Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος facesittingfanatic, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Εξεψαρωσάμαν, ψάρακλα;
    Α ρε, Κύπρος, στους καταδρομείς, σου χρειαζόταν .....
     
  2. imagine

    imagine Regular Member

    Η πραγματικη μου ζωη Emma ειναι μια υγειης D/s σχεση. Ξερω τι γινετε παραεξω, οσο υπαρχουν θυματα θα υπαρχουν και εκμεταλευτες. Προσφορα και ζητηση.
     
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Βρε που εισασταν κρυμενοι εσεις τοσο καιρο? Κρατηστε μου το επομενο εξαμηνο ελευθερο. Θα σας χρειαστω αμφοτερους. Οι διακοπες στη Ελβετια στοιχιζουν και ενας δε θα τα βγαλει περα μονος του. Μην ανησυχειτε ομως. Θα σας ξεφτυλιζω τηλεγραφικως. 
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μην είσαι τόσο σκληροπυρηνικός. Η Αφέντρα και ο σκλάβος είναι άνθρωποι και έχουν ανάγκη και την ξεκούραση και όλα τα άλλα. Από την άλλη, το να υπηρετείς δεν είναι μια μηχανική διαδικασία (όπως την περιγράφεις εσύ) αλλά μια πενυματική, δηλαδή υπηρετείς όταν πρέπει και Αυτή ξέρει πότε είναιαυτό το "όταν πρέπει". Αν δεν υπάρχει αυτή η σχέση, τότε δεν υπάρχει ούτε σχέση bdsm.
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Δεν ξέρω αν έχουν τα πάντα. Μπελά στο κεφάλι τους με τους σκλάβους έχουν πάντως.
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Απάντηση: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα


    Αυτό να λέγεται. Και μεγάλο μάλιστα. Το ίδιος όμως ισχύει και στους Αφέντες.
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Επιπροσθέτως, θα ήθελα να συμπληρώσω ότι αυτό το "πραγματικές" είναι πολύ σχετικό. Αυτό που είναι πραγματικό για εμένα, για άλλους δεν είναι. Είναι πολύ σχετικό.
     
  8. doulos

    doulos Regular Member

    νομίζω το ιδανικό είναι η Αφέντρα να δουλεύει και ο υποτακτικός Της να Τη στηρίζει, να Την υπηρετεί και να Την απαλλάσσει από όλες τις διαδικαστικές δουλειές στον επαγγελματικό και προσωπικό τομέα για να γίνει επιτυχημένη και αξιοθαύμαστη. Να Της δίνει δύναμη με την ταπεινωσύνη του και τη λατρεία στο πρόσωπό Της. Ιδανικό θα ήταν να σχετίζεται κάπως με το επαγγελμά Της και να Της προσφέρει με δουλικότητα τις ιδεές του αν είναι ικανός και τις υπηρεσίες του κάνοντας τα θελήματα. Πιστεύω ότι ο πραγματικός σκλάβος, αυτός που αγαπάει πραγματικά την Αφέντρα του, θέλει να Τη δει δυνατή, επιτυχημένη, να ακτινοβολεί χαρά και επιτυχία. Ο πραγματικός σκλάβος βρίσκει την ευτυχία στο να βρίσκεται ταπεινός κοντά σε μια γυναίκα που τη βλέπει Ανώτερή του. Ο πραγματικός σκλάβος κάνει την καρδιά και την ψυχή του βάθρο για να πατήσει στη ζωή η Αφέντρα του. Υπο αυτή την έννοια, ναι οι πραγματικές Αφέντρες πρέπει να έχουν τα πάντα.
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Μα ποση δουλικοτητα μπορει ν'αντεξει μια γυναικα? Ηρεμηστε καλε!!
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Κι εγώ, ο ηλίθιος πληρώνω οικιακή βοηθό. Γιατί δεν ντύνομαι Γυναίκα;
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Οι πραγματικές ΑΦΕΝΤΡΕΣ πρέπει να έχουν τα πάντα

    Κι εγω που δηλωνω γυναικα, παλι οικιακη βοηθο πληρωνω. Ειναι πιο ξεκουραστο. 
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Το ξερω οτι εκτιμας την ποιοτητα.