Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ονόματα που Σ/σας εμπνέουν

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sempre_Staccato, στις 5 Ιουνίου 2005.

  1. Eri

    Eri

    camera obscura respect....  
     
  2. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Ονόματα που Σ/σας εμπνέουν

    Τανια με εμπνεει πολυ για Mistress
     
  3. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Αγγελική: Ούτε ψύλλος στον κόρφο σας. Είναι ποτέ δυνατόν μια Αγγελική να έχει κρεατοελιά στη μύτη και κύφωση; Φυσικά και όχι. Μια Αγγελική επιβάλλεται να είναι αμετάκλητα όμορφη, αλλιώς το όνομά της λειτουργεί σαν ένας σκληρότατος σαρκασμός, κατά τα ήθη πλείστων ευφημισμών. Άρα η Αγγελική παιδιόθεν μπαίνει στην ανάγκη να σταθεί αντάξια του ονόματός της. Βασικό της μόττο είναι: «δεν θα γίνω τίποτα λιγότερο από τις προσδοκίες τους». Βασανιστικό δεν βρίσκετε; Εκ πρώτης όψεως λοιπόν, μια Αγγελική είναι πλασμένη για sub καθώς η παραπάνω αρχή εύκολα μετατρέπεται σε «η ανάγκη σου είναι και δική μου ανάγκη». Τα φαινόμενα όμως απατούν. Ας πάρουμε ως υπόθεση εργασίας μιαν Αγγελική που έχει μια αδελφή που τη λένε Αφροδίτη. Εδώ μιλάμε για το σχήμα «τα καλά κορίτσια πάνε στον παράδεισο ενώ τα κακά πάνε παντού». Κι όσο η Αφροδίτη αλωνίζει, τόσο η Αγγελική φρικάρει. Κάποια στιγμή κάτι παίρνει το μάτι της για εκπεσόντες αγγέλους και μπαίνει στον πειρασμό να σκεφτεί ότι η μεγαλύτερη πρόκληση είναι να γίνεις αυτό για το οποίο δεν προορίζεσαι. Εξ ου και θα θεωρούσα μιαν Αγγελική, δυνάμει αυθεντική Domme, ήγουν «αυτοδημιούργητη». Ξανασκεφτείτε το λοιπόν! Όσο δε για το Angelique, ομολογώ ότι ηχεί δεόντως κολασμένο, diabolique μπορώ να πω. Η γαλλική έχει την μυστήρια ικανότητα να μετατρέπει σε kinky αισθησιασμό ακόμα και τη φράση: «σας παρακαλώ, μου περνάτε το βούτυρο;» Άσχετα – σχετικά, θυμήθηκα τώρα την τηλεοπτική σειρά Nikita, όπου ο ωραίος, αδίστακτος, ψυχρός αλλά και βαθύτατα ερωτευμένος «προϊστάμενος» της Nikita, όταν της τηλεφωνεί για να την καλέσει σε κάποια νέα αποστολή, το πρώτο που της λέει είναι το συνθηματικό της όνομα: «Josephine». Αν πετύχετε τη σειρά, πέρα από τη θεϊκή πρωταγωνίστρια και το δεόντως bdsm σενάριο, αξίζει να την δείτε μόνο και μόνο για τον τρόπο με τον οποίο προφέρεται αυτό το Josephine: διεγερμένος και διεγερτικός, επιτακτικός, απεγνωσμένος, συμπυκνωμένος όσο πάει. Αριστουργηματικό παράδειγμα για το τι μπορεί να κρύβει μία και μόνη λέξη...

    soutzoukakia: μα εσείς λοιπόν είστε μια ονειρεμένη υποτακτική, εφόσον διαθέτετε μια τόσο ανεπτυγμένη ικανότητα για ενδοβολή. Τα σέβη μου!
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δηλαδη αμα εισαι στην Ελλαδα και σε λενε Αγγελικη καθεσαι και τις τρως .. αμα πας Αμερικα γινεσαι Αντζελινα (Τζολι) γαμας και δερνεις και αμα μεινεις Πινδο σε λενε Αγγελω και ραβεις καλτσες ... το μαγικο διαβατηριο που αλαζει το στατους .... εισαι σπιτι ? ΑΑΑ!!! σταθερο ... εισαι στο δρομο ΑΑΑΑ!!! κινητο ....  
     
  5. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Θα το ξανα πω... απολαυστικοτατη!!!!!! τολμω να πω πως επαθα με την αναλυση!!!!

    Τα σεβη μου!
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αγαπητή μικρή κρυφή camera, το Δώρο του Θεού πώς σας φαίνεται; Ας παίξουμε.  
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Αχ ζηλεψα.!!!!!

    Καλα να παθω που δεν τ ανοιγω ολα τα νηματα..χανω διαμαντακια..

    Σκοτεινε θαλαμε θελω κι εγω σα δωρο σημερα στη γιορτη μου να μου πειτε "ποια ειμαι-επιτελους"
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ....ουτε και το Γιακουμης σαν εραστης λεει πολλα ... σαν γιατρος του παει καλυτερα (Γιαγκουμπ) .....
    .... φοβου τους Δαναους .... και δωρα φεροντες ... Δωρα ....   .....
    Περα απο το αστειο ομως , πιστευω οτι ειναι αδυνατο να συνδοιασεις καποιο ονομα με ενα συγκεκριμενο χαρακτηριστικο .... ισως αν ησουν Ινδιανος ... αλλα και παλι τοτε το ονομα σου θα ηταν μοναδικο .... ειναι κατι που σου το δινουν οι αλλοι ... δια βιας μαλιστα ... αν σκεφτει κανεις οτι το λαμβανουμε με μπολικο κλαμα ....
    Τι να λεει οτι ταριαζει η Αφροδυτη με την ομορφια οταν εχει διπλα της μια συνηθισμενη Μαρια με 2,5 μετρα ποδι .... κακα τα ψεμματα ... και το "Σακης" ακουγεται σαν βραστα κολοκυθακια αλλα οι κοιλιακοι και το χαμογελο του δικους μας Ρουβα δεν παιζονται ....
    Βλεπετε ολα ειναι θεμα αριθμων και εξισωσεων που συμβαινουν σε μια αλλη διασταση αλλα κατα περιεργο τροπο μας επιρεαζουν εδω στην γη ..... σαν μυστικοι κωδικες που ενεργοποιουν εσωτερικες μας παραγωγες χημικων .....
    Και οσο κανεις δεν προκειται να αποριψει ενα ραντεβου με μια Χαρικλεια ή εναν Παρασκευα ... τοτε η συνδεση ονοματων και χαρακτηρων θα ειναι απλα σκορπιες σελιδες διχως νοημα τακτοποιησεις τους , μεσα στην φαντασια μας ......
     
  9. Olympos

    Olympos Regular Member

    camera_obscura, απολαυστικες οι αναλύσεις σου. Εδωσες ζωή σε ενα νήμα που ¨κοιμόταν¨ εδω και καιρο. Θάθελα να δω και άλλες, αλλωστε οι πηγές σου (και το πνεύμα σου) δείχνουν ανεξάντλητες  

    Να περνας καλα
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Παντως με Παρασκευά, ραντεβου δε βγαινω πάει και τέλειωσε  
     
  11. Olympos

    Olympos Regular Member

    Με τον Robinson (η Ροβινσώνα)?   
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    Που να ναυαγω τωρα.. εξαλλου δε θα με χρειαζοταν, εκεινος βρηκε τον παρασκευα του