Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 21 Μαρτίου 2011.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κ

    @Arioch, ή εύα στον παράδεισο έφαγε το μήλο γιατί της άρεσε και όχι γιατί την εξαπάτησε ο όφις... 

    Ότι και να γίνεται σε μια σχέση από το πιο απλό μέχρι το πιο ακραίο γίνεται γιατί αρέσει και στους δύο, αν γίνεται κάτι χωρίς να αρέσει σε έναν από τους δύο επί συνεχούς βάσεως η σχέση έχει πάει περίπατο... Κανένας άνθρωπος, bdsmers (ασχέτου status), βανίλλας, σοκολάτας κ.λ.π. δεν θα κάτσει κάπου όταν δεν περνάει καλά, φυσικά όπως ερμηνεύει το "καλά" ο καθένας μας και ειδικά στον χώρο του bdsm.

    Τα άλλα που διαβάζω εδώ ότι η σκλάβα ότι και να της κάνει ο αφέντης της δεν αντιδρά και κάνει πάντα ότι της πει ασχέτως αν περνάει καλά ή όχι μαζί του, είναι για αυτούς που όντας ενήλικοι πιστεύουν ακόμα ότι υπάρχει Άγιος Βασίλης που φέρνει δώρα...Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά είναι σπάνιες.

    Την καλημέρα μου!
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2011
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Οπτική Γωνία Κ

    ...μα γιατι να αντικειμενικοποιησουμε την καβλα;
    ...αμα θελει η "νυφη" κι ο "γαμπρος"...


    Γι:nod:ργος;
     
  3. DRKN

    DRKN Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κ

    τι ειναι αυτο; οι ᾽᾽φακελοι᾽᾽της Δωρας ; λολ
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Οπτική Γωνία Κ

    Ειπώθηκε απόλυτα σοβαρά, αλλά μην ξεχνάς ότι ειπώθηκε σε σκλάβα (κι εγώ σε αυτό το πνεύμα το καταθέτω εδώ, δεν θα έλεγα ποτέ τέτοια πράγματα στο φόρουμ φιλοσοφίας όπου είμαι μέλος). Δηλαδή ειπώθηκε σε γυναίκα που αποζητά την γαλήνη μέσα από κάποιες διαδικασίες πολύ απομακρυσμένες από όλα όσα δίνουν γαλήνη στις υπόλοιπες γυναίκες. Ένιωθα αποσυντονισμένη μία μέρα, ήμουν ήδη στη διαδικασία ανεύρεσης συντρόφου για αρκετούς μήνες μετά το release μου και δεν είχα μπορέσει να κάνω παρά 2 σύντομες σχέσεις (τρίμηνες) ως bottom. Δεν μπορούσα να συμμαζέψω τις σκέψεις μου και είχα έντονο αρνητισμό. Έκανα την άσκηση περισσότερο ως πείραμα στην αρχή. Λειτούργησε ρολόι.

    Προσωπικά εφαρμόζω αυτή την άσκηση ακόμη και τώρα που ο συγκεκριμένος Μέντορας που μου την έμαθε έχει εκλείψει. Με ανακουφίζει ειλικρινά και με βοηθάει να συνεχίσω την ημέρα μου.

    Υποσημείωση: καμία από τις πρακτικές που εφαρμόζω στην ζωή μου - κι εγώ και αρκετές άλλες lifestylers - δεν μπορεί να λειτουργήσει σε γυναίκες που δεν νιώθουν αυτή την ανάγκη. Είδα κι έπαθα να τα εξηγήσω σε δύο πολύ καλές μου φίλες, μορφωμένες και ανοιχτόμυαλες. Φευ! Δεν γίνεται τίποτα. Ο βανίλας είναι βανίλας. Δεν κάνω πλέον παρέα με τις φίλες μου, γιατί κατάλαβα ότι μετά την αρχική θυμηδία τους, σχετικά με το τί είμαι και πώς ζω, άρχισε ένα εντελώς σκουλικιάρικο συναίσθημα που δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Νομίζω πως με θεωρούσαν...βρώμικη. Με...περιφρονούσαν. Κάτι τέτοιο. Δεν μπόρεσα να το αντέξω και αποχώρησα από την φιλία μου με τις κοπέλες αυτές.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    @Dora.
    Δε γέλασα με εσένα. Με την τεχνική γέλασα. Μιας και διαλογισμός και οι διάφορες σωματικές και πνευματικές τεχνικές μού είναι ιδιαίτερα οικείες, μου είναι λίγο δύσκολο να 'χαψω' οτι μια τέτοια στάση σώματος, που μπερδεύει κακότεχνα το βδσμ με τη γιόγκα και το διαλογισμό μπορεί να απευθύνεται από σοβαρά χείλη. Το δικό σου κομμάτι και η ανάγκη σου μου είναι απολύτως κατανοητή. Αλλά αυτή είνια η δική μου ματιά πάνω στα λόγια αυτού του Κ.
     
