Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουρολαγνεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ποιό ή ποιά θέματα ασφάλειας/υγείας μπορεί να προκύψουν αν δεν ακολουθηθούν η συγκεκριμένη διατροφή, κατανάλωση υγρών και λοιπά;
     
  2. sector10

    sector10 Regular Member

    Θα επινες ακάθαρτο νερό? Δεν το νομίζω... Το ίδιο λοιπον πρέπει να κανεις και σε αυτή την περίπτωση, τα νεφρά λειτουργουν σαν φίλτρα και μέσω των ούρων αποβάλουν όλες τις τοξίνες και τις βλαβερές ουσίες απο το ανθρώπινο σωμα, ελλοχεύει ο κίνδυνος να παθεις λοίμωξη και να μπλεξεις σε αλλες περιπέτειες.

    Μς λίγη προσοχή στην διατροφή μας μπορούμε να απολαυσουμε αυτό που θέλουμε δίχως να μπούμε σε περιπέτειες.

    Δεν ειναι τόσι δύσκολο όσο πιθανά ακούγεται, αρκεί να υπάρχει εγρήγορση και ενημέρωση.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Μπερδεμένο σας βρίσκω και ανενημέρωτο.
    Καλά κάνετε και τα πιστεύετε αυτά που λέτε.
    Διαβάστε όμως και λιγάκι.
    Πάρτε και μια δεύτερη γνώμη από έναν άλλο γιατρό.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν απαντήσατε στην ερώτησή μου.

    Δεν τίθεται θεμα λοιμώξεων από την κατάποση ούρων, όταν ο παράγων δεν πάσχει από συγκεκριμενες ασθένειες και αυτά έχουν μολις παραχθεί (είναι στείρα αρχικά), αλλά κανένας από τους δυο παράγοντες δεν έχει την παραμικρή σχέση με διατροφή.

    Όσο για τοξίνες και βλαβερές ουσίες, τα ούρα περιέχουν παραπροϊόντα του μεταβολισμού, κάποια των οποίων μπορεί να γίνουν βλαβερά αν καταναλωθούν σε μεγάλες ποσότητες, πολύ μεγαλύτερες από εκείνες που συγκεντρώνονται σε μια ούρηση (παρεμπιπτόντως, το ιδιο ισχύει για τον μαϊντανό).

    Εν ολίγοις, τα νεφρά φιλτράρουν τα ούρα ανεξαρτήτως διατροφής, και η περιεκτικότητα των διαφόρων συστατικών δεν αλλάζει παρά ελάχιστα.

    Επαναλαμβανω λοιπόν την ερώτησή μου τονίζοντας τα επίμαχα σημεία:

    Ποιό ή ποιά θέματα ασφάλειας/υγείας μπορεί να προκύψουν αν δεν ακολουθηθούν η συγκεκριμένη διατροφή, κατανάλωση υγρών και λοιπά;
     
  5. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Βλέπω τη συζήτηση εδώ μέσα που έχετε και παίρνω το θάρρος να ρωτήσω: έχω πιει ούρα 4 φορές, από 2 διαφορετικές κοπέλες και δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως!
    Μιλάμε τώρα το κάνω επί 5 χρόνια!!
    Δεν έχω κάνει εξετάσεις και αυτά, αποφεύγω τη διαδικασία, διότι αυτά τα ζητήματα είναι πολύ προσωπικά, τι θα πω δηλαδή στο/στη γιατρό;;
    Με κάποια που διαβάζω εδώ θορυβούμαι βέβαια!
    Υπάρχει περίπτωση να έχω κάτι και να μην το ξέρω;
     
  6. whisperer

    whisperer Regular Member

     
  7. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Έχω πιει κιλά απο ουρα από πολύ δική μου κοπέλα εδω και χρονια.
    Επίσης προσέχω την υγεια μου και κάνω ετήσιο πληρες check up κλπ.
    Χωρίς να υπεισερχομαι σε λεπτομερειες, αυτές μπορεί να στις πει ο παθολογος σου, αν η συντροφος είναι υγιης, δεν παθαινεις απολύτως τιποτα.

    Επίσης δεν είναι ντροπή να ρωτήσεις τον παθολόγο σου ή τον ουρολόγο σου, θα σου πουνε με ακρίβεια τι ισχύει και τι δεν ισχυει.

    Επίσης, έχει προφανώς τεράστια διαφορά μεταξύ του πίνω μια φορά στις 5 μέρες και 5 φορές ανα ημερα. Ας μην γίνεται το σχοινάκι, τριχια.
     
  8. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Καλά εννοείται!
    Εγώ έχω να πιω, ας πούμε, από το '16!!  
     
  9. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Εγώ πίνω τακτικά 1 φορά τη βδομαδα.
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγώ πάλι ως υποχονδρια που είμαι θα σου κάνω παρατήρηση με πολύ καλή διάθεση. Εχεις να κάνεις εξετάσεις πέντε χρόνια; Κυκλοφορούν διάφορα ΣΜΝ και γι αυτό το λόγο πρέπει να κάνεις και εσύ και οι ερωτικοί σου σύντροφοι τουλάχιστον μια φορά το χρόνο.

    Ναι μεν η κατάποση ούρων δεν προκαλεί προβλήματα όταν η παρτενέρ είναι υγιέστατη, αλλά πως είσαι σίγουρος ότι είναι; Η ανταλλαγή οποιονδήποτε σωματικών υγρών ενέχει κινδύνους
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Ακριβώς ετσι.
    Πιες, αλλά πρέπει η κοπέλα να είναι επίσης υγιεστατη.
     
  12. Ότι είστε ένας άντρας με ενεργή σεξουαλική ζωή. Είναι αρκετό. Εάν χρειαστεί περαιτέρω διευκρινήσεις θα σας ρωτήσει. Τα προσωπικά σας δεδομένα διασφαλίζονται από το ιατρικό απόρρητο.

    Πολύ καλά κάνετε, προσέχουμε για να έχουμε!


    Ναι. Γι'αυτό γίνετε το screening. Προσυμπτωματικός έλεγχος στα Ελληνικά. Σώζει ζωές.
    Το ετήσιο check up το οφείλετε στον εαυτό σας.

    Τα άνωθεν ανεξάρτητα από τη κατάποση των ούρων.

    Φιλικά