Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρανία ... το μαστίγιο !!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 25 Αυγούστου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    «Λοιπόν άκουσε σκλάβα/ο εγώ είμαι κυρίαρχος/η και εσύ πρέπει να υπακούς . Το κατάλαβες ; Θέλω να μου φτιάξεις έναν μπακλαβά και απόψε που θα έρθουν οι φίλοι μου να το σερβίρεις γυμνή/γυμνός και μετά θα μας παίξεις και ένα θεατρικό του Τσέχωφ . Κατάλαβες ;
    Τι σημαίνει , δε ξέρεις πως ; Είσαι σκλάβα/ος και είσαι υποχρεωμένη/ος να μάθεις .
    Τι ;! Βγάζεις γλώσσα ; Τι σημαίνει ότι δεν σε έχω εκπαιδεύσει ; Τι είμαι εγώ εκπαιδευτής σκύλων ; Άκου καλά μικρό μου , εγώ είμαι Κυρίαρχος , εγώ ζητώ και εσύ είσαι υποχρεωμένη/ος να βρίσκεις τον τρόπο να τα μαθαίνεις πως θα με ικανοποιείς . Ποιος είπε ότι πρέπει να σε εκπαιδεύσω κιόλας ;
    Τι ;! Ουρανία , το μαστίγιο !!! Τι μας λες τώρα κακομαθημένο , εγώ δεν είμαι κυρίαρχος ; Εσύ δεν είσαι δούλα/λος …»
    Σχολιάστε την παραπάνω εικόνα . Ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο ; Θα επανέρθω …
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Ο Κυριαρχος φυσικα έχει δικιο Ηλία μου...δεν υπαρχει προκαταρκτικη σχολή σκλαβων απο οσο μπορω να ξερω....η εκμαθηση (αν μπορουμε να την ονομασουμε ετσι) ερχεται ριχνοντας το σκλαβο/α στα βαθεια απο την πρωτη στιγμη..εκεινο που αποκταται ειναι η εμπειρια και φυσικα η καλλιτερη ποιοτητα στα αποτελεσματα...
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Θα σε επιπλίξω! Λείπει η αυθάδια της Ουρανίας! Δεν είναι πλήρης η εικόνα, συνεπώς δεν μπορεί να σχολιαστεί.   
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Αχ τι διαβάζω και δεν σπάω την οθόνη μου!

    Λυπηθείτε με παίδες!

    Αστάρτη
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Στο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ άρθρο Του MasterJp Εκπαίδευση σκλάβας Γράφει ανάμεσα σ΄ άλλα:

    σημ. υπογραμμίσεις δικές μου.

    Έχω γνωρίσει πολλούς επίδοξους κυρίαρχους που θεωρούν πως αρκεί η επιθυμία να είναι κυρίαρχοι, να πάρουν μια υπο και να αρχίσουν τις διαταγές.
    Παρόμοια με αυτό έχω δει επίδοξους κυριαρχικούς που με το που άρχίζουν και μιλάνε με μια υπο, παίρνουν ύφος 1000 καρδιναλίων και της αρχίζουν τις διαταγές.

    Προσωπικά τέτοια άτομα δεν τα παίρνω στα σοβαρά και η συμβουλή μου στις καινούριες υπο είναι να βλέπουν με δυσπιστία εκείνους τους επίδοξους κυριαρχικούς που συμπεριφέρονται καθ΄ αυτόν τον τρόπο.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Ο Κυρίαρχος μάλλον δεν είναι Κυρίαρχος στην προκειμένη, με τα στοιχεία που έχουμε.

    Οι ενδείξεις μου γι αυτό είναι ότι τα θέλει όλα μαζί και τώρα δα. Δε δίνει χρονικά περιθώρια ούτε για τον μπακλαβά ούτε για τον Τσέχωφ και τρέχα γύρευε αν έχει καλέσει τους φίλους του ή αν του φορτώθηκαν για πλάκα και δεν ξέρει καν ποιοί και πότε θα έρθουν σπίτι του. Δεν αφήνει καν περιθώρια να τον παρακαλέσει για να τον υπηρετήσει η δούλα του. Μεγάλο σφάλμα αυτό.

    Αν ήταν Κυρίαρχος, θα είχε τους λόγους του να φέρεται ασυνάρτητα.