  6. Re: Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Μα γιατί elfcat μου; Αυτός ο Κ μπορεί να ειναι ο γκουρού μαχαρίς αφέντης.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Οπτική Γωνία Κ

    elfcat και cornilios,

    Οι στάσεις διαθεσιμότητας αποτελούν καθημερινότητα για μία σκλάβα σε σχέση. Ποτέ δεν αναρωτήθηκα αν φαίνομαι γελοία όταν παίρνω την εντολή να ανοίξω τις τρύπες μου και να περιμένω επ' αόριστον. Ούτε γνωρίζω εκ των προτέρων το χρονικό διάστημα αναμονής.

    Η άσκηση βοηθάει στην εμπέδωση του τρόπου με τον οποίο πολύ συχνά απαιτείται από την σκλάβα να είναι διαθέσιμη. Είτε βαριέται, είτε κρυώνει, είτε πονάνε τα γόνατά της, είτε ο Αφέντης της στέκεται από πάνω της και σχολιάζει το κορμί της μαζί με κάποιον φίλο του, η στάση τηρείται. Η άσκηση αυτή ασφαλώς δεν έχει σχέση με γιόγκα και διαλογισμό αλλά με κάτι που βρίσκεται πολύ κοντά στον πυρήνα του slavery (διαθεσιμότητα προς χρήση). Γι αυτό η στάση και γι αυτό η συνοδεύουσα σκέψη, "τί σημαίνει να είσαι σκλάβα".
     
  8. Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Αν ποτέ μπλέξεις με κανέναν τραμπούκο που το παίζει Κυρίαρχος, και σου κάνει πράγματα που δεν σου αρέσουν, σήκω επιτόπου, κοίταξέ τον στα μάτια, όπως κοιτάω εγώ εσένα, και πες του σοβαρά και αυστηρά: "Ξενέρωσα."
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Οπτική Γωνία Κ

    Dora
    δεν αναφέρθηκα και δεν σχολίασα το πώς εσύ ένιωσες ή αν έπρεπε να είσαι διαθέσιμη ως σκλάβα ή όχι. Εσύ καλώς νιώθεις αυτό που νιώθεις. Την τεχνική του συγκεκριμένου Κ σχολίασα. Τη βρισκω αστεία όπως βρίσκω και την οπτική γωνία στο συγκεκριμένο σημείωμά του.
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Αυτό το λες, ως έμπειρη σκλάβα , βασισμένη στον καλύτερο τρόπο για να εκπαιδευτεί μία σκλάβα;
     
  11. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Κρίνοντας μόνο και μόνο από την ευνοϊκή αποδοχή του εγχειρήματος από τη dora,
    θα έπρεπε αυτομάτως η συγκεκριμένη μέθοδος του Κ να δικαιώνεται.
    Όμως εδώ δεν είμαστε για να αξιολογήσουμε τη μεθοδολογία του - όποιου Κ -
    βάσει της αποδοχής ή μη των μεθόδων του από το υ.
    Θα ήταν μια vanilla οπτική κάτι τέτοιο, δεν νομίζετε;

    Όταν κάποιος φαντάζεται την εικόνα μιας γυναίκας μόνης σε ένα δωμάτιο
    στη συγκεκριμένη στάση όπως αυτή περιγράφεται από τη dora,
    πόσο πιθανό είναι να λυθεί στα γέλια;
    Μήπως εξίσου πιθανό με το να δει μπροστά του στην Ερμού ένα μαντράχαλο
    να σέρνει μια κοπέλα από αλυσίδα που ξεπροβάλει μέσα απ’ το εσώρουχό της;
    Μάλλον.

