Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι συχνότεροι μύθοι του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Αυγούστου 2016.

  1. Domsad

    Domsad Regular Member

    Ειπώθηκε και από άλλους στο νήμα απλά το επαναλαμβάνω έτσι για την έμφαση:
    Σ' εμάς που αρέσουν τα αρσενικά υ είναι απόλυτα δεδομένο σε πάρα πολλούς πως ο Κ είναι ο πηδήκουλας και το υ η υποδοχή.
    Σε ένα τεράστιο ποσοστό το θέμα του BDSM είναι πού θα μπει το πουλί.
     
  2. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Ότι όλα πάντα λειτουργουν βάση κανόνων κ πλαισίου
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ρόλους έχουν τα roleplay. Το BDSM έχει θέσεις.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Fixed
    Αν το θέμα του BDSM ήταν που θα μπει το πουλί τότε όλες οι σεξουαλικές σχέσεις θα εντάσσονταν εκεί.
     
  5. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Εννοώ ένα στυλ που βγαίνει κάπως στην ατμόσφαιρα ότι επειδή έτσι άρα έτσι. Μπορεί όμως και να μην καταλαβαίνω καλά.
     
  6. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Πιστεύω ότι σε κάθε σύστημα υπάρχουν κάποια στάνταρντς που οφείλουν να μην παρακάμπτονται και ουσιαστικά να υπάρχει μια λειτουργία εντός κανόνων αλλιώς δεν υπάρχει ασφάλεια και ομαλή διεξαγωγή.
    Καταλαβαίνεις τι μπορεί να γίνει αν αφεθούν τα πάντα ρευστά.
     
  7. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Εννοείται ότι κάνεις δεν τα θέλει ρευστά γι αυτό λέω πάντα για ν δείξω ότι απλά κάποιες φορές δεν γίνετε να είναι κ απόλυτα
    Οποίος ισχυρίζεται ότι πάντα έχει ακολουθήσει πίστα κ απόλυτα, τους κανόνες λέει απλά ψέματα
     
  8. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Συμφωνώ. Ήθελα απλά να το επιβεβαιώσεις γιατί με ηδονίζει ότι όλοι (και δεν μιλάω για εδώ) προσποιούνται τους σωστούς σε όλα αλλά ουσιαστικά παίζει σε απίστευτο βαθμό η τρίπλα.
     
    Last edited by a moderator: 25 Μαϊου 2021
  9. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Κοίτα υπάρχουν πλαίσια που όντως άμα ξεφύγεις μιλάμε για άλλο πράγμα αλλά κ πάλι η ερμηνεία τους, από τον καθένα είναι λίγο υποκειμενική όταν έχεις Ν κάνεις μ διαφορετικούς ανθρώπους εξωτερικούς παράγοντες συναισθήματα το να πιστεύεις ότι θα καταφερεις να το πας όλο το έργο πάντα σωστά είναι αστείο πόσο μάλλον να το ισχυρίζεσαι. Από την άλλη δεν θέλω ν είμαι ποτέ απόλυτος πιθανόν μερικοί ν το έχουν καταφέρει κ χαίρομαι γ αυτός αλλά όταν μιλάμε για 5 περιπτώσεις στις 1000 τι να λέμε
     
  10. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Έτσι! Τι να το κάνεις 5 στους 1000; κι όταν μάλιστα οι υπολοιποι 995 λυσσάνε να τους βλέπουν σαν τους 5; τελοσπάντων...
     
  11. bluesky

    bluesky Regular Member

    Αυτό που έχω ακούσει αρκετές φορές ειναι αν χρειάζομαι βοήθεια.Επισης οι περισσότερες φίλες μου αναρωτιουνται αν έχω κάποιο πρόβλημα ώστε να μου αρέσει να με ελέγχουν και να με χρησιμοποιούν όπως θέλουν. Ειδικά όταν τους λέω πως από αυτό αντλώ χαρά και ικανοποίηση..Παθαίνουν σοκ!
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Όταν το θέμα είναι που θα μπει το πουλί, δε μιλάμε για bdsm, αλλά για vanillosex ενδεδυμενο με bdsm προβεια, είτε εκ σοβαρου λάθους των πρωταγωνιστων, είτε εξ αδυναμίας των πρωταγωνιστων να βάλουν πουλι στο vanilla κόσμο, με αποτέλεσμα να καταφεύγουν στον bdsm κόσμο, μπας και πηδηξουν.