    Εδώ η ασυναρτησία, η τεμπελιά, η ασχετοσύνη και η διάθεση επίδειξης του βγαίνουν φυσικά, δεν έχει λόγο που τα κάνει. Απουσιάζει δηλαδή η εσκεμμένη σκληρότητα ενίοτε συγκαλυμμένη με γλύκα, τρυφερότητα, ευγένεια, και το τελευταίο και σημαντικότερο, αποστασιοποίηση. Για το μαστίγιο λόγω ανεπάρκειας, πάλι η δούλα έπρεπε να παρακαλέσει και μάλιστα συντετριμμένη. Αρα της πλάκας ο εν λόγω κύριος.

    Και οι δύο άδικο έχουν.

    [Κι εμείς που θα τους υποστούμε εδώ κι εκεί τί φταίμε; Τέλος πάντων...]

    Ελπίζω να μην αγόρασαν κανένα μαστίγιο cobra των 400 ευρώ γιατί πηγαίνουν τζάμπα τα λεφτά και στράφι το καλό μαστίγιο.
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Υπάρχουν τσελεμεντέδες με οδηγίες για καλό μπακλαβά.... τώρα αν δεν της/του πετύχει, υπάρχει η επιβράβευση της προσπάθειας ή η τιμωρία για την αποτυχία. Ανάλογα πως εκλαμβάνει το περιστατικό ο Κυρίαρχος.

    Υπάρχουν οι δοκιμασίες και οι ανιχνεύσεις της νέας σκλάβας για την ανακάλυψη των ορίων και των ταμπού της/του.

    Υπάρχουν οι ωμές επιθυμίες και η ικανοποίησή τους, όπως υπάρχουν και οι λανθασμένες ενδείξεις για τις δυνατότητες του άλλου.

    Υπάρχουν τα μπότομ που δηλώνουν, "α όχι, σκλάβα είμαι αλλά δεν εννούσα πως θα μάθω να μαγειρεύω κ όλας!"

    Υπάρχουν οι σκλάβοι με ειλικρινείς προθέσεις και φιλότιμες προσπάθειες στα χέρια άσχετων

    Υπάρχουν τα αλαζονικά Τόπ που νομίζουν πως η δήλωση της υποτακτικής φύσης της σκλάβας τους συνεπάγεται με την αυτόματη ετοιμότητα να ξεπεράσει κάθε όριο και να τρέξει πριν μάθει να περπατάει.

    Υπάρχουν παραπλανημένοι Κυρίαρχοι ως προς την γνησιότητα της σκλάβας.

    Όλα εξαρτώνται από την σοβαρότητα με την οποία αντιμετωπίζουμε τον εαυτό μας, την σχέση, το lifestyle/ bdsm γενικότερα.
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Μια "παρα-φουσκωμενη" κοτα δεν θα γινει ποτέ αετος..

    Σημ . 1. Αυτος δεν ειναι Κυριαρχος ενας απλος επιδειξιας βλαξ ειναι..

    Σημ.2. Αυτη πρεπει να στριβει το συντομοτερο εκτος αν ειναι της ιδιας συνομοταξιας οποτε θα τα βρουν.. κυλησε ο τετζερης κλπ.

    Σημ.3 Η Ουρανια ποια είναι?
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: ΙΕΚ σκλαβοσυνης !!!


    Με ολο το σεβασμο αλλα αν αυτος ειναι Κυριαρχος τοτε εγω ειμαι η Μεγαλη Αικατερινη


    ΥΓ. Κατι τετοιοι μου βγαζουν το πειραχτηρι απο μεσα μου και οπου τους συναντησω τους δουλευω ψιλο γαζί.. 
     
  10. hugger

    hugger Regular Member

    Χα ! δεν ειμαι μονος. Απο τοτε που ειμαι μελος εδω εχω γεμισει την αποθηκη θρυψαλλα Astarty  
     
  11. hugger

    hugger Regular Member


    Σημ.4 Οτι γεννηθηκε να σερνεται ποτε δε θα πεταξει
    Τσεχωφ
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ο Κυρίαρχος φυσικά είναι λάθος Ηλία.
    Εάν δεν την έχει εκπαιδεύσει σωστά, ποιός φταίει?
    Δεν εκπαιδεύεις έναν/μία υποτακτικό/η με αυτόν τον τρόπο.
    Στην πυρά αμέσως ο Τύραννος