Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρολαγνεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Πόσοι ασχολούνται, τι συναισθήματα σας δημιουργεί; Υπάρχει κάποιος κίνδυνος για την υγεία; Υπάρχουν συγκεκριμένες τεχνικές; Οποιαδήποτε σκέψη σας γύρω από το θέμα είναι ευπρόσδεκτη.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν έχει να κάνει με Bdsm και δεν μου αρέσει καθόλου. Επίσης δεν θεωρώ πως μπορεί να υπάρξει κάποια τεχνική καθώς είναι πολύ απλό αυτό να γίνει με τον ίδιο τρόπο που όλοι μας το κάνουμε καθημερινά χωρίς κάποια ιδιαίτερη τεχνική  
     
  3. proudslave

    proudslave Guest

    Η ουρολαγνεία όπως και η κοπρολαγνεία είναι δυο από τα πράγματα που μου προκαλούν ερωτηματικά για το πνευματικό επίπεδο και την ψυχική ισορροπία των ανθρώπων που τα προτιμούν. Λυπάμαι αν προσβάλλω κάποιον που έχει τέτοιες προτιμήσεις αλλά ειδικά η κοπρολαγνεία είναι κάτι που δεν μπορεί να το χωρέσει ο νους μου. Υπάρχει μια καταπληκτική ταινία του Pier Paolo Pasolini, λέγεται ''SALO - 120 μέρες στα Σόδομα''. Είναι τόσες πολλές οι σκηνές κοπρολαγνείας σε αυτή την ταινία.. 'Οταν είδα για πρώτη φορά αυτή την ταινία, δεν μπορούσα να φάω για μία μέρα... Αυτή την ταινία την συστύνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να συνειδητοποιήσουν την διαφορά μεταξύ κτηνωδίας και bondage.
     
  4. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Και για μένα η κοπρολαγνεία είναι όριο, κάτι πολύ έξω από τα ενδιαφέροντα μου. Τελείως διαφορετική από την ουρολαγνεία που είναι από τις αγαπημένες μου τεχνικές. Γούστα είναι αυτά, ο καθένας αλλιώς το αντιλαμβάνεται.

    Αν το δεις από την κατάλληλη οπτική γωνία έχει άμεση σχέση με τον εξευτελισμό. Το να χρησιμοποείς τον/την sub/slave σαν τουαλέτα. Ταπεινωτικό να τον αναγκάζεις να πιει τα ούρα σου, να περιμένει να ουρήσεις και να νιώθει τα ούρα καυτά επάνω του παρακαλώντας να ξεφύγει και καμιά σταγόνα σπέρματος.

    Αλλά είπαμε, ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.
     
  5. PD

    PD Regular Member

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους προλαλήσαντες και ιδιαίτερα με τον Konstantinos ότι η ουρολαγνεία και η κοπρολαγνεία δεν έχει σχέση με BDSM.

    Επίσης συμφωνώ και με τον proudslave ότι "προκαλούν ερωτηματικά για το πνευματικό επίπεδο και την ψυχική ισορροπία των ανθρώπων που τα προτιμούν"
     
  6. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Το αν έχει σχέση με BDSM ή όχι δεν μπορώ να το κρίνω. Ονομάστε το φετίχ αν σας βολεύει. Τώρα όσον αφορά τα λεγόμενα περί πνευματικού επιπέδου και ψυχικής ισορροπίας, τι να πω; Το ότι κάτι δεν μας αρέσει δεν σημαίνει και ότι αυτοί που το κάνουν είναι διανοητικά καθυστερημένοι ή ψυχασθενείς.
     
  7. PD

    PD Regular Member

    Ότι δεν έχει σχέση με BDSM είναι σίγουρο. Εμείς απλά είπαμε οτι "προκαλούν ερωτηματικά" Mistress_4F_subs.
    Και αυτό γιατί είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση και έχει να κάνει με ακαθαρσίες και με πολυ έντονη και άσχημη οσμή. Δεν είναι pain, δεν είναι mind (εκτός κι αν παίζεις στο ..Fear Factor που λέει και ο παρουσιαστής του) είναι απλα, επετρέψε μου τη λέξη, αηδιαστικό (σαν το spit).
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν έχει σχέση με Bdsm αλλά σαφώς μπορεί να χτησιμοποιθεί αν σε κάποιους αρέσει. όπως και το sex τα strapons το trample καί άλλα τέτοια φετίχ. δεν σημαίνει πως αυτά ειναι Bdsm τεχνικές όμως..
     
