις πέντε αυτές αξιολογείτε ως σημαντικότερη, έναντι των υπόλοιπων τεσσάρων.
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Αποσύρω την απάντηση μου ,
    δεν μπορώ να ‘’παίξω ‘’ το παιχνίδι σου .
    Εγώ παίζω όπως … αισθάνομαι και πιστεύω ,
    εσύ
    παίξε και ζήσε στα πλαίσια σου και
    με όποιους σε συμμερίζονται ,
    εγω ... ειμαι αλλιως .

    Sorry Syrah !
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Μην απολογείσαι αγαπητή anasia, δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή στο poll.
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Η ενσυναισθηση ασφαλως.
     
  7. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Επαυξανω
     
  8. drosoylita

    drosoylita New Member

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Η εφυια νομιζω ειναι η βαση ολων των υπολοιπων.Χωρις αυτη δεν μπορουν ν'αναπτηχθουν/εξελιχθουν οι υπολοιπες.
     
  9. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Μιας που βλέπω ότι οι περισσότεροι υποστηρίζουν την ενσυναίσθηση και την ευφυΐα θα ήθελα να ρωτήσω:
    1) Τι κάνει κάποιον/α να γίνετε-είναι ευφυείς?
    2) Τι κάνει κάποιον/α να γίνετε-είναι ενσυναίσθητος?

    Γνωρίζουμε ότι: Ο μέσος άνθρωπος χρησιμοποιεί ένα ελάχιστο ποσοστό τον δυνατοτήτων του εγκεφάλου του.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Οι αρετές του Master


    Η κληρονομικότητα και το περιβάλλον.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Ως προς το θέμα που συζητάμε, η ενσυναίσθηση έχω τη γνώμη πως είναι το κίνητρο και ο σκοπός της Κυριαρχίας, γιατί από τον σκλάβο αντλεί ο Αφέντης αισθήσεις και συναισθήματα. Όχι ότι δεν έχει δικά του, δεν λέω τέτοιο πράγμα, λέω ότι η ενσυναίσθηση είναι η χαρακτηριστική "αρετή" γιατί αυτή κάνει τον Κυρίαρχο.

    Η εξυπνάδα είναι διότι αλλιώς δεν γίνεται τίποτα, αν δεν έχει κρίση, μνήμη και αντίληψη ο Αφέντης και αν δεν τις χρησιμοποιεί, απλά δεν του κάθεται σκλάβα να τη σκλαβώσει και να την ευχαριστηθεί.
     
  12. Απάντηση: Οι αρετές του Master

    Eπέλεξα και εώ την αξιοπιστία. Δεν επέλεξα την ευφυία ασφαλώς, διότι θα το δούν όλοι αυτοί που δηλώνουν Μ και θα νομίζουν πως είναι ακόμη πιο έξυπνοι από όσο ήδη νομίζουν...χεχε
    Για να σοβαρευτώ τώρα. Θεωρώ σαφέστατα τη λογική και τη δύναμη να πειθαρχει στη ζωή του, από τις σημαντικές αρετές.
    Εδώ επέλεξα την αξιοπιστία. Επειδή καταρχήν αυτό περικλείει σαφέστατα και την εξυπνάδα κατα την άποψη μου λόγω του ότι θεωρώ αδύνατον ένας κουτός άνθρωπος να μπορεί να είναι αξιόπιστος.
    Ένας αξιόπιστος Κυρίαρχος όμως δε μπορεί παρά να είναι αφοπλιστικός. Δύσκολο και αυτό...