Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι διαφορές μιας/ ενός υποτακτικής/ου από μία/ έναν σκλάβο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 3 Ιουνίου 2019.

  1. Max21

    Max21 Regular Member

    Το αισθάνομαι συνεχόμενα όσο ανταλλάζουμε απόψεις.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Η ζωή μου όλη  
     
  3. Max21

    Max21 Regular Member

    αν εξαιρέσεις κάποια μαθηματάκια στο πρώτο έτος, δεν έχω ασχοληθεί  
     
  4. Max21

    Max21 Regular Member

    Πάντως δεν ήθελα να σας κάνω να νιώσετε επίθεση απο μέρος μου. Το διευκρινίζω.
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σας έπεσε μια νηπιακή προσπάθεια χειριστικότητας, δεν το αφήνετε καλύτερα;  
     
  6. Max21

    Max21 Regular Member

    ????
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @Max21
    Θα προσπαθήσω να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοούν, με μεγάλη πιθανότητα να χλευαστώ ή να κάνω λάθος. Ένα άτομο το οποίο έχει την ψυχοσύνθεση του σκλάβου μέσα του, δεν το ευχαριστεί να τρώει ότι θέλει το ίδιο, να ντύνεται όπως θέλει το ίδιο, να παίρνει αποφάσεις μόνο του κ ο κ. Όταν είναι μόνο του λοιπόν όλα αυτά το πνίγουν, το κάνουν να νιώθει άσχημα και άρα δεν έχει το ευ ζην όπως το θέτεις. Όταν βρει ένα άλλο άτομο το οποίο το αποδέχεται όπως είναι, που δέχεται να αναλάβει και την δική του ζωή, ένα άτομο που το ορίζει, είναι ευτυχισμένο, είναι χαρούμενο και δεν σκέφτεται καν να βάλει όρια καθώς αυτό που ζει τείνει προς το ιδανικό για το ίδιο. Το μόνο που το νοιάζει είναι να κρατάει ευτυχισμένο το Μ υπακούοντας το και υπηρετώντας το, να μην χάσει το Μ του, καθώς θα είναι και πάλι δυστυχισμένο. Γι'αυτό και σου θέτουν ερωτήματα όπως "ποιος ορίζει το ευ ζην" , γι' αυτό και σου λένε προσπάθησε να βγεις από ότι έχεις στο δικό σου μυαλό και να κατανοήσεις. Ίσως σου είναι δύσκολο να δεχτείς ότι υπάρχουν άτομα με τέτοιες ανάγκες και ψυχολογία αλλά μην μπεις σε διαδικασία να τα κρίνεις και να τα κατακρίνεις (πόσω μάλλον να τα χαρακτηρίσεις ψυχολογικά άρρωστα) όπως δεν πιστεύω να σου αρέσει και εσένα να σε κρίνουν και να σε κατακρίνουν για τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις, για τα είδη των σχέσεων που σου αρέσουν κλπ κλπ.
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ιδέα δεν είχα, ο κουτεντές
    είπα να μπλέξω με D/s.
    Τι κι αν μου λέγαν: "Είσαι Top"
    Το έριχνα στο σορολόπ.

    Μα όταν στην σχέση μου ήρθε μπόρα,
    μπήκα και έγραφα στα fora.
    Για να μην βγει πως είμαι λάθος,
    είπα με στόμφο και με πάθος
    πως έφταιγαν οι ορισμοί τους,
    οι θεωρίες κι οι στοχασμοί τους.

    Μα, δεν μπορεί να φταίω εγώ.
    Ξέρω πως ΕΝΑ είν´ το σωστό:
    Το δκό μου το BDSM!!!
    Όλα τα άλλα είναι... εξτρέμ!
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στον Β' Π.Π τα φαντάρια και του Άξονα και των Συμμάχων την Λιλή Μαρλέν τραγουδούσανε...
    Πιο παλιά ήταν ο δικός τους θεός εναντίον του θεού των άλλωνε...
    Σε κάθε περίπτωση οι οπαδοί πληρούν ιδανικά τις προδιαγραφές βιομάζας για πάσα χρήση...
    Κι εξακολουθεί να παραμένει μη ερμηνεύσιμο γιατί πάντα το μακελειό θέλει την μουσική του...
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν ξερω αν εκει στον Β Π.Π. ειχανε τα φανταρια bdsm, ή ταλαιπωραγανε τη φουχτα τους, απ το πρωι σπαω το κεφαλι μου, αν η Λιλυ Μαρλεν ήτανε σκλαβα ή υποτακτικη. Ισως, αμα αποκωδικοποιησουμε το υ στο Λιλυ και το Μ στο Μαρλεν να βγαλουμε καμια ακρη.

    Μεχρι τοτε, μπορουμε να πεταξουμε στο θεμα και τον περιοδικο πινακα των στοιχειων και τους μυθους των ιθαγενων του νοτιου βορνεο.
    Ολα σχετικα ειναι σ αυτη τη ζωη.

    Πως το λενε το φαινομενο, ποτε να μην δινεις μια σαφη απαντηση κι ολο να μπλεκεις κι αλλο, κι αλλο κι αλλο θεμα?
     
    Last edited: 4 Ιουνίου 2019
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εγώ καταλαβαίνω ότι το D/s είναι το mortal kompat και το M/s είναι το mortal kompat annihilation, κατίσχυση!
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εγω ξερω οτι αμα πεταξεις ενα κυβο ζαχαρης σε μια λιμνη, το νερο της παλι μουργα θα μυριζει.
    Να ριξω και τσιτατο απο Ηλεκτρα του Σοφοκλη, να δειξω ποσο μορφωμενος ειμαι ή φτανει ενας αχταρμας σκεψεων με απροσδιοριστη συνδεση?