    Πόσο παράλογο θα ήταν σε ένα site ερωτικού προσεταιρισμού, γνωριμιών
    και άλλων συναφών δραστηριοτήτων, να φλερτάρει κανείς;
    Καθόλου θα έλεγα. Δεν συμφωνείτε;
    Πόσο φαιδρό θα φαινόταν στον περίγυρο ενός τέτοιου site
    να κυκλοφορούν παίχτες - άρπαγες που ντουφεκάνε αδιακρίτως προς ό, τι έχει φτερά;
    Πιθανότατα καθόλου θα έλεγα.

    Πόσο αντίστοιχα παράλογο, ακόμα και αστείο που σε κάνει να λύνεσαι στα γέλια
    θα φάνταζε στα μάτια των μελών ενός site που η διαφορά του με άλλα «παρεμφερή»
    (εάν θέλει ακόμα να ισχυρίζεται ότι διαφέρει )
    είναι ότι προάγει και καλλιεργεί δομημένες, διαφορετικές, «ειδικότερες»
    - και γιατί όχι αντισυμβατικές σχέσεις μεταξύ ανθρώπων
    που δεν τους καλύπτουν άλλα «παρεμφερή» sites,
    το γεγονός ότι προσπαθείται χονδροειδώς με μία ιδιότυπη επικονίαση
    η μεταφορά αλλότριων πρακτικών, όπως π.χ. το φλέρτ, από άλλους χώρους
    οι οποίοι ακόμα και με την κοινή λογική να το δει κανείς,
    αν κάλυπταν τα μέλη του παρόντος χώρου
    δεν θα υπήρχε η ανάγκη δημιουργίας του.
    Δεν δείχνει παράλογο και φαιδρό λοιπόν υπό τις παρούσες προϋποθέσεις;

    Μόνο η SlaveRose δικαιούται να μην έχει καταλάβει ακόμα που βρίσκεται.
    Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε εξίσου συνυπεύθυνοι για την ταυτότητα αυτού του φόρουμ.
    Για όσα πράττουμε μα και για όσα ανεχόμαστε.

    @dora.
    Μαζί σου στην άσκηση. Κι΄εγώ θα στην επέβαλα εάν το έκρινα σκόπιμο.
    Άσε που είναι και εξόχως καυλωτικό ένα τέτοιο θέαμα.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    AΠό τη στιγμή που κάποιος εκθέτει έστω και ανωνυμα τους Κ με τους οποίους έχει επικοινωνήσει με οιονδήπτε τρόπο πρέπει να είναι έτοιμη να δεχτεί τις ματιές τις οπτικές γωνίεςτων αναγνωστών πάνω στις οπτικές γωνίες των Κ. καιεπειδή βλέπω ότι έχουμε αρχίσει να δίνουμε μαγικέες διαστάσεις στο χώρο, για πές μου αγαπητέ Ντο, εσύ που ξέρεις τα πολλά περί βδσμ, όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα, εννοείται σκλάβα να δημοσιεύει και εν τέλει να εκθέτει είτε θετικά είτε αρνητικά τους Κ ?

    Προσωπικά δε έχω καμία αντίρρηση. Σκλάβα δεν ειμαι. Αλλά σκέψου το εξής Αν το φόρουμ αυτό δεχόταν διαφορετικές ματιές αναγνωστών και μπορούσε να τις 'ακουσει'χωρίς να ορθώνει βδσμικά τείχη, ίσως γλίτωνε από πολλά και από πολλούς. Βλέπεις για τη δική μου ματιά το 'χύσε σκύλα' με το καλημέρα μου φαντάζει φαιδρό. ΤΟ ίδιο και η παραπάνω άσκηση. Φυσικά δεν συγχρωτίστηκα και δεν συναπάντησα κανένα από τους δύο.Τυχαίο? Δε νομίζω.