Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    medicineman για να διευκολύνω κάπως τα πράγματα επειδή συχνά υπάρχει μπέρδεμα με τους όρους, κάποιοι που αναφέρονται σε slave δεν αναφέρονται σε απλώς υποτακτικά άτομα ή session player bottoms αλλά σε ανθρώπους που έχουν σχέσεις ΤΡΕ.
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Πριν το τραβήξουμε από τα μαλλιά, μήπως να γινόταν ένα thread σχετικά με το BDSM στην Ελλάδα?  
    Λέω εγώ τώρα πριν αναγκαστώ να κάνω split και έχουμε δράματα... λολ
     
  3. medicineman

    medicineman Regular Member

    Καλό το total power exchange αλλά… η σχέση σου θα λήξει μόνο αν ο master σου το αποφασίσει?

    Μία καλή ερώτηση είναι αν υπάρχει όριο στο TPE. Αν ναι ποιο είναι? Πάλι αν όχι… που βαδίζουμε?
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μια καλή ιδέα είναι να κοιτάξεις παλαιότερα theads... ίσως απαντηθούν κάποια ερωτήματα...  

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=730

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?tid=479

    Και παρακαλώ να επανέλθoυμε στο θέμα του thread.
     
  5. medicineman

    medicineman Regular Member

    Thanks carissa δεν είχα υπόψη μου τα threads… πολύ χρήσιμα.

    Νομίζω ότι απαντούν και στο θέμα μας εμμέσως….
    Σε ποιο σημείο βρισκόμαστε; (ή που νομίζουμε ότι βρισκόμαστε) Σε ποιό επίπεδο υποταγής…
    Νομίζω πως αναλόγως πρέπει να είναι και η στάση μας.
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα medicineman... δυστυχώς πολλές φορές ξεχνιόμαστε, προτρέχουμε και μιλάμε σαν να έχουμε φτάσει ή να έχουν φτάσει οι άλλοι στο προσδοκούμενο αποτέλεσμα.
    Από το Α στο Ω υπάρχουν πολλά γράμματα ενδιάμεσα.
     
  7. filoktitis

    filoktitis Guest

    Προφανώς θα ζήλευα αν η Αφέντρα μου επέλεγε και άλλη σκλάβα ή σκλάβο να την υπηρετήσει εκτός από εμένα.Θα αποτελούσε όμω και άνα κίνητρο πιστεύω προκειμένου να με ωθήσει να γίνω ακόμα καλύτερο και ακόμα πιο υπάκουος και πρόθυμος σε αυτή

    Βέβαια από τη στιγμή που θα αποφάσιζε κάτι τέτοιο θα δεχόμουν απόλυτα την επιλογή της και θα προσπαθούσα να γίνομαι καλύτερος μέρα με τη μέρα
     
    Last edited by a moderator: 4 Ιουλίου 2008
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Δεν θα φιλολογήσω επι του θέματος , απλά θα σας πω τι ακριβώς εχω βιώσει. Ισως είναι πιο δόκιμο και πιό κατατοπιστικό.
    Ως σκλάβα, αυτο που ζητώ είναι να υπηρετώ τον Κυριό μου όσο πιο σωστά γίνεται , συμφωνα με τα θέλω Του και τις επιθυμίες Του. Στο πλαίσιο ακριβώς αυτής της λογικής Τον ακολούθησα πιστά στην επιλογή του να ασχοληθεί ταυτόχρονα με μιά αλλη σκλάβα. Δεν με εξιτάρει και σαφώς ζήλεψα (αλλιώς δεν θα ήταν φυσιολογικό νομίζω), όμως μου εδωσε απιστευτη χαρά και ικανοποίηση το οτι μπόρεσα να ανταπεξέλθω σε μια τέτοια δοκιμασία που ειναι πέραν ισως των δυνάμεών μου και που απέδειξε σε Εκεινον ακομη μια φορά , ότι μπορώ να υπερβώ τα όρια μου και να κανω γι' Αυτον πραγματα που δεν ειναι της αρεσκειας μου.
    Διοτι η χαρά του/της sub ή του slave... ειναι η ικανοποιηση του Κυριού (έτσι δεν ειναι?) . Ο πόνος ειτε σωματικός είτε συναισθηματικός ειναι αυτός που αποδυκνείει την θέληση την προσπάθεια και την ένταση των συναισθημάτων ενός/μιάς σκλάβας. Και ποια΄μεγαλύτερη ισως απόδειξη πληρους υποταγής και αφοσίωσης για εναν Κυρίαρχο απο το να δει τη σκλάβα Του να μάχεται με τη ζήλια και τον πόνο της και να βγαίνει νικήτρια!! ??
    Ο Κυρίαρχος/Αφέντης σαφώς το γνωρίζει αυτό ! και μπορεί να εκτιμήσει και να αξιολογήσει την προσπαθεια και τη θέληση.
    Επιπλέον θα επισημανω το εξής. Πάντα ενας Κυρίαρχος θα θέλει να βγάζει στην επιφάνεια , ότι καλύτερο απο τη σκλάβα Του, ίσως λοιπον (λέω ίσως) να ειναι και αυτός ενας τρόπος να την αφυπνήσει, να την κανει να προσπαθήσει περισσότερο για τη σχέση να την ιντρικάρει!!
    Οπως και να εχει δεν θα διαφωνήσω καθόλου οτι σε οτι αφορά τον Κυρίαρχο , απαιτείται χρόνος και ιδιαιτερη προσοχή ωστε να διαχειριστει περισσότερες απο μία σκλάβες ταυτόχρονα και μιλάω παντα στην περιπτωση μιας αληθινής D/s σχέσης και οχι just for fun.
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Και τι σκάτε;
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    έλα μου ντε, john_slave96

    Το φαντάζεσαι πώς θα αντιδρούσε ο κυρίαρχος αν η σκλάβα του σφύριζε αδιάφορα εκείνο το παλιό τραγουδάκι του Γούναρη...αυτή η άλλη, αυτή η άλλη...είν' ευεργέτης μου μεγάλη  
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν θα αντιδρούσε γιατί... ουσιαστικά δεν θα ήταν κυρίαρχος. lol

    (Καλό πάντως αυτό με τον Γούναρη)
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: RE: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Ομολογουμένως, αυτή είναι μια ανατροπή που δεν έχουν προβλέψει όσα manual έχει τύχει να διαβάσω. Κάποιος κυρίαρχος να μας δώσει τα φώτα του;