  9. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Το αηδιαστικό το δέχομαι PD. Για κάποιους ίσως να είναι. Δεν σας ανάγκασε κανείς να το κάνετε. Και εγώ δεν είμαι ποδολάγνα, δεν κατακρίνω όμως αυτούς που είναι. Ελεύθεροι άνθρωποι είναι και μπορούν να κάνουν ότι τους αρέσει από τη στιγμή που δεν βλάπτουν κανέναν.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: ουρολαγνεία

    Με παραξενεύει αυτό σου το ποστ οφείλω να ομολογήσω proudslave, όχι γιατί δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη πρακτική, αλλά για τους πολύ βαριούς χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιείς οι οποίοι προσβάλλουν ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων εδώ μέσα, και ενώ από κάποιον kinky το θεωρώ μέχρι και αναμενόμενο να καταφύγει σε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς, από κάποιον ο οποίος δηλώνει "περήφανος σκλάβος" δεν το περίμενα, μια και έχει μάλλον ο ίδιος χαρακτηριστεί από κάποιους με διάφορα για τις δικές του επιλογές.

    Να πιστεύεις πως σε όσους αρέσει η ουρολαγνία είναι πνευματικά χαμηλού επιπέδου και ψυχικά ανισόρροποι είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου. Είναι όμως δικαίωμα σου να προσβάλεις τόσο χοντρά άραγε άτομα με τα οποία συνομιλείς και ανταλλάζεις απόψεις σε άλλα θέματα?

    Όσο για την ταινία του Παζολίνι, όντως είναι αριστουργηματικά φρικτή και για να είμαι ειλικρινής τις περισσότερες σκηνές τις είδα κλαίγοντας.

    Εν πάση περιπτώσει, επειδή γνωρίζω κάποιους που μετά τους χαρακτηρισμούς αυτούς ίσως και να σκεφτούν αν αξίζει να εκφράσουν την αρέσκεια τους για την ουρολαγνία, για να μην θεωρηθούν πως αξίζουν τις πιο πάνω προσβολές, θα συνεχίσω το ποστ μου λέγοντας πως θεωρώ πως η ουρολαγνία όπως είπε και η Mistress_4f_subs έχει άμεση σχέση για μένα με τον εξευτελισμό, και συνεπώς με το bdsm.

    Το έχω κάνει, και Ο Μάστερ μου δεν με ρώτησε αν μου αρέσει ή αν το θέλω γιατί είμαι σκλάβα και οι σκλάβες, κατά την ταπεινή μου άποψη, σε μια Ds σχέση δεν "επιβάλλουν" στους Αφέντες τους τι επιθυμούν να τους κάνουν και τι όχι, και διορθώστε με αν έχω συγχύσει κάτι σας παρακαλώ.

    Και λατρεύω την ουρολαγνία, την θεωρώ δώρο όπως και το spitting, είναι μέρος απ' Τον Κύριο μου και είναι προνόμιο για μένα να δέχομαι οτιδήποτε δικό Του με την χαρά και ευγνωμοσύνη που αρμόζει σε μια περήφανη σκλάβα.

    Η λάρα Του.
     
  11. petr_thess

    petr_thess New Member

    Συμφωνώ απολύτως με την Mistress_4f_subs.
    Δεν νομιζω πως εχει να κανει με το πνευματικό επίπεδο των ανθρώπων , είναι απλά θέμα γούστου.
    Εμένα μου αρέσει η ουρολαγνεία και την εντάσσω στην κατηγορία των μεθόδων ταπείνωσης. Σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι επειδή τη θεωρούν αηδιαστική. Απολύτως σεβαστές όλες οι απόψεις. Αλλά τι έχει να κάνει με το πνευματικό επίπεδο αυτό?
     
  12. proudslave

    proudslave Guest

    RE: RE: RE: ουρολαγνεία

    Λυπάμαι αν νοιώσατε προσβεβλημένοι κάποιοι από αυτό που έγραψα, ειλικρινά δεν είχα την πρόθεση. Αλλά θεωρώ ότι την γνωμοδότηση για το αν ένας σκλάβος ή μια σκλάβα είναι αληθινός/η ή περήφανος/η, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να την δώσει το αν θα δεχτεί να πιει τα ούρα ή να φάει τα κόπρανα του/της αφέντη/αφέντρας του. Μιλάτε και ξαναμιλάτε για όρια. Κι εγώ δεν θέλω τα όρια, ειλικρινά, όταν όμως μπαίνει στην μέση το θέμα της υγειινής τότε τα όρια μου υπάρχουν και παραυπάρχουν. 'Ολοι γνωρίζετε πόσο σημαντικό είναι το θέμα της υγείας και της καθαριότητας σε αυτόν τον κόσμο του bdsm. Και προσπαθώ να κρατιέμαι στα πλαίσια του ανθρώπινου. Ειλικρινά μέχρι τώρα δεν μου το έχουν ζητήσει να κάνω κάτι τέτοιο, και νομίζω ότι δεν θα το δεχόμουν κυρίως για λόγους υγειινής και στοιχειώδους αισθητικής. Αν αυτή η άρνησή μου στο ειδικό αυτό θέμα είναι λόγος να μου αφαιρέσετε την ιδιότητα του σκλάβου, κάντε το. Ξέρω όμως πολύ καλά ότι την ιδιότητα αυτή δεν μπορεί να μου την αφαιρέσει κανείς γιατί έχω εμπειρία από αυτό και για μένα είναι μια στάση και μια αναζήτηση ζωής.