Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριος μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Vassiliki, στις 19 Μαρτίου 2019.

  1. lotus

    lotus Silence

    Χμ...
    Χειριστικός...
     
  2. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    ... τώρα με το #metoo όλα είναι δυνατά!!!
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Dislike για το σχόλιο .
     
  4. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    ... βοήθησε με λίγο!!!
     
  5. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποια βοήθεια.
    Θεωρώ ότι έχεις όλη τη μόρφωση άρα και τη βοήθεια που χρειάζεσαι.
     
  6. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Θεωρώντας ότι υπονοείς ότι χλευάζω τα δικαιώματα των γυναικών, έχεις δίκιο.
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Θεωρείς λάθος.
    Χλευαζεις το κίνημα και όχι τις γυναίκες.
    Παρόλα αυτά χλευαζεις ένα κίνημα που αποτελείται από κακοποιημένα άτομα και αυτό λέει πολλά για εσένα, σε εμένα.
    Εξού και η δυσαρέσκεια μου.
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2020
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Χλευαζοντας το κίνημα χλευαζεις και άτομα τα οποία πραγματικά έχουν καταστραφεί ψυχικά και σωματικά.
    Όχι πολύ καιρό πριν, το φετινό χειμώνα συγκεκριμένα, μια κοπέλα στην ηλικία της κόρης μου αυτοκτόνησε γιατί έπεσε θύμα βιασμού.
    Καθημερινά γυναίκες απευθύνονται στο κίνημα για να βρουν στήριξη και βοήθεια.
    Ας μην κρίνουμε βασιζόμενοι στην ανοησία μερικών. Εξερεσεις θα υπάρχουν πάντα.
     
  10. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    ... ότι και να πω είναι λίγο.
    Δεν δικαιολογούμε ούτε καν αιτιολογούμε!!
     
  11. "δεν μου αποκάλυψε ποτέ την ταυτότητα του... Πέρασαν μήνες, άρχισε να μου εμπνέει εμπιστοσύνη, αυτό ήταν το κλειδί.."

    Στέκομαι στο οξύμωρο αυτής της φράσης, κάποιος άγνωστος εμπνέει εμπιστοσύνη η οποία συνοδεύεται από το "Μήνες επικοινωνίας ασύλληπτο σεξ ακόμη και απόσταση" και σκέφτομαι πόσο sad είναι όταν οι φαντασιώσεις, οι σεξουαλικές ανάγκες, τα πάθη, κάνουν τους ανθρώπους να ταλαιπωρούνται σε τραγελαφικές καταστάσεις.
    Ενώ ο έρωτας, η ηδονή, το πάθος είναι απ τα πιο όμορφα πράγματα στην ζωή, όταν το τέτοιο μας, καταλαμβάνει την σκέψη μας, γίνεται πάθος, εμμονή, και δύσκολα διαχειρίσιμο, οδηγεί σε ερωτηματικά και πόνο.

    "Δεν είδα ποτέ το πρόσωπο Του ζωντανά κι όμως είχε την ικανότητα να εξαλείφει κάθε ενδοιασμό μου για το αν ήταν πραγματικά αυτός που έλεγε" γράφει το ποστ και όντως,
    συχνά, υπάρχει τέτοια ανάγκη να πραγματοποιθεί μια φαντασίωση, που το μυαλό κάνει skip την όποια δυσκολία.
    Θυμάμαι όταν κάποτε μου είχε κολλήσει κι εμένα να ζήσω το bdsm από κάποιον έμπειρο, εθελοτυφλούσα σε καθημερινό bullying, το οποίο εκείνος το δικαιολογούσε ως "τεστάρισμα" να δει πως λειτουργώ υπο πίεση (λες και θα πήγαινα στις ειδικές δυνάμεις, στον πόλεμο ξερωγω), άλλες φορές έλεγε πως είχε αυτή την συμπεριφορά επειδή είχαν χωρίσει κάτι φίλες του και τις παρηγορούσε, και μια φορά μου ζήτησε συγγνώμη ενώ αργότερα έλεγε πως δεν μου φέρθηκε ποτέ άσχημα, όλα ήταν απολύτως φυσιολογικά εξαρχής. Καθώς το advanced bullying είναι η κακοποίηση σε συνδυασμό με την κοροϊδία.

    Θυμάμαι να έχω φρικάρει όταν τον είδα πρώτη φορά στην κάμερα (υπάρχουν και χειρότερα απ την ονειροφαντασία του ποστ) ένας άσχημος γέρος που έμοιαζε γύρω στα 75, φορώντας ένα τρύπιο μαύρο φουτερ και δίνοντας μου φιλάκια που ερχόταν σε πλήρη αντίθεση με το όλο bullying και που για ένα διάστημα με έκαναν να αμφιταλαντεύομαι στο αν έτσι απορριπτικά φέρονται όλοι οι Dom, είτε αν ο συγκεκριμένος ήταν μοναχά βλαμμένος.
    Επειδή δεν είχα καμία άλλη εμπειρία από bdsm, ούτε είχα ποτέ παρέες με άτομα σχετικά με τον χώρο, για ένα διάστημα, σχεδόν μίσησα τον χώρο αυτό, του έστελνα μηνύματα γεμάτα απέχθεια για τον συγκεκριμένο τρόπο σχετίζεσθαι, λες κι έτσι κάτι θ άλλαζε πέρα από την στιγμιαία εκτόνωση μου από τον θυμό και την πίκρα.

    Τέσπα, τα παθήματα γίνονται μαθήματα και ο ηδονισμός, ο έρωτας, βιώνεται αμφίδρομα και αρμονικά, χωρίς δράματα και ονειρόφουσκες που κάποια στιγμή, σκάνε.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Κάτι συμπτώσεις!