Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 21 Μαρτίου 2011.

  1. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    "Σε έναν ιδανικό κόσμο, μία σκλάβα δεν θα έμενε ποτέ αδέσποτη. Θα έπρεπε να της βρουν ένα νέο σπιτικό αντί να την απελευθερώσουν. Δυστυχώς όμως αυτό είναι κάτι που συμβαίνει.
    Βλέπω την σκλάβα ως ιδιοκτησία. Αν είναι αδέσποτη, δεν πιστεύω ότι είναι στην πραγματικότητα ένα 'ελεύθερο' άτομο, με την βανίλλα έννοια του όρου. Πιστεύω ότι πρέπει να βλέπει τον εαυτό της ως ιδιοκτησία που ακόμη δεν την έχουν παραλάβει. Έχει την υποχρέωση να φροντίζει τον εαυτό της όσο μπορεί καλύτερα και να διατηρηθεί στην καλύτερη δυνατή κατάσταση μέχρι να εμφανιστεί ο νέος ιδιοκτήτης της."


    Δε μπορεις να φανταστεις dora ποσο με απασχολει αυτο, μετα απο τοσα χρονια... τί θα κανω αν μια μερα ο Αφεντης δεν ειναι πια εκει;

    μου λεει οτι το Εχει φροντισει...

    cassie
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Είναι ένα φοβερά δύσκολο κομμάτι αυτό, του τί θα γίνει εάν...Εύχομαι να το έχει φροντίσει πράγματι και αφού το λέει, σίγουρα το έχει κάνει.

    Εγώ πάντως, που είμαι και λίγο συνδικαλίστρια (ο Ρομπέν των σκλαβών, λολ), σκέφτηκα να φτιάξω ένα σπίτι για σκλάβες. Εάν τυχόν μείνουν μόνες και δεν μπορούν να εισέλθουν σε σχέση με Αφέντη πλέον και κανένας δεν έχει φροντίσει γι αυτές (διότι ξέρουμε ότι αυτός δεν είναι ένας ιδανικός κόσμος). Ένα σπίτι για βετεράνες σκλάβες... Έστω και αν είναι day care μόνο. Νομίζω πως θα λειτουργούσε αρκετά καλά, μέσα από την συντροφικότητα. Θα μπορούσαμε να λέμε παλιές ιστορίες και τα απίστευτα παρασκήνια που γνωρίσαμε μέσα στις BDSM κοινότητες της Ελλάδας...Αν μη τι άλλο, θα κάναμε πολύ γέλιο... 
     
  3. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    σ'ευχαριστω dora που με εκανες να χαμογελασω...

    Θα εχουμε πολλα να πουμε, να'σαι σιγουρη!

    cassie
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Τι νομιζεις πως μπορει να σημαινει αυτο ?
    Τι να εχει φροντισει δηλαδη ?

    και όταν λες ,
    δεν θα είναι πια εκεί … ?

    Στην ζωή σου η στην ζωή ?

    Αν μπορεις να απαντησεις ,
    εδω η προσωπικα ...
    το βρίσκω πολύ πολύ σοβαρό αυτο .

    Πολλες φορές εχω σκεφτεί ,
    σκεφτομαι ,
    αν επαυε για τον ενα
    η τον αλλο λογο ,
    πως και αν θα
    το αντιμετωπιζα .
    Αν θα μπορουα να το αντιμετωπισω .
    Η απαντηση μου απεναντι στον εαυτο μου
    μεχρι τωρα ειναι ,
    πως μαλλον δεν θα μπορουσα και θα εσβηνα ...
    Δεν εννοω με αυτο πως θα εκανα κακο στον εαυτο μου
    εσκεμμενα ,αλλα
    απλα δεν θα εντεχε η καρδια μου και θα εσβηνε .
    Απο την αλλη ,
    ισως λεω και βλακειες ,
    μια και ο ανθρωπος
    εχει παντα αν ειναι υγιης πνευματικα το αισθημα της
    αυτοσυντηρησης ....
     
    Last edited: 29 Μαρτίου 2011
  5. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    προσαρμόζεσαι .. το ίδιο πονάει είτε είσαι σκλάβα είτε είσαι βαννίλα .. δεν έχει διαφορά σκλάβα - βαννίλα - κεράσι .. το ίδιο δύσκολο είναι .. δεν νομίζω ότι αυτό που σε δένει με τον αφέντη είναι μόνο το γεγονός ότι είσαι σκλάβα .. και αυτό το κάνει τόσο δύσκολο όταν τον χάσεις ..

    και στις βαννίλα σχέσεις έχεις δωθεί .. το ίδιο πράγμα είναι .. η έλειψη είναι ίδια και ο πόνος .. τες παν .. θέλω να πώ ότι δεν έχει να κάνει αν είσαι σκλάβα η whatever

    αυτά  
     
  6. Heretic_Angel

    Heretic_Angel Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, όσο το αναλογίζομαι θεωρώ ότι ο πόνος μιας σκλάβας θα πρέπει να είναι σαφώς μεγαλύτερος.

    Δεν είναι μόνο το συναισθηματικό δέσιμο που εντοπίζεται στις βανίλλα σχέσεις που κόβεται απότομα αλλά κυρίως το θέμα της πνευματικής εξάρτησης, το οποίο χρειάζεται (σύμφωνα με εμπεριστατομένη άποψη από νευρολόγους) πολλά εξάμηνα, μέχρι να αποκατασταθεί πλήρως η "ζημιά" και το άτομο να επαναπροσδιορίσει τις αρχές του, ώστε να μπορεί να επιστρέψει και πάλι σε έναν πιο φυσιολογικό τρόπο ζωής.
     
  7. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    και πως είσαι σίγουρος ότι στις βανίλλα σχέσεις δεν υπάρχει πνευματική εξάρτηση .. χωρίς βέβαια να το έχει συνηδιτοποιήσει η βανίλλα .. γιατί απλά εκεί δεν υπάρχουν στάτους και ετικέτες
     
  8. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Δεν ξερω ακριβως κοριτσια...

    εννοω οταν Εκεινος δεν ειναι πια στη ζωη μου γιατι ο Θεος Τον καλεσε κοντα Του.

    Τι (θελω να) νομιζω οτι φροντισε;
    να ερθει αμεσως να με παρει μια Κυρια που εμπιστευεται και οπως ειμαι, με κολαρο και λουρι, να με παει στο σπιτι Της και να υπηρετησω Εκεινη, οπως εκανα και τον Αφεντη, να μη μεινω ουτε μια μερα αδεσποτη...

    Τι φροντισε στην πραγματικοτητα;
    να μου μαθει να ειμαι δυνατη, να στεκομαι στα ποδια μου, να συνεχισω τη δουλεια και να προσεχω τον εαυτο μου, την ιδιοκτησια Του και τα παιδια, την περιουσια Του. Να συνεχισω να Τον υπηρετω χωρις να πληγωνω τον εαυτο μου.

    εχω ΕΝΤΟΛΗ να τα καταφερω...

    (κλαιω λιγο αλλα δεν πειραζει) cassie
     
  9. Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    @ cassie

    Με συγχωρείς, με όλο το σεβασμό αλλά ποτέ κανείς μας δεν ξέρει πότε θα φύγει από τη ζωή αλλά και από την σχέση ακόμη. Το βρίσκω λίγο εγωιστικό να σκέφτεσαι από τώρα τον εαυτό σου για μια τόσο άσχημη περίπτωση.
     
  10. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    sklavina, ναι, μπορει να εχεις δικιο...

    ... αλλα, εικοσι χρονια ειναι αυτα, η μιση μου ζωη...
     
  11. Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Ίσως είναι καλλίτερα να σκέφτεσαι την υπόλοιπη μισή ζωή σου/Του αντί του τι θα γίνει αν.... όλοι μια μέρα εξάλλου θα φύγουμε... 
     
  12. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Οπτική Γωνία Κυρίαρχου

    Ετσι ειναι, τα λες πολυ σωστα.

    Χθες δεν ημουν καλα, μαθαινα απο παντου ασχημα νεα. Απο παντου.

    Σημερα ειναι μια καινουργια μερα. 

    Φιλακια, cassie