Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι παλιές αγάπες???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 16 Δεκεμβρίου 2007.

  1. doulos

    doulos Regular Member

    Προς υποτακτικοές/ους και τα Αφεντικά τους. Σας έχει συμβεί να υπηρετείτε κάποιον Κυρίαρχο αλλά το ίδιο διάστημα να βρίσκετε μέσα Σας κάποιο άλλο πρόσωπο το οποίο λατρέψατε και η σκιά του να είναι ακόμα βαριά στην ψυχή και στην καρδιά Σας. Να υπηρετείτε δηλαδή κάποιον αλλά να τρέφετε αισθήματα υποταγής για κάποιον άλλο άνθρωπο. έχετε το σθένος και την ειλικρίνεια να το συζητήσετε με την Αφέντρα ή τον Αφέντη σας? Πώς θα αντιμετώπιζαν οι Κυρίαρχοι μια τέτοια περίσταση? Τι ερώτημα μπορεί να τεθεί και αντίστροφα, να είνια ο Κυρίαρχος δηλαδή το πρόσωπο που να σκέφτεται κάποιον άλλο υποτακτικό.
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Οι παλιές αγάπες???

    στη δική μου ψυχοσύνθεση ισχύει το "once His slave, always His slave" με την έννοια πως η υποταγή δεν είναι ένας διακόπτης που όποτε θέλουμε τον σηκώνουμε και όποτε θέλουμε τον κατεβάζουμε... άπαξ και Κάποιος με έχει υποτάξει, Του παραμένω υποταγμένη εσαεί... αυτό που αλλάζει είναι πως πλέον δεν Του ανήκω... εξακολουθεί να έχει υψηλή σημαντικότητα για μένα, αλλά δεν είναι Ο Σημαντικός Άλλος της ζωής μου



    εξαιρετικό θέμα  
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ναι, υπηρξε καποιος και το εχω αναφερει σε αλλο νημα.
    Και ναι, εαν ο σκλαβος μου ειχε μια "κρυφη αγαπη" προς καποιαν αλλη προηγουμενη ισως Αφεντρα, ευχαριστως θα το συζητουσα μαζι του, θα προσπαθουσα να τον ανακουφισω κανοντας τον να το "βγαλει" απο μεσα του, να μοιραστει το προβλημα του, να μιλησει για αυτο.
    Ειναι αδικο και παραλογο νομιζω να υπηρετει καποιαν , αλλα στο προσωπο της να φαντασιωνεται καποιαν αλλην.
     
  4. naida

    naida Regular Member

    Re: Απάντηση: Οι παλιές αγάπες???

    Θα συμφωνήσω με τη sapfw  
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Παντα υπαρχουν οι λεγομενες "αδυναμιες" ακομα και αν μια τετοια σχεση εχει τελειωσει.Σιγουρα ολοι οι Κυριαρχοι και οι υποτακτικοι θα θυμουνται σαν γλυκια αναμνηση καποιον πρωην.Αυτο δεν σημαινει οτι ανηκουν εκει ομως.
     
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Με εμπιστοσύνη στον εαυτό Του και στο πρόσωπο της υποτακτικής που αποδεικνύει έμπρακτα πως (θέλει να) ανήκει σε Εκείνον. Μια "σκιά" δεν είναι αρκετή για να κλονίσει τα θεμέλια μιας σχέσης D/s ή M/s.
     
  7. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    συμφωνω απολυτα!
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ανήκουν σε Αυτόν που αποδέχτηκε την ευθύνη της ιδιοκτησίας τους. Του ανήκουν μέχρι Αυτός να πατήσει το κουμπάκι του release (στην περίπτωση που η σχέση βλάπτει το υποτακτικό άτομο ή έχει πάψει να λειτουργεί ως σχέση Κυριαρχίας ο Κυρίαρχος θα πρέπει να του δώσει το release). Ή μέχρι να αποχωρήσει το υποτακτικό άτομο από την σχέση εφόσον κρίνει ότι δεν υφίσταται ουσιαστικός λόγος συνέχισής της.

    Συμφωνώ με την Sapfw. Έτσι μάλλον θα πρέπει να είναι, αν και δεν έχω μεγάλη προσωπική πείρα.

    Θεωρώ τον τίτλο του νήματος άστοχο.
     
  9. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Για μενα, δυστυχως οι παλιες αγαπες ηταν αγαπες που επρεπε να τελοιοσουν γιατι ειτε δεν ηταν αληθινες και τημιες, ητε δεν μπορεσαν να εβδοκιμισουν. Οποτε, δεν μπορω να πω οτι κρυβω μια παλια αγαπη που θα μπορουσε να επισκιασει μια καινουργια, καλη και ηγιη σχεση. (again, sorry for the spelling)

    Ελπιζω πως αν και οταν επιτελους βρω αυτην την πολυποθητη σχεση, τιποτε δεν θα μπορει να συγκριθει μαζι της.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    η ελπιδα πεθαινει τελευταια!
     
  11. sw

    sw

    To ιδιο νοιωθω και μας ευχομαι και εγω!  
     
  12. sw

    sw

    ...για την ακριβεια, θα ελεγα πως δεν πεθαινει ποτε, μια και ο θανατος της επεται του δικου μας και δεν
    πιπτει στην αντιληψη μας